Віталій Портников: Росія буде дестабілізувати Україну

У день, який кремлівська пропаганда звично використовує для тріумфу путінського "побєдобєсія" у найогидніших формах, чорногорський суд виніс обвинувальний вирок у справі про спробу антиурядового путчу під час парламентських виборів 16 жовтня 2016 року

Ця подія контрастувала із акціями так званого "Безсмертного полку" по всьому світу, тому що продемонструвала справжнє обличчя Росії - не країни, яка шанує своїх ветеранів, а держави, що займається дестабілізацією ситуації всюди, де це тільки є можливим.

 Переворот у маленькій Чорногорії організовувався для того, щоб не допустити вступу цієї країни до НАТО, щоб Чорногорія, яка здавна підтримувала добрі стосунки з Росією, не мала змоги стати частиною цивілізованого світу, однак сама перетворилася б на елемент дестабілізації на Балканах. Переворот не вдався, але нам варто уважно придивитися до його учасників - тих, кому винесено вирок.

 Тут і кадрові агенти російських спецслужб, яким допомогла уникнути відповідальності Сербія. І сербські шовіністи, готові на все, тільки щоб знищити чорногорську державність.  І лідери опозиційної партії "Демократичний фронт", готові зрадити свою країну заради влади і російських грошей.

 Це і є російський сценарій дестабілізації - використання місцевих політиків, диверсантів і російських агентів для захоплення влади. Так розвивалися події не тільки у Чорногорії, а й на сході України.  Просто Кремль тоді переоцінив слабкість чорногорської і української державності.  Але я не виключаю, що зараз, у період українського транзиту влади, Путін спробує знову дестабілізувати ситуацію.


Новини партнерів