Загадки тизера, версії фанів та натяки від акторів. Усе про фінальний сезон "Гри престолів" без спойлерів

Дар'я Тарасова
31 січня, 2019 четвер
08:26

Чекаючи на прем'єру останнього сезону, шанувальники "Гри престолів" діляться теоріями, розшифровують загадки тизеру та відшукують натяки в інтерв'ю творців та акторів серіалу

14 квітня 2019 року – знакова дата для фанатів американського фентезійного телесеріалу "Гра престолів". На каналі НВО відбудеться прем'єра останнього сезону, який, як кажуть актори та творці шоу, "переверне телебачення". Події серіалу вже обігнали сюжетні лінії опублікованих книг серії "Пісня льоду та полум'я". Тож сюжет останнього сезону, як і двох попередніх, буде базуватися на чернетках Джорджа Мартіна, консультаціях з письменником та напрацюваннях сценаристів НВО. 

Еспресо.TV зібрало цікаві подробиці заключного сезону фентезійного серіалу без спойлерів.

Поборники справедливості та просто ті, хто не любить псувати собі враження "зливами", можуть спати спокійно. Знайти або випадково натрапити на спойлери 8 сезону не так вже й просто. Після шокуючого витоку подробиць 7-го сезону НВО серйозно зайнялася питанням інформаційної безпеки та вжила низку заходів, щоб попередити великі "зливи".

"Злив" 7-го сезону приніс істотні збитки телевізійній компанії. Напередодні прем'єри текстовий опис усіх серій потрапив у мережу, а 4-й та 6-й епізоди взагалі були доступні для завантаження на торрентах.

Тож зараз творці серіалу вдалися до цілої низки заходів. Шотландський актор Ієн Глен, який грає сіра Джораха Мормонта, назвав команду серіалу "параноїками". "Вони бояться, що хтось щось дізнається про серіал і зіпсує його", - зазначив він.

Джо Демпсі, який зіграв бастарда (позашлюбного сина, - Ред.) Роберта Баратеона Джендрі, повідомив, що упродовж всього сезону актори не бачили розкладу зйомок. Вони також не мали друкованої версії сценарію: усе було доступно лише в спеціальному додатку, який мав триступеневий захист. До речі, актор Ліам Каннінгем, який грає Давоса Сіворта, так і не зміг подолати ці рівні захисту і відкрити лист зі сценарієм. Навіть виконавці головних ролей отримали текст на електронну скриньку лише за кілька днів до генерального читання сценарію.

Охороняти місце зйомок від дронів папарацці творцям "Гри престолів" допомагали режисер "Зоряних війн" Раян Джонсон та продюсер Кейтлін Кеннеді. Для цього були застосовані дрон-кілери. Усім учасникам знімального процесу заборонялось фотографувати навіть пейзажі, а акторам – елементи костюмів.

Окрім цього, НВО об'єдналась з Amazon, Netflix, Twentieth Century Fox та створила антипіратський альянс. Коаліція пильно стежить за потенційними порушеннями авторських прав. Наразі альянс налічує близько 30 компаній-учасників, які прагнуть захистити свої об'єкти авторського права та, відповідно, свої гроші.

Варто відзначити, що гроші ці немалі. 8-й сезон хоч і найкоротший – всього 6 серій – став найдорожчим в історії шоу. Його виробництво обійшлося НВО у $90 млн, а середній бюджет кожної серії складає $15 млн (порівняно з $6 млн за один епізод 1-го сезону). Щоправда, чотири з шести серій фінального сезону будуть довшими, ніж зазвичай – по 80 хвилин.

Що творці серіалу нам дозволили знати

Звісно, "Гра престолів" не залишає своїх фанатів в інформаційному вакуумі. Час від часу (а чим ближче до прем'єри, тим більше) глядачам відкривають деталі фінального сезону.

Так, у листопаді минулого року виконавчий продюсер Браян Когман в інтерв'ю Entertainment Weekly зазначив: "Усі розрізнені персонажі зберуться разом, щоб протистояти спільному ворогові, розібратися з минулим та визначитись, ким вони хочуть бути перед обличчям смерті. Це буде надзвичайно емоційний, гірко-солодкий фінальний сезон, і я думаю, він належно представить те, що задумував Джордж Мартін – перегорне всю історію з ніг на голову". 

Розповідаючи про фінал "Гри престолів", учасники серіалу одностайні. Кіт Харінгтон (виконавець ролі Джона Сноу) "у захваті, що люди побачать це" і вважає, що останній сезон "змінить телебачення". А щодо сюжету натякає, що як би все не закінчилось, "завжди буде хтось засмучений". 

Аналогічні думки стосовно сприйняття глядачами фіналу і в Мейсі Вільямс, яка грає Арію Старк. Актриса стверджує, що в кінці "ніхто не буде задоволений". 

"Можу повторити все те, що сказав голова HBO Річард Плеплер, який бачив всі шість серій двічі. Це більше схоже на перегляд повноцінних фільмів. Там зовсім інший стиль, а всі епічні моменти, які ми бачили раніше, будуть здаватися дрібницею", - зазначив Ліам Каннінгем, який у "Грі престолів" грає Давоса Сіворта.

Але жодних сюжетних деталей в цих інтерв'ю немає. Тож не чекаючи на інсайти учасників проекту, фанати роблять свої дослідження та висновки. 

Усе залежить від Брана Старка

Особливу увагу фанати звернули на Брана Старка, якого грає Ісаак Гемпстед Райт, та його роль у розвитку подій фінального сезону. Наймолодший серед Старків, що вижили, - Бран є варгом. Він має магічні здібності, які дозволяють йому переселятися у свідомість тварин та навіть людей. 

Оскільки Бран є триоким вороном, саме він може розкрити багато секретів шоу. Багато хто вважає, що саме Бран може покласти кінець загрозі Короля Ночі та його Армії мерців.

Так, зокрема, у 2-й серії 3-го сезону Жоєн Рід (у виконанні Томаса Сенгстера) сказав: "Він – єдине, що має значення". У 10-му епізоді цього ж сезону у нього питають, чи буде він тим, хто зупинить Білих ходоків. 

Коли у 2-му епізоді 4-сезона ситуація загострюється, сестра Жоєна Міра Рід (Еллі Кендрік) каже Брану: "Якщо ми тебе втратимо, ми втратимо все".

Ще одне відсилання до особливої ролі, яку в кінці відіграє Бран, зустрічається в 6-й серії 6-го сезону. Дядько Брана - Бенджен Старк (Джозеф Моул) говорить йому: "Так чи інакше, Король Ночі знайде свій шлях у світ людей. І коли він це зробить, ти будеш чекати на нього і будеш готовий".

Склавши всі натяки, фанати дійшли висновку, що Король Ночі буде переможений, і зробить це саме Бран Старк. Однак незрозуміло, сам чи за допомоги інших персонажів.

Разом з тим, на запитання, чи доживе його персонаж до фіналу, Ліам Каннінгем неоднозначно відповів: "Ми всі помремо. Пам'ятайте: Valar Morghulis – всі люди мають померти".

Тож, хто переможе у фінальній битві, зйомки якої, до речі, тривали 55 ночей поспіль, – питання відкрите.

Які натяки та загадки залишив новий тизер

13 січня цього року НВО представила офіційний тизер-трейлер, який показав більше деталей, ніж попередні тизери. Нове відео, утім, залишило багато загадок та простір для домислів та теорій.

Що означає перо

Коли Джон Сноу у тизері проходить повз статую своєї матері Ліанни Старк, з руки статуї падає на підлогу перо. У кінці воно замерзає, коли крижаний туман наближається до героїв. 

Фанати побачили у цій деталі зашифровані смисли. Вперше це перо з'явилося у стартовому епізоді серіалу. Роберт Баратеон поклав його в руку Ліани, віддаючи шану своїй коханій у крипті та пригадуючи жахіття, які вона нібито пережила з Рейгаром Таргарієном.

Перо з'являється знову в 5-му сезоні, коли Санса повертається у Вінтерфелл, щоб вийти заміж за Рамсі Болтона (Іван Реон). Вона знаходить його на землі, піднімає і тримає, поки Пітир Бейліш (Ейдан Гіллен) розповідає їй історію Ліанни під час сумнозвісного турніру в Гарренголлі.

Таким чином, перо стає символом нещасливого кохання Роберта до Ліанни. А поява його в тизері може символізувати руйнування міфу, буцімто Рейгар і Ліанна були ґвалтівником і жертвою.

Лише Джон доживе до старості

У новому тизері Санса Старк (у виконанні Софі Тернер), Джон Сноу (Кіт Харінгтон) та Арія Старк (Мейсі Вільямс) спускаються у сімейну крипту Вінтерфеллу. Там Джон дізнається про своє справжнє походження. Але більш важлива деталь - статуї трьох Старків.

Як можна помітити, статуї Санси та Арії, які Старки ставлять у крипті після смерті, закарбували дівчат у юному віці. Натомість статуя Джона зображає його у більш дорослому віці. У цьому логічно побачити натяк, що лише Хранитель Півночі доживе до поважного віку, а сестри Старк помруть юними. 

Санса Старк – королева Семи королівств

Ще одна з версій щодо подальшої долі Семи королівств полягає в тому, що Санса Старк зійде на Залізний трон. На цю думку фанів наштовхнуло кілька моментів. 

У "Грі престолів" традиції та звичаї мають особливе значення. Тому, звернувши увагу на те, як розміщені статуї, можна припустити, хто стане правителем Вестеросу. 

Спершу у крипті статуя Джона показана нам між фігурами Арії та Санси. А, як відомо, місце короля – в центрі. Але по мірі їхнього просування криптою герої змінюють своє положення і посередині опиняється Санса. До того ж, коли насувається загроза, і Арія та Джон дістають свої мечі, вони приймають положення тіла, що демонструє захист Санси.

Утім вірити, що саме Санса буде королевою Вестеросу, мало підстав. Є претенденти, які мають на Залізний трон більше прав і амбіцій. До того ж, не виключено, що переможе Король Ночі. Багато хто вважає, що саме такий фінал був би в стилі Джорджа Мартіна. 

На підтримку цієї теорії виступають і ті, хто вважає такий розвиток подій нагадуванням людству про проблеми навколишнього середовища. Поки насувається кліматична катастрофа, людство свариться через неважливі речі.

І хоч такий фінал сподобався б глядачам найменше, перемога Дейнеріс Таргарієн стала б не меншим розчаруванням: надто передбачуваним та "простим" був би такий фінал для "Гри престолів". Більш "гірко-солодкою", як обіцяв продюсер, могла би стати перемога Серсеї. Доволі епічно виглядала б ситуація, якщо після перемоги над Білими ходоками Джон, Дейнеріс та їхні прибічники зазнали поразки від Серсеї Ланністер.

Тим не менш, існує теорія і про те, що Залізний трон буде знищено, а Вестерос знову розпадеться на окремі королівства. Можливо, Дейнеріс зможе "зламати колесо", і настане абсолютно нова ера. Разом з тим, усі умовиводи щодо подальшої долі героїв та подій серіалу можуть виявитися невиправданими фантазіями фанатів, які вже не можуть дочекатися вирішального фіналу культового серіалу.

HBO
Читайте також:
Марко Арнаутович
15 червня, 2021 вiвторок
Євро-2020: форварда суперників збірної України можуть дискваліфікувати за расистські вигуки
Роман Цимбалюк
15 червня, 2021 вiвторок
Чому Путін боїться "Слава Україні": Роман Цимбалюк у стрімі з Сергієм Руденком
Наталья Диденко
14 червня, 2021 понедiлок
Синоптик Наталка Діденко попередила про грози й дощі у більшості областей
Київ
+25
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.91
  Купівля 26.91
  Продаж 27.14
 • EUR
  Купівля 32.53
  Продаж 32.93
 • Актуальне
 • Важливе
2021, середа
16 червня
20:12
Роберто Де Дзербі та Даріо Срна (праворуч)
Хочу повернути Ахметова на трибуни, - новий тренер "Шахтаря"
20:08
Представники "ЛНР" допитали у Білорусі Протасевича
20:01
Росія не проводить навчань, підтягуючи свою техніку до кордонів США, - Путін дорікнув американцям

