live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жінки, що змінюють країну: Світлана Бовкун - засновниця ярмарку мейкерів “Kyiv Maker Faire”

Espreso.tv підготував низку інтерв’ю з жінками, які змогли реалізувати успішні проекти з допомогою ЄС

Ідею ярмарку для людей, які щось майструють, Світлана з чоловіком підгледіли у США.

“У нас двоє дітей, це був особистий інтерес: бажання допомогти їм, показати щось, крім школи, залучити друзів. Так з’явилася ідея, а згодом - маленький фестивальчик”, - згадує вона.

Перший “Maker Faire” подружжя організувало в Києві у червні 2015 року.

“Ярмарок розрахований на людей, які роблять щось власноруч. Але у нього значно ширша філософія: вони збираються, щоб робити щось разом”, - пояснює жінка.

Згодом Світлана з чоловіком зрозуміли, що ярмарок підтримують вчителі, школи, бізнеси. З часом до “Kyiv Maker Faire” долучилися ще чотири українські міста: Львів, Одеса, Харків і Дніпро.

Крім того, подружжя організовує зустрічі, ділиться досвідом з мейкерства. Наприклад, є великий інтерес з боку шкіл, вчителі приводять дітей, готують програми, приносять дитячі розробки.

Команда “Maker Faire” також підтримала проект “Дівчата STEM”, спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії.

Коли постало питання фінансування та набуття нового досвіду, Світлана почала шукати міжнародну підтримку для розвитку ідеї. Так  стала учасницею програми від ЄС Culture Bridges: “Це саме той шматочок пазлу, якого мені не вистачало. Була можливість зануритися в європейський досвід культурних інституцій - напрямок, який хотілося розвивати”, - пригадує жінка.

У листопаді 2018 року разом з колегами з інших креативних секторів України Світлана потрапила до Мадрида. Там вона познайомилася з майданчиком Medialab Prado, побачила, як у них складається співпраця з містом.

Також вдалося знайти однодумців, нові методики, потенційних партнерів та поспілкуватися з українськими колегами:

“У нас з’явився новий орієнтир. Ми зрозуміли, що українці не такі вже й пасивні, у всіх є проблеми зі спільнотою”.

Після цього проекту стало простіше працювати з містом вже в Україні. “Ми бачимо, чого нам бракує. Наприклад, публічних майстерень, адже саме вони є осередками мейкерської культури” - розповідає вона.

Світлана вважає, що в Україні немає дефіциту ідей, але є недостаток процесів, щоб ці ідеї запрацювали,знайшли підхід до людини, яка звикла думати ще лекалами минулої епохи.

Нові прогресивні ідеї корисні не лише всередині країни.“Завдяки такій діяльності ми наносимо Україну на європейські мапи, привертаємо до неї увагу”, - впевнена Світлана.

Цю статтю було підготовлено в рамках проекту "Східне Сусідство ЄС". Думки, висловлені в статті, належать виключно автору.

новини партнерів

3 серпня, 2020 понеділок

3 серпня, 2020 понеділок

2 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати