Екранізація Жадана і драма про Холодну війну. Фільми, які не можна пропустити у кіно

З четверга в українському прокаті екранізація роману Сергія Жадана, відзначена престижними нагородами польська ретро-драма про кохання на тлі Холодної війни, документалка про Марію Каллас, новий фільм з героями бестселерів Стіґа Ларсона

“Холодна війна”

Ретро-драма від відомого польського режисера Павла Павліковського, попередній фільм якого “Іда” був удостоєний премії “Оскар”. “Холодна війна” повністю чорно-білий фільм про страшну епоху, на тлі якої розвивається історія кохання. Сценарій написав сам Павліковський у співавторстві з відомим польським письменником Янушом Ґловацьким, який помер за півроку до виходу картини на великий екран. Фільм “Холодна війна” на думку критиків є одним з найкращих у році, що минає. На Каннському кінофестивалі він був удостоєний премії за найкращу режисуру. Польща висунула цю стрічку на здобуття “Оскара” у 2019 році.

Фото: www.imdb.com

 

“Дике поле”

Екранізація роману Сергія Жадана “Ворошиловград”, який став найкращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна. Сценарій у співавторстві з Наталією Ворожбит (“Кіборги”) та режисером фільму Ярославом Лодигіним написав сам Жадан. Стрічка знята у жанрі пригодницького екшену. Головним героєм фільму є Герман, який після зникнення брата вперше за багато років повертається на рідний Донбас, щоб захистити сімейний бізнес від рейдерського захоплення. Основні зйомки стрічки відбулись влітку 2017-го року в Старобільську (Луганська область), частина сцен була знята в Києві.

Фото: www.imdb.com

“Кришталь”

Дебютний повнометражний фільм Дар'ї Жук, який дозволив заговорити про відродження кінематографу Білорусі. “Кришталь” знятий у дусі легкої, іронічної трагікомедії. Події фільму розвиваються у 90-ті у пострадянській Білорусі. Головна героїня - безробітна рейверка Веля, яка мріє про еміграцію до США. Сценарій до фільму написала російська поетеса і режисер Хельга Ландауер, яка вже більше 20 років живе у США. Стрічка “Кришталь” отримала Ґран-Прі (визначається шляхом глядацького голосування) Одеського міжнародного кінофестивалю. Білорусь висунула цей фільм на здобуття премії “Оскар” у 2019 році.

Фото: www.imdb.com

“Марія до Каллас”

Документальний фільм про легендарну оперну співачку Марію Каллас (1923-1977). У фільмі показані епізоди рідкісного інтерв’ю Каллас відомому журналісту Девіду Фросту, архівні фото, особисті кадри. Про співачку говорять десятки відомих людей, зокрема Мерилін Монро, Ален Делон, Ів Сен-Лоран, Дж. Ф. Кеннеді, Вінстон Черчилль, Грейс Келлі, Елізабет Тейлор і багато інших.

Фото: www.imdb.com

“Дівчина у павутинні”

Кримінальний триллер, екранізація роману шведського журналіста Девіда Лагеркранца, який продовжив трилогію романів-бестселерів “Міленіум” покійного Стіґа Ларсона про детектива-журналіста Мікаеля Блумквіста та хакера Лісбет Саландер. Відповідно до сюжету нового фільму, герої Саландер і Блумквіст беруться за розслідування вбивства відомого вченого, який спеціалізувався на роботі зі штучним інтелектом. Прем’єра картини відбулася на міжнародному кінофестивалі у Римі. Незважаючи на змішані відгуки критики, більшість оглядачів відзначили чудову акторську гру виконавиці ролі Саландер, британської актриси Клер Фой.

Фото: www.imdb.com