Опитування

Чи переконає Байден Путіна піти з Донбасу?
19:54
Наталка Діденко
В Україну йдуть спека, зливи й град, - синоптик Наталка Діденко
19:41
Андрій Шевченко
Шевченко розповів, чи збирається покинути збірну України заради політики
19:32
Уряд ухвалив концепцію президентського університету
19:17
Микола Чаус
Ситник вважає, що справу Чауса можуть спробувати забрати у НАБУ
19:07
Княжицький: ми пропонуємо чіткі правила проти впливу олігархів на державу, а Зеленський – хоче призначати "олігархами" неугодних
19:02
Мінські угоди та вступ до НАТО: Путін назвав теми, які обговорив з Байденом щодо України
18:57
Марко Арнаутовіч
Євро-2020: форварда суперників збірної України дискваліфікували за расистські вигуки
18:45
Переговори Байдена і Путіна завершилися
18:43
На Херсонщині чоловік влаштував стрілянину, а потім випадково поранив себе і загинув
18:43
карантин
"Жовту" зону карантину вводитимуть одразу по всій Україні, - МОЗ
18:24
ООС
Окупанти обстріляли українські позиції поблизу Авдіївки, Зайцевого та Водяного
18:23
Френк Воррен та Тайсон Ф'юрі
Ф'юрі зізнався, як планує познущатись над Вайлдером
18:10
ресторан карантин
У МОЗ назвали умови, за яких можна не одягати маску в людних місцях
18:05
Дума
В Росії Дума запроваджує кримінальне покарання для членів "небажаних організацій"
17:58
Фінляндія - Росія
Росія перемогла Фінляндію на Євро-2020
17:49
міна
В Україні розроблять перелік замінованих територій Донеччини та Луганщини
17:43
Лассіна Траоре
Бомбардир з "Аяксу" прибув у Київ для підписання контракту зі "Шахтарем"
17:38
Яніс Адамсонс
У Латвії в справі про шпигунство депутата Сейму на Росію заарештували громадянина РФ
17:37
Зеленський
Росія відпрацьовує варіанти можливого захоплення Києва, Одеси, Харкова, - Зеленський
17:29
Денис Шмигаль
Об’єднана гірничо-хімічна компанія стане першим об’єктом у програмі "Велика приватизація", - Шмигаль
17:23
свято
Три особливі дні для душі: Трійця, її історія та сенси
17:11
Голос
Львівські партійці "Голосу" закликають керівництво партії скласти повноваження
17:07
Байден Путин
Байден назвав США та Росію "двома великими силами" у світі
17:02
Микола Чаус
У 2008 році Ситника вивозили в ліс і вимагали гроші, а потім мене почали переслідувати, - Чаус записав нове відео
16:34
окупант
Окупанти на Донбасі застрелили бойовика при спробі здатися ЗСУ, - розвідка
16:34
В Росії можна купити довідку про вакцинацію за $300, - Bellingcat
16:17
Олександра Устінова
"Керівництво "Голосу" перетнуло всі можливі "червоні лінії": Устінова про створення депутатського об’єднання "Справедливість"
16:14
вакцина
Шмигаль закликав КМДА не скасовувати COVID-вакцинацію на вихідних в столиці
16:11
Роман Протасевич
"Він виглядав пригніченим": мати Протасевича заявляє про примус стосовно сина з боку режиму
15:54
Укрпошта
Кабмін дозволив наглядовій раді Укрпошти призначати гендиректора без конкурсу
15:49
дощ
Рятувальники попередили про погіршення погоди: очікуються грози та град
15:42
Франція вирішила скасувати масковий режим на вулицях та комендантську годину
15:30
Уряд скасував контроль самоізоляції через додаток "Вдома"
15:29
Олександр Ткаченко
Кабмін дозволив масові заходи без дотримання дистанції та зі 100% наповненням відвідувачів
15:04
Хельга Шмід
В ОБСЄ привітали посередництво Грузії між Азербайджаном та Вірменією
15:00
Ліга конференцій, жеребкування
Відбулося жеребкування нового єврокубкового турніру, першого суперника отримала "Ворскла"
14:58
Володимир Зеленський
"Ніколи не буде достатньо": Зеленський про підтримку України Францією та Німеччиною
Більше новин