Що не пропустити у кіно: церковні табу, тюрма в космосі і фестиваль короткометражок

В український прокат вийшов скандальний фільм відомого французького режисера Франсуа Озона про педофілію в церкві, шпигунська драма з 84-річною легендою театру і кіно Джуді Денч, артхаузна драма Клер Дені з суперзірками Робертом Паттінсоном і Жульєт Бінош, підліткова драма про кохання “Після”, фільм жахів “Прокляття Ла Йорони”.

Також протягом п’яти днів у Києві відбувається міжнародний фестиваль короткого метру

“З божої волі”

Драма культового французького режисера Франсуа Озона ("8 жінок") про сексуальне насильство над дітьми в церкві.

Один з головних героїв фільму – 40-річний Олександр живе в Ліоні з дружиною та дітьми. У дитинстві він став жертвою сексуальних домагань з боку священика, а роки по тому чоловік дізнається, що святий отець й досі працює з дітьми. Олександр об'єднує сили з іншими потерпілими, щоб зупинити насильство та перервати багаторічне мовчання. Засновано на реальних подіях. В лютому цього року фільм здобув “Срібного ведмедя-Гран-прі журі” престижного Берлінського кінофестивалю.

“Код “Червоний”

Британська шпигунська драма, одну з головних ролей в якій грає лауреатка “Оскара” Джуді Денч.

У фільмі розказана історія, автори якої надихнулися біографією відомої радянської розвідниці в Великій Британії Меліти Норвуд, яка протягом 40 років передавала СРСР секретні документи, зокрема пов’язані з ядерною програмою. Фільм “Код Червоний” сварять критики. Зокрема, видання The Guardian дає фільму 2 з 5 зірок, називає фільм “посереднім” і стверджує, що його не рятує блискуча гра Джуді Денч.

 

“На висоті”

Артхаузний фільм, дія якого відбувається десь за межами Сонячної системи.

На борту космічного корабля – злочинці, засуджені до довічного ув'язнення. Їм пообіцяли звільнення, якщо вони візьмуть участь у місії до чорної діри у пошуках альтернативних джерел енергії. Водночас вчені на борту проводять над засудженими сексуальні експерименти. У фільмі зіграли кінозірки Жульєт Бінош та Роберт Паттінсон. Критики в основному позитивно відгукуються про цей незвичайний фільм. Девід Ерліх з IndieWire назвав “На висоті” “задумливим і глибоким дослідженням людського життя на грані апокаліпсису”. Джессіка Кіанг з Variety назвала його “надзвичайним, важким, гіпнотичним і відштовхуючим”. Чарльз Брамеско з The Guardian оцінив фільм на 5 з 5 зірок.

“Після”

Романтична драма за мотивами роману-бестселлера “Після” письменниці Анни Тодд. В центрі сюжет зв’язок двох протилежностей: вона – старанна студентка і зразкова дочка, він – зухвалий та привабливий бунтар з непростим минулим. Головні ролі у фільмі грають актори-початківці, зокрема племінник популярного актора Ральфа Файнса (“Англійський пацієнт”, “Список Шиндлера”). Оглядачі порівнюють фільм “Після” з популярною трилогією “50 відтінків сірого” та стверджують, що фільм розрахований на підліткову аудиторію. Картина вже зібрала в світовому прокаті більше 22 мільйонів доларів (бюджет – 14 млн).

“Прокляття Ла Йорони”

Американський фільм жахів, дебютний повний метр Майкла Чейвза.

В основу сценарію фільму лягли популярні у Латинській Америці міфи про жінку-привида, поява якої ніби повинна передрікати смерть. Нібито дух мексиканської нареченої, яка вбила двох дітей в XVII сторіччі, повернувся до дітей, які живуть у 1970-х в Лос-Анджелесі. “Прокляття Ла Йорони”, як стверджують автори, є продуктом  “всесвіту” серії фільмів жахів “Заклинання”, з якого раніше виходили фільми “Прокляття Аннабель”, “Монахиня” та інші. “Прокляття Ла Йорони” отримав посередні відгуки від критиків. Чеський сайт The Prague Reporter називає наратив фільму банальним, проте відзначає, що це “майстерне шоу страху”.

8-й Київський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів

З 17 по 21 квітня у Києві проходить 8-й міжнародний кінофестиваль короткого метру. У рамках фестивалю будуть показані українські та міжнародні короткометражні фільми. Зокрема, відбудеться конкурс фільмів, що розповідають історії звичайних людей, які змогли змінити життя та розкрити свій потенціал. Одним з головних мотивів фестивалю стануть буремні та романтичні події, що відбувалися 30 років тому і неабияк вплинули на наше сьогодення: падіння Берлінської стіни, зародження нових демократій у Східній Європі й занепад останніх форпостів комуністичної імперії. Організатори запланували ретроспективу фільмів Сенегалу, покази стрічок Європейської кіноакадемії, фільмів про ЛГБТ, а також фестивальні хіти, зокрема українсько-польський “Штангіст”, який здобув гран-прі фестивалів у Франції і Польщі.