Законодавчий спам - 2: ТОП абсурдних законопроектів Верховної Ради

19 жовтня, 2018 п'ятниця
11:14

Хто найбільше використовує законодавчу діяльність для самопіару та які відмовки народні обранці мають для пояснення своїх законодавчих фантазій у продовженні розслідування журналіста програми "ШУСТРОВА LIVE" Дмитра Костюка

Депутати реєструють законопроекти, що передбачають заміну копійки на рубль, зобов`язання читати "Отче наш" на пленарних засіданнях або заборону на прояв будь-якої сексуальної орієнтації. 

Ефективність роботи парламентарів восьмого скликання виявилась значно нижчою за попередників – лише 12% законодавчих ініціатив стали повноцінними законами. Про це свідчать результати дослідження громадянської мережі "Опора". Експерти проаналізували 3,5 року роботи парламенту і також дійшли висновку, що  кількість ухвалених законів з року в рік суттєво знижується.

Низькою є і їхня якість. Закони часто поспіхом приймають "за основу і в цілому", а потім ще довгий час вносять до них необхідні правки, - розповідають в "Комітеті виборців України".        

"Закони, які приймає парламент, 80% з них - це закони по внесенню змін в попередні закони. Це ніякі не нові законодавчі акти", - говорить аналітик "Комітету виборців України" Денис Рибачок.

На зниження ефективності роботи парламенту впливає й зростання кількості законодавчого спаму. Багато свого часу парламентарі витрачають на розгляд нереальних до виконання законопроектів.             

"Якщо буде поданий закон про відміну сили тяжіння, ми що маємо його реєструвати? І перетворювати парламент, вибачте, дискридитовуючи його до самого кінця?" - З таким питанням Голова парламенту Андрій Парубій на одній із погоджувальних рад звернувся до Юлії Тимошенко, яка вимагала зареєструвати постанову про звільнення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана в обхід норм закону "Про Кабмін".

За словами Парубія, значну частину депутатських ініціатив просто не реєструють, щоб не завдавати шкоди іміджу парламенту. Так, в реєстрації відмовили народному депутату Сергію Капліну, автору проекту дивної постанови про непідтримку і засудження образливих висловлювань окремих українських публічних діячів в адресу Дональда Трампа».

Чим керувався депутат, пропонуючи Верховній Раді вибачитися перед Президентом США?              

"Геополітика і дипломатія - це така тонка річ, знаєш, вона тонша навіть ніж статевий орган у комарика, розумієте, там не потрібно робити зайвих рухів", - пояснює свої мотиви Сергій Каплін.

Проект Капліна не зареєстрували через "непрогнозовані політичні наслідки" від його прийняття. А "Комітет виборців України" розмістив його під номером один у списку абсурдних законопроектів. Випадки, коли народні обранці реєструють проекти законів у сферах, де вони не є фахівцями – не рідкість. Цікаву ініціативу запропонував колишній міністр охорони здоров'я Олег Мусій – замінити копійки на рублі.              

 

"Абсолютно правильна законодавча ініціатива, ті хто знає українську історію і історію української гривні, прекрасно розуміють, що походження "рубль" як відрублена частина гривні - це була частина гривні в часи Київської Русі", - запевняє депутат.

І справді, під час монгольської навали у ХІІІ столітті гривні ділили, рубаючи їх навпіл. Однак, такі "рублі" з’явилися вже в епоху феодальної роздробленості Русі і не в Україні, а на землях, що нині належать Російській федерації. А саме, у Новгороді. Чи знає про це автор законопроекту?             

"Україна має повне історичне право вважати Новгород історичними землями Київської Русі, я так вважаю теж", - відповідає Мусій.

Експерти Верховної Ради проект Мусія не підтримали, серед іншого вказавши, що йому бракує "обґрунтування насамперед з економічної точки зору".

Народний депутат з Тернопільщини Олег Барна запропонував заборонити проявляти публічно будь-яку сексуальну орієнтацію та встановити адміністративну відповідальність за виготовлення і поширення інформації чи публічні дії, які могли би бути сприйняті як пропаганда будь-якого виду сексуальної орієнтації особи. Зокрема, за логікою законопроекту, це: будь-які відкриті зібрання, телепередачі, кінофільми, виставки художніх картин, статті в газетах, книжки і навіть пости в мережі Інтернет.

Законопроект мажоритарника відхилив Комітет Верховної Ради з питань свободи слова. Не знайшов він підтримки і серед парламентських експертів, які розгледіли в його змісті навіть заборону шлюбу. Натомість не зрозуміли, як депутат пропонує карати порушників.

"Законопроект не прийняли, тому що дуже багато є таких, які є ненормальної орієнтації, нетрадиційної. На превеликий жаль, проблема у подвійних стандартах, в тому числі, наших парламентарів", - пояснює фіаско Олег Барна.

Народні обранці турбуються про моральність не лише народу, але й своїх колег. Опоблоківець Юрій Мірошниченко та ще 8 народних депутатів з різних фракцій запропонували усім парламентарям читати "Отче наш" одразу після відкриття пленарних засідань. В законопроекті встановлена навіть "черговість читання молитви".

Однак у Головному науково-експертному управлінні парламенту дійшли висновку, що  "встановлення на законодавчому рівні обов’язкового публічного читання християнської молитви може розглядатись народними депутатами, які сповідують інші релігії, як порушення їх рівноправності з депутатами-християнами".

Зрештою, експерти визнали законопроект неконституційним.

Стаття 35 Конституції України говорить: "кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова"

Депутатські фантазії, що суперечать нормам законодавства і мають негативні висновки експертів Верховної Ради та Міністерства фінансів, обчислюються тисячами.           

"В парламенті є депутати, які подали більше 100 законодавчих ініціатив і жоден з них не був підтриманий. Вони прекрасно розуміють, що більшість із них немає шансів бути ухвалена", - розповідає аналітик "Громадянської мережі "Опора" Анатолій Бондарчук.

До Топ-5 народних депутатів, які "пишуть в стіл", увійшли позафракційний Євгеній Мураєв та чотири парламентарі від "Опоблоку". Загалом, лише 9% ініційованих депутатами цієї фракції законопроектів стали законами.

"Опозиційний блок" – лідер рейтингу популізму, складеного "Комітетом виборців України": 53% його законопроектів неможливо реалізувати. Співголова фракції Олександр Вілкул вважає, що результати досліджень упереджені.             

"Они нас везде будут ставить кем угодно. Цель одна - они понимают, что мы единственная реальная опозиция в нашей стране, которая способна победить", - припускає депутат.                 

Між тим, колега Вілкула по фракції Ігор Шурма визнає, що народні депутати використовують законодавчу діяльність з метою самопіару.                  

"Всі використовують популістичну соціальну риторику з надходженням до виборів, це є правда, це всі політичні сили. Всі вносять законопроекти часом дуже і дуже нереальні. Це є теж правда", - говорить він.              

Законодавчий спам – це не лише нереальні до виконання ініціативи, але й численні виступи депутатів в сесійній залі на довільні теми, що не стосуються розглядуваних законопроектів.   

"Фактично висловлюють свої думки на якусь довільну тему. Останній приклад – обговорення в пленарному залі питання Центральної Виборчої Комісії. І Олег Ляшко два слова буквально говорить про ЦВК, а далі починає згадувати про мораторій на продаж землі, про злочинну владу і такі речі", - розповідає аналітик "Комітету виборців України" Денис Рибачок.        

Кожного пленарного дня, незважаючи на те, які питання розглядають, Олег Ляшко разом зі своєю радикальною командою виходить до трибуни Верховної Ради. 1 104  виступи Олега Ляшка – це майже 39 годин промов і абсолютне лідерство серед парламентських ораторів.         

Найближчий конкурент Ляшка – теж радикал, Віктор Галасюк, говорив майже вдвічі менше часу. Намагається не відставати від лідерів і Юлія Тимошенко, що посідає у рейтингу сьоме місце. 274 виступи, на які пішло 9 годин роботи парламенту. Віднедавна вона бере слово з трибуни, щоб зачитати свої передвиборчі обіцянки.

Народні обранці не обмежені в своїй законотворчості. Вони можуть виносити на розгляд Верховної Ради будь-яку кількість законопроектів будь-якої спрямованості.             

"Якщо завтра народний депутат хоче подати законопроект про те, що чорний колір – це насправді білий колір, він цей законопроект подасть і ніхто його в цьому не може зупинити. Байдуже який в нього зміст, головне що його ж все одно повинні розглянути", - наголошує Денис Рибачок.   

Попри рекордну кількість законопроектів, а їх в нинішньому парламенті зареєстрували вже понад 12 тисяч, ефективною роботу Верховної Ради не назвеш – лише 12% із законопроектів стають законами. При цьому значна частина депутатських ініціатив – це низькоякісний законодавчий спам з метою самопіару або банальна передвиборча агітація.               

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.06
    Купівля 39.06
    Продаж 39.53
  • EUR
    Купівля 42.22
    Продаж 42.96
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
03:20
Оновлено
шахед
Росія атакує "шахедами": на Дніпропетровщині поранено людину, на Львівщині і Київщині спрацювала ППО
03:10
Ігор Потєря (праворуч)
UFC: українець Потєря проведе бій з непереможним росіянином
02:37
Прикордонники
Двоє чоловіків "замаскувались" під продавців подушок та ковдр, щоб незаконно потрапити у Молдову
01:59
Михайло Мудрик, збірна України, Євро-2024
Євро-2024: скарги тренерів змусили УЄФА змінити правила турніру
01:39
Олександр Сирський
Обговорили захист від російських ракет: Сирський поспілкувався з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США
00:56
Марта Костюк
"Ледь не загинула на Мальдівах": тенісистка Костюк розповіла шалену історію з медового місяця
00:32
Жерсон Динамо
Футболіста "Динамо" засудили на 18 місяців умовного ув'язнення
00:17
Якщо Росія вторгнеться в Естонію, вирішальна перемога має бути дуже швидкою, – командувач сил оборони Мартін Герем
00:06
Російський літак "загубив" чергову авіабомбу над Білгородщиною, 9-ту за тиждень, – росЗМІ
2024, четвер
28 березня
23:03
Уражені "Росатомом"
У РФ заарештували топменеджера Росатому Сахарова
22:53
Оновлено
Росіяни вивели в Чорне море підводний ракетоносій після тижневої паузи
22:48
ДТП
У ПАР упав з мосту й загорівся автобус, загинули щонайменше 45 людей
22:30
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Україна запропонувала 5 кроків для розблокування кордону, - Шмигаль після зустрічі з Туском
22:21
Окупанти, кримінал, росіяни
На ТОТ Запорізької області росіяни повноцінно розпочали мобілізаційний облік, - Федоров
22:19
"Новий український правопис мають використовувати всі держструктури": нардеп нагадав про закінчення перехідного періоду
21:58
Telegram логотип
Дуров анонсував нову функцію для користувачів Telegram з України, Білорусі й Росії
21:44
Снаряди 155-мм
Учасники чеської ініціативи уклали угоду, за якою Україна отримає 1 млн снарядів, - ЗМІ
21:44
Ексклюзив
Мусієнко
Росія намагається створити пастку, розігруючи карту виборів в Україні та легітимності Зеленського, - політолог Мусієнко
21:38
G7
У G7 закликали Київ до прозорого відбору нового керівництва ВККС
21:28
ЄС
Деякі євродепутати отримували гроші за поширення російської пропаганди, - прем'єр Бельгії Де Кроо
21:26
Ексклюзив
Ігор Лапін
В Україні за свободою слова заховалася свобода пропаганди та брехні, - офіцер ЗСУ Лапін
20:57
Путін та Кім Чен Ин
Підривають критично важливі санкції: США засудили вето РФ в ООН щодо КНДР
20:29
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Путін використовує теракт у Москві, щоб мобілізувати суспільство проти України, - Зеленський
20:22
Оновлено
Стрілянина в Житомирі: поліція затримала підозрюваного в убивстві
20:06
Санкції на алмази
Через санкції продаж алмазів з Росії впав на понад 60%, - Reuters
20:02
OPINION
Ігор Гулик
Чи є різниця між ІДІЛ та "русскім міром"?
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 764-го дня війни: збитий російський винищувач упав у море, у Росії один з НПЗ повністю зупинився через атаку дрона
19:58
Дмитро Кулеба
"Москва більше не приховує військової співпраці з КНДР": Кулеба про вето РФ на проєкт резолюції Радбезу ООН
19:48
На фото: Люк Бессон
Люк Бессон повідомив, що вже почав зйомки власної версії "Дракули"
19:41
Ексклюзив
Карта. Красногорівка-Вугледар_2603
Ворог застосовує все - КАБи, отруйні скиди гранат, фосфор: офіцер "Легіону Свободи" Воронов про Новопавлівський напрямок
19:38
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Слідком РФ заявив, що знайшов "докази" причетності України до теракту в Москві
19:29
ЗСУ
За добу на фронті відбулось 48 боєзіткнень, Сили оборони відбили 11 російських атак на Бахмутському напрямку
19:21
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
19:06
шпигун
У Польщі  провели спецоперацію проти російської шпигунської мережі
19:02
Оновлено
Україна-НАТО
Відбулося позачергове засідання Ради Україна - НАТО
18:44
Президент Зеленський з головою Національних зборів Франції Яель Брон-Піве
Голова нижньої палати парламенту Франції прибула до України та зустрілася з Зеленським
18:36
Зеленський Джонсон
"Ухвалення допомоги для України критично важливе": Зеленський поговорив зі спікером палати представників Джонсоном
18:28
соцмережа Х (Твіттер)
Маск розповів, які користувачі отримають доступ до преміум-функцій соцмережі X безкоштовно
18:19
Ексклюзив
Атака Харкова
У Defence Express розповіли про бомбу УМПБ Д-30СН, якою РФ вдарила по Харкову 27 березня
18:07
Денис Пушилін
Організували "вибори" Путіна на ТОТ Донеччини: СБУ оголосила підозру Пушиліну та двом його поплічникам
Більше новин