//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прощавай, антено. Що варто знати про перехід на цифрове телебачення

1 серпня в Києві та Кіровоградській області остаточно відключили аналогове мовлення. А вже з вересня аналоговий сигнал вимкнуть по всій країні

В ніч з 31 липня на 1 серпня Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення відімкнув аналогове телебачення для жителів Києва та Кіровоградської області.

А вже за місяць забути про аналоговемовлення можуть й мешканці решти областей України. Повністю відключити аналоговий сигнал в Україні  планується до травня 2019 року.

Навіщо це та що зміниться для громадян?

Перехід на “цифру”

Заміною аналоговому телебаченню повинно стати цифрове - коли звук та зображення на телевізор передаються за допомогою кодування відеосигналу.

Цифровий телебачення передбачає кращу якість, сигнал стійкіший до перешкод і потребує меншої потужності передавальної антени. Також “цифра” займає менший діапазон частот, тож їх натомість можна використати для розширення мережі швидкісного інтернету, цифрового телебачення та радіо.  

Враховуючи ці переваги, світ активно переходить на цифрове телебачення. Вперше повністю позбутися “аналогу” вдалося Люксембургу ще в 2006 році.

Тоді ж Україна підписала документ “Женева 2006”, який передбачає повне вимкнення аналогового телебачення в Європі.

Перехід на цифрове телебачення в Україні мав бути ще в 2015 році.

Втім, слабке покриття “цифрою” та небезпека залишити без телебачення частину населення (особливо на прикордонні) змушували затягувати з переходом. Тож наважилися на це лише зараз.

З 1 серпня Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення вимкнув 18 передавачів 12 загальнонаціональних каналів: “1+1”, “Інтер”, ICTV, Новий канал, “Україна”, СТБ, ТЕТ, НТН, М1, 5 канал, К1, Прямий канал, а також одного місцевого телеканалу “Київ”.

Певний час ще працюватимуть аналогові передавачі громадського телебачення, а також регіональних та місцевих мовників, у яких немає цифрових ліцензій.

З 1 вересня мають бути відключені від аналогового мовлення решта регіонів України, за винятком тих, які межують із тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, анексованим Кримом.

Також не вимкнуть аналогові передавачі, які розташовані на кордоні з Росією, – в Харківській, Чернігівській та Сумській областях. Крім того, за планами Нацради, ще в 47 населених пунктах планується добудувати мережу цифрових передавачів.

Втім, план відключення ще може змінюватися.

В кого зникне TV та що робити

Вимкнення аналогу торкнеться не всіх телеглядачів, а лише тих, хто досі дивиться телевізор через ефірну антену.

За даними останнього установчого дослідження Індустріального телевізійного комітету, в Україні (за виключенням тимчасово окупованих територій) 13,3 млн телевізійних домогосподарств. З них близько 5 млн домогосподарств (37,5%) користуються аналоговим ефірним ТБ, а 2,5 млн домогосподарств (18,8%) – цифровим ефірним ТБ.

Щоб телевізор не перетворився на непотрібну коробку, таким глядачам слід подбати про зміну телебачення.

Для прийому “цифри” потрібно мати спеціальний тюнер. В багатьох нових телевізорах він вже вмонтований, тож треба лише його налаштувати. Тому для початку варто перевірити вашу модель телевізора.

Якщо телевізор старший, для того, щоб дивитися улюблені телеканали й надалі можна вибрати один з варіантів:

  • придбати та підключити тюнер Т2 (вартість від 400 грн), однак мінімальний пакет телеканалів - 32.

  • підключити супутникове телебачення;

  • підключити кабельне телебачення;

  • підключити інтернет-телебачення. 

новини партнерів

‡агрузка...

20 серпня, 2019 вівторок

20 серпня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати