//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

MobileID в Україні: як працюватиме електронна ідентифікація через мобільний

Оформити субсидію, зареєструвати авто чи бізнес. Що ще українці зможуть робити завдяки MobileID

Сьогодні в Україні набув чинності закон Про електронні довірчі послуги, завдяки якому в Україні повинні запрацювати сучасні електронні методи ідентифікації особи, серед яких MobileID.

Як працюватиме ідентифікація через мобільний та які можливості це дає українцям

Які можливості дає закон

До початку дії закону в Україні повноцінно діяла лише електронна ідентифікація громадян через Електронний цифровий ключ. Але для його отримання потрібно витрачати час на відвідування органів, які займаються генерацією таких ключів.

З 2016 року в Україні з’явилася ще одна можливість - офіційно запрацювала система ідентифікації через BankID.

Закон збільшує кількість державних послуг, які може отримати кожен українець, не виходячи з дому, йдеться у поясненні до закону на сайті Міністерства юстиції:

“Забезпечено конфіденційність та повний захист персональних даних, а електронна ідентифікація українських користувачів визнаватиметься в усьому світі”.

Українські громадяни та бізнес отримали можливість доступу до публічних послуг на території всього Європейського Союзу.

“Фактично це імплементація України в електронний цифровий простір ЄС”, - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Читайте також: Що в Україні тепер можна зробити онлайн: Записатися до лікаря, оформити субсидію, зареєструвати бізнес

“Вже зараз можна, не виходячи з дому оформити допомогу на дитину, подати документи на субсидію, зареєструвати ФОП чи зробити безліч інших важливих справ”, - пояснює переваги електронних послуг прем’єр-міністр Гройсман.

Що таке MobileID

Mobile ID – це сервіс, який дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон зі встановленою у ньому SIM-картою як засіб для електронної ідентифікації.

Петренко наголошує, що такий метод ідентифікації набагато надійніший за звичні для нас логін та пароль, його буде майже неможливо підробити чи викрасти злочинцям.

Нова технологія захищає дані за допомогою найсучасніших криптографічних алгоритмів, є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо.

Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами.

"Для того щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорта й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис", – дає інструкції міністр.

Що можна буде зробити з допомогою MobileID

Mobile ID - це ще одна можливість уникнути черг та бюрократії, біганини кабінетами, щоб отримати довідки. До того ж, якщо банківські акаунти мають не всі українці, мобільний є практично в кожного.

Власнику Mobile ID достатньо буде ввести свій пароль та пароль, який він отримав на телефон від мобільного оператора.

Передбачається, що за допомогою технології Mobile ID користувачі мобільного зв'язку зможуть ставити електронні підписи до документів, здійснювати оплату послуг, отримувати доступ до захищених електронних документів.

В перспективі завдяки Mobile ID можна буде навіть голосувати на виборах.

"Ідентифікатор Mobile ID повинен забезпечити дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося — банку, лікарні, освіти, соціальної допомоги, державних послуг, землі, будівництва”, - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За задумом, людина повинна за допомогою свого телефону замовити та отримати послугу від держави без контакту з чиновниками.

“Це буде велике досягнення, в тому числі — в боротьбі з хабарництвом", - переконаний прем’єр.

Читайте також: Відкрити бізнес, зареєструвати авто чи отримати субсидію. Що можна буде зробити з телефону

Нагадаємо, 27 грудня 2017 року по 1 червня 2018 року можливість випробувати роботу сервісу Mobile ID була у групи контрактних абонентів Київстар.

За час дослідної експлуатації Mobile ID від Київстар користувачі матимуть можливість користуватися лише двома системами електронних послуг:

Та згодом перелік послуг обіцяли розширити.

Також зазначимо, що відповідно до доручення прем'єр-міністра, всі органи влади повинні забезпечити інтеграцію Mobile ID у свої електронні сервіси

новини партнерів

‡агрузка...

21 травня, 2019 вівторок

21 травня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати