live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому дорожчають квартири в столиці

Espreso.tv дізналося, чи можна купити квартиру к Києві за привабливою ціною з вигодами для себе

Столичний ринок нерухомості розвивається неоднорідно. Одні класи житла дорожчають, інші 一 залишаються стабільними. Разом з тим зростає кількість пропозицій від забудовників на будь-який бюджет. Проте не зупиняється і програми розстрочок, які останніми роками користуються популярністю.

Скільки будують

Котрий рік поспіль столичний ринок нерухомості  потопає у пропозиціях забудовників. Тому на ринку існують декілька основних тенденцій.  Перша 一 пропозиція житла, що зростає щороку. На сьогодні за даними портала Lun.ua, продажі ведуться в 709 новобудовах. Проте пропозиція розподіляється нерівномірно, але до паритета вже не так далеко  一 39,5% новобудов на лівому  60,5% на правому відповідно.

Друга тенденція 一 збільшення кількості новобудов різних класів на одному масиві та мікрорайоні в радіусі декількох кілометрів. Для покупця це означає 一 можливість вибрати квартиру в тому районі, де виріс або сподобався район через розвинену інфраструктуру, транспортну розв’язку, сквери, парки і таке інше. Раніше доводилося жертвувати локацію через відсутність новобудови потрібного класу, а тепер ця перешкода відпадає 一 новобудови на будь-який смак.

Третя 一 величезна кількість будинків, що вже здані в експлуатацію, та в них наявні вільні квартирі. Проте зазвичай 一 це великі квартири 3-4 кімнатні, що не розпродані під час будівництва.  Разом з тим нерідко забудовники на них роблять акції та знижки, що подобаються покупцям.

Четверта 一 збільшення кількості прийнятого житла. За даними Держстату ця цифра сягнула 1,7 млн кв.м, що 300 тис кв.м більше за 2016. І разом з цим перевищила докризовий поріг 一 у 1,5 млн кв м.

Тому саме зараз 一 чудовий час купити квартиру як у готовому житлі, так і у тому, що будується. Також є вибір з різними вигодами 一 інфраструктурою та іншими.

Як змінюються ціни

Ситуація на ринку цін виглядає неоднозначною, тому що у одних класах відбувається здорожчання в гривні, у інших падіння ціни в гривні. Проте спостерігається стабільність доларових цін. Тож розберемося з основними тенденціями на ринку. На сьогодні відповідно до даних портала Lun.ua середня ціна на квартири в столиці 一 22 500 грн, мінімальна 一 15 100 грн. І як помітно, в інфографіці 一 середня ціна зросла порівняно з початком року, а мінімальна впала.

Проте по класах цінова ситуація виглядає інакше. Наприклад, у класі "економ" вартість у квадратного метра з січня по червень зросла на 2,9% у гривні. Проте у класі "комфорт" 一 приросту не сталося 一 ціни залишилися без змін. Але у "бізнесі" спостерігається падіння на 4,2% у гривні, проте у доларовому еквіваленті залишилася стабільною. Така ж сама ситуація з "преміальним" житлом, же падіння цін склало 一 5,9%. Адже на початку 2018 були коливання курсу гривні до долара, що розхитало ціни. До прикладу 一 наприкінці січня курс наблизився до майже 29 грн/долар, то на сьогодні курс 26, 22 грн/долар. Тепер курс гривні відносно-стабільний, тому ціни в гривні знизилися.

Проте тим, хто планує купувати квартири у класах "економ" і "комфорт" варто поспішати з купівлею. Насправді існує вірогідність подальшого зростання цін, адже останніми роками стався відтік робочих рук до сусідніх країн за кращим життям. Тому це змусило українських підприємців збільшувати заробітні платні спеціалістам будівельних та архітектурних спеціальностей, що розхитало вартість квадратного метра.

Як взяти розстрочку та не прогадати?

Забудовники котрий рік поспіль у різних класах житла пропонують розстрочку. Ця послуга користується попитом серед покупців. Адже на відміну від кредиту не потрібні ані довідки з місця роботи, ані інші документи. Строк розстрочки 一 до кінця будівництва або інший період, зазвичай 18 місяців або навіть декілька років.

Розстрочка в новобудовах різних класів має спільні риси 一 у більшості випадків 50-70% сума першого внеску, а от залишок розподіляється за різними схемами. Для прикладу візьмемо квартиру у новобудові розміром 40 кв. м та вартістю квадратного метра 17 700 грн або 708 000 за всю квартиру.

У першому випадку виплата розраховується так: 354 000 грн 一 50% виплачуються одразу, а залишок фіксується у гривні з прив’язкою до долара. На сьогодні при курсі 26,22 грн/дол 一 13 501 тис дол. При такому типі розстрочки здорожчання залежатиме від курсу гривні до іноземної валюти.

У другому випадку ті ж самі 354 000 一 50% виплачуються одразу, а залишок не фіксується до кінця угоди або будівництва. Тому суму здорожчання порахувати складно.

У третьому випадку якщо на руках у покупця повна сума, то ціна становить 17 700 за кв/м. Але якщо покупець відразу сплачує 50-70%, то забудовники попереджають, що вартість квадратного метра зростає в середньому на 2 тис грн. Тому 50% будуть не 354 000 грн, а 394 000 грн, бо вартість квадратного метра в останньому випадку 19 700 грн/кв.м. Залишок фіксується в гривні з прив’язкою до доларів.

Тож перед оформленням договору розстрочки варто проконсультуватися з юристом та вивчити всі тонкощі договору.

 

Все по темі

новини партнерів

15 січня, 2019 вівторок

15 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати