10 фактів із життя Сергія Капліна

Сергій Руденко
21 січня, 2019 понедiлок
19:17

Соціал-демократична партія висунула кандидатом у президенти України Сергія Капліна

Зміст

Центральна виборча комісія України зареєструвала кандидатом у президенти народного депутата Сергія Капліна.

Еспресо.TV пропонує десять фактів із життя претендента на посаду глави української держави.

1. 39 років. Народився у селі Опришки Глобинського району Полтавської області. Вчився в університеті «Україна» та Національному університеті ім. Шевченка.

2. У 20 років став виконавчим директором "Кременчуцького шкіряно-лимарного комбінату". Був радником голови Державного комітету з питань підприємництва та регуляторної політики. У період з 2007 по 2010 рік -  помічник народного депутата від Партії регіонів Анатолія Кінаха, а також Наталії Королевської, яка тоді входила до БЮТ.

3. В 2011 році став лідером "Руху простих людей". Був головним редактором газети "Іскра простих людей". З 2015 року – лідер "Партії простих людей", яку через рік перейменував у Соціал-демократичну партію. "Партія простих людей" запам’яталася тим, що до неї Каплін встиг прийняти свою 80-річну бабусю.

4. Двічі обирався до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №144 (Полтава). У 2012 балотувався за підтримки партії "УДАР", у 2014-му – від "Блоку Петра Порошенка". Два роки був членом фракції БПП.

5. У вересні 2017 року Сергій Каплін заявив, що його обрано лідером Соціалістичної партії. Упродовж останніх півтора роки Каплін вів дискусію із Іллею Кивою, хто з них є справжнім лідером СПУ. Відповідно до державного реєстру станом на січень 2019 року голово Соціалістичної партії є Ілля Кива. Капліна називають проектом Сергія Льовочкіна. Принаймні, лідера соціал-демократів активно підтримує телеканал "Інтер". Крім того, як з'ясували журналісти, другою людиною в Соціал-демократичної партії числиться Сергій Варламов - в минулому глава департаменту природного газу в групі компаній Курченка.

6. 18 листопада 2014 року під акції протесту біля будівлі Полтавської міськради, Сергій Каплін сокирою вирубав двері в кабінет тодішнього міського голови Полтави Олександра Мамая. Після проникнення в кабінет міського голови, Каплін обсипав сіллю приміщення.

7. Кандидат у президенти Сергій Каплін задекларував автомобіль KIA MAGENTIS 2007 року випуску і 473 тис. грн доходу.

Згідно з декларацією, Каплін зареєстрований у житловому будинку в Полтаві площею 83,2 кв. м від березня 2015 року та орендує житловий будинок у Києві площею 203,9 кв. м від 25 травня 2017 року

Депутат вказав автомобіль KIA MAGENTIS GE2.0 D6MT2 2007 року випуску вартістю на дату придбання 120 тис. гривень.

Також кандидат має у спільній власності зображення знака "Руху простих людей".

Доходи вказано в розмірі 244 130 гривень зарплати депутата Ради, 191 080 гривень компенсації за оренду житла і 38 170 гривень компенсації за проїзд по Україні.

Серед фінансових зобов'язань згадується виплата коштів за виконавчим листом від грудня 2013 року "Полтава-банку" на 99 тис. гривень.

8. Є класичним популістом. Його передвиборна програма називається "Соціальний курс - за простих людей". Каплін, серед іншого, обіцяє підвищення зарплат і пенсій, створення 5 млн робочих місць та зниження ціни на газ в 4 рази. За його словами, має намір побудувати в Україні соціал-демократичну державу на зразок Швеції, Норвегії, Фінляндії.

9. 17 жовтня 2018 року на мітингу профспілок біля Кабінету міністрів Капліна облили фекаліями. Під час акції до нардепу підбігли двоє людей і вилили йому на голову відро з лайном. Каплін заявив, що це провокація і звинуватив в її організації Дмитра Корчинського. Виконавцю, за його словами, заплатили 300 доларів.

10. Одружений. Має трьох дітей від кількох шлюбів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
23:07
Україна поступилась Азербайджану в історичному фіналі Євро-2026 з мініфутболу
23:02
навчальний центр ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 224 бої, найбільше – на Покровському й Гуляйпільському напрямках
22:35
Пєсков
Сибіга сказав, що лист Зеленського Путіну передадуть через дипломатичні канали. Перші реакції Кремля
22:12
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Нічого фантастичного, все реально: Україна матиме антибалістичну ракету, - авіаексперт Криволап
22:05
Зеленський та Путін
"Не бійтеся вийти з війни, бо коли Росія втомлюється...": Зеленський написав відкритого листа Путіну
22:03
У ЄС пообіцяли продовжити тимчасовий захист для українських біженців після 2027 року
21:28
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Путін відкрив державну таємницю, навіщо завдали ударів "Орешником" по ТОТ Донеччини й Білій Церкві
20:56
Оновлено
корвет "Бойкий"
У Кронштадті поблизу Петербурга Україна уразила корвет "Бойкий". З'явилося відео наслідків
20:34
Пілоти СБС уразили два російські локомотиви у східній частині Криму
20:29
Ексклюзив
Олександр Краєв
Класичний трампівський маятник: Краєв прокоментував заяву Рубіо про військову допомогу Україні
20:05
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС шукає можливість сказати "ні" туристам РФ: міністри МВС прокоментували заклик заборонити візи росіянам
20:01
OPINION
Близьке оточення Путіна почало прозрівати?
19:49
Ексклюзив
Андрій Смолій
Українська влада не пояснила, на які компроміси доведеться піти: Смолій про заяву Петера Мадяра
19:31
Оновлено
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий
На НМТ не скасовуватимуть обовʼязковий тест із математики, – міністр Лісовий
19:14
Фрідріх Мерц
Премʼєр Чехії Бабіш вважає, що перемовини з РФ від імені ЄС має очолити Мерц
18:46
Олег Царьов
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію майна екснардепа Царьова в Україні
18:45
Оновлено
Суд у Швеції арештував судно CAFFA
Швеція заарештувала судно CAFFA, яке підозрюють у вивезенні української продукції з ТОТ. Сибіга привітав це рішення
18:30
Аналітика
Володимир Зеленський і Мухаммад бін Салман аль Сауд
Чому Ізраїль повинен врахувати те, як Україна змінює правила гри на Близькому Сході, - безпековий аналітик
18:21
Ідея влади вилучити 40 млрд грн з бюджету Міноборони обурює і шокує, – "ЄС"
18:20
Олексій Соболев
В Україні 75% компаній бракує персоналу, є понад 200 тис. вакансій, – Мінекономіки
17:50
Оновлено
Марта Костюк
Марта Костюк програла росіянці Андрєєвій у півфіналі Ролан Гарросу
17:31
Кремль москва
У Москві закликали росіян "не чекати на скасування західних санкцій"
17:23
ЄС надасть підтримку Вірменії на €50 млн на тлі економічного тиску Росії 
17:01
OPINION
У Польщі присутнє карнавальне уявлення про міжнародну політику
16:40
Оновлено
Віктор Гусаров
Детектива НАБУ Гусарова звільнили від кримінальної відповідальності. В ОГП прокоментували
16:28
Марко Рубіо
"Гренландія поки що є частиною Данії": Рубіо розповів про предмет перемовин з Копенгаґеном
16:12
Музей історії Києва встановив меморіальну дошку "видатному киянину Михаїлу Булгакову"
У Києві демонтували памʼятник Михайлу Булгакову
15:55
Польща
Польща на 3 місяці закриє повітряний простір поблизу України та Білорусі
15:52
OPINION
Україна-Угорщина. У парламенті буде зроблено все, щоб інтереси України були захищені
15:33
Верховна Рада, ВР
У ВР внесли новий законопроєкт щодо декриміналізації порно
15:29
Сирський: Сили оборони формують четвертий ешелон ППО, який прикриватиме ще дві області
15:01
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:43
Евакуація поранених та доставка вантажів: Український робот Vepr допустили до бойового застосування
14:37
Олександр Сирський
Після перевірки Сирського вісім частин втратили право навчати мобілізованих
14:28
Птахи Мадяра вполювали російський сторожовий корабель та ЗРГК "Панцир-С1" в окупованому Криму
14:16
Митрополит Будапештський та Угорський РПЦ Іларіон (Григорій Алфеєв)
Поліція Чехії підтвердила, що знайшла у Іларіона кокаїн. РПЦ відправила митрополита у "заслання" до Бразилії
14:00
OPINION
Про математику, НМТ і відсутність дискусії в суспільстві, яка є глобальною загрозою для держави
13:38
Олександр Лукашенко
В ОП попередили про наслідки, якщо з Білорусі по Україні знову полетять дрони та ракети
13:37
"Сто тисяч хробаків за рік": "Мадяр" про втрати ворога за рік роботи Сил безпілотних систем
13:22
ЗАЕС
Залежить безпека ЗАЕС: Запорізька ТЕС потрапила під сильний обстріл, – МАГАТЕ
Більше новин