live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

День відкритого неба. Вознесіння Господнє: значення свята, традиції і прикмети, що треба зробити в цей день, а що - не бажано

6 червня 2019 року православні відзначають одне з дванадцяти найбільших свят - Вознесіння Господнє. Кажуть, що сьогодні відкриті небеса для кожного вірянина і що кожен з нас може торкнутися їх

Сьогодні минає 40 днів після Воскресіння Христового, а відтак востаннє у храмах звучатиме "Христос воскрес! Воістину воскрес!". Це означає, що цього дня Син Божий, скликавши своїх учнів на гору Оливну, що неподалік Єрусалиму, і давши останні світлі настанови та благословивши всіх, піднісся по хмарах на небо, до Бога, Свого Отця. Після цієї події людям з'явилися ангели, сповіщаючи про друге, майбутнє, пришестя Христа.

У власне вознесіння неможливо не повірити!

Погляньте, які сильні образи мають панувати у наших серцях сьогодні: Господній Син, який 40 днів був серед нас (на землі нашій), хмари - його колісниця, і життя вічне - Небо, яке Він для нас відкрив сьогодні. Навіть непосвячені в церковні літописи мають відчувати в цей день особливу небесну енергетику - сьогодні відкрите небо!

 null

 Джотто ді Бондоне (1267—1337). Вознесіння Христа. Капелла Скровені в м. Падуя, Італія

Бо, як пишеться в святому писанні, Вознесіння Спасителя означає обоження Його людської природи, яка стає невидимою для тілесного ока.  Перемігши смерть, Христос почав нове життя у славі у Бога. Але не просто так, а для того, щоб відкрити нам шлях на небо - у вічне життя. І сьогодні, у день Вознесіння, він, як і тоді, коли возносився і чув своїх учнів, так само чує нас.  

Це свято, яке для кожного віруючого означає любов Господа, Його постійну присутність,  нагадує, що всі мають шанс на порятунок, прийнявши любов Господа, впустивши Його в своє серце і слідуючи за Ним.

Свято Вознесіння Господнього перехідне,  відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня. У 2019 році ми святкуємо цю світлу подію 6 червня.

 

 

Що робити в цей день

Питання - що можна, а що не можна цього дня - дуже умовне:  насправді це питання, швидше, з моральної площини, а не з релігійної. Звичайно, не можна лихословити, битися, тяжко працювати. Робота у великі свята не маю превалювати над величністю дня, до якого ми, дав Господь, дожили, бо вона заважає думати про цей день, про події, які відбулися і які ми святкуємо, осмислювати їх. Так само - і на Вознесіння. Сьогодні треба відвідати службу Божу, багато молитися, покаятися, попросити у Господа прощення, подякувати за все те світле, що дає Він нашим душам і серцям.

А ще - запрошувати гостей, пекти пироги, готувати смачні наїдки і напої. Звичайно, не забувати про милосердя - допомогти нужденному, особливо на велике свято -  свідчення своєї причетності до хороших справ в ім'я Господа і просто людяності. 

 Ще на Вознесіння поминають покійників. Для цього випікали особливе печиво, яке за формою нагадує сходинки, - пригощають ним цього дня усіх: гостей, рідних, дітей, просто зустрічних.

Таке печиво випікають на Вознесіння  

З Вознесінням весна підноситься на небо  
Вознесіння увібрало в себе ще й язичницькі звичаї.  Як, утім, й інші свята - наша історія давня, коріння нашого народу дуже глибоке, має багато дохристиянського, і це також в певному сенсі наше. Так наші пращури в цей період відзначали закінчення весни і настання літа. З прийняттям християнства  почали вважати, що саме з Вознесінням весна підноситься на небо, а на землю приходить літо.

Солов'їна ніч

Ніч перед Вознесінням ​​називали солов'їною. Слов'яни вважали, що в цю ніч солов'ї своїми співами вітають настання літа і дають силу рослинам і тваринам. Саме тому ловля птахів, та й взагалі полювання в цей період вважалося великим гріхом.

 
Солов'ї на Вознесіння закликають гарне літо

 "Весна на Вознесіння в небо підноситься – в світлий рай проситься. До Вознесіння Христового весна співати-танцювати готова. Дійшла весна до Вознесіння – тут їй і кінець".  Так наші бабусі-дідусі літо вітали.

Прикмети на Вознесіння

  • Якщо на Вознесіння Господнє погода була гарною, сонячною, то така буде аж до  Святого Михайла (21 листопада).
  • Дощ  віщував неврожай.
  •  Зібрані на Вознесіння лікарські трави мали сильну цілющу дію.
  • Туман - на мокре літо.
  • Якщо з’являться кілька веселок на небі - на тривалий дощ.
  • Тиха й світла ніч без роси на Вознесіння - на негоду.

У цей день влаштовували ворожіння. Дівчата заплітали в коси кілька гілочок берези. Якщо гілочки не зів'яли за десять днів до Трійці, то в цьому році очікувалося весілля.

Царство неба підготовлене для людини

 

Власне, в цьому основний сенс свята. Син Божий підніс людину - через той тернистий, неймовірно складний Свій шлях - до самого Престолу благодаті Божої, відкрив кожній людині можливість примирення з Богом.

 Царство Небесне, колись закрите для нас, тепер відкрито і підготовлено для людини. І сьогодні ми можемо торкнутися небес. Для цього не потрібно вершити непідйомного. Досить згадати про любов Божу і  подарувати світові таку ж любов. Любіть сьогодні і повсякчас - любов Господнього Сина піднесла Його на небеса, любов наша і нас окрилюватиме до небес. Світлого святкування!  

null

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати