//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чому у грудні Україна може залишитися без води


фото: telegraf.in.ua
У Верховній Раді пояснили, чому в останній місяць 2018 року українці можуть залишитися без водопостачання

Чому почалися проблеми

“Стабільність функціонування вітчизняної галузі водопостачання опинилась під загрозою внаслідок недолугої політики державних органів, зокрема енергетичного регулятора НКРЕКП, який через формулу “Роттердам+” підвищує ціни на електроенергію в інтересах конкретних олігархів, однак забуває паралельно про економічні інтереси інших галузей”.

Таку думку висловила секретарк комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька під час брифінгу у парламенті.

Нагадаємо, сьогодні 20 листопада асоціація "Укрводоканалекологія" повідомила про те, що централізоване питне водопостачання в Україні під загрозою.

Коли на початку року відбулось підвищення вартості електроенергії, паралельного автоматичного підвищення вартості електроенергії в тарифі для водоканалів не відбулося.

Внаслідок чого водоканали зазнали збитків, закуповуючи декілька місяців електроенергію за новими підвищеними цінами, не маючи можливості отримати відповідне відшкодування в структурі тарифу.

Генеральний директор “Миколаївводоканал” Борис Дуденко пояснив, що електроенергія становить більше 40% в тарифі водопостачання та 50% в тарифі водовідведення.

А керівник “Житомирводоканал” Андрій Нікітін зазначив, що за цей проміжок часу його підприємство зазнало збитків на суму в 12,8 млн грн. Це не дозволило повністю виконати інвестиційну програму цього підприємства на модернізацію інфраструктури, яка становить 8 млн грн.

Заборгованність водоканалів за несплату вартості спожитої електроенергії складає 5 млрд грн. Найбільша заборгованність у Харківській, Донецькій та Луганській областях” - заявила під час брифінгу член ради асоціації водоканалів України “Укрводоканалекологія” та голова робочої групи з питань тарифної політики Ольга Бабій.

Нові договори з грудня

За словами Бабій, загроза у припиненні водопостачання виникла через те, що з 12 грудня водоканали мають укласти договори з постачальними організаціями за новими принципами.

“У нас немає повноцінної можливості укласти ці договори. Кабінет міністрів не до кінця врегулював всі процедури з укладання договорів. Ніхто не розрахував, що водоканали - це суб’єкти тендерного законодавства. Й ускладнюється процес укладання договорів”, - скаржиться Ольга Бабій.

Однак якщо до 11 грудня не будуть укладені ці договори, то електропостачальні організації не зможуть постачати електроенергію водоканалам.

Окрім цього, вартість цієї електроенергії буде більшою на 20%, що загрожує призвести до значного зростання тарифів вже у січні наступного року. Але це зростання залежатиме виключно від національного регулятора, звернула увагу Бабій.

Чого хочуть водоканали

В Асоціації “Укрводоканалекологія” висунули основні вимоги:

- відтермінування на три місяці укладання договорів про постачання та розподіл електроенергії для водоканалів шляхом внесення змін до законодавства – до ВРУ;

- прирівняння водоканалів та теплопостачальних організацій до споживачів універсальної послуги, що означатиме фіксований тариф та меншу вірогідність його частих змін та "неочікуваних" зростань – до НКРЕКП;

- формування такого механізму тарифів, які б дозволяли автоматичне корегування водоканалами частки електроенергії в ньому – до НКРЕКП;

- затвердження відповідної нормативно-правової бази щодо захисту підприємств критичної інфраструктури від відключень – до Кабміну.

новини партнерів

‡агрузка...

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати