live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Українці проголосували за очікування, а не за мрії


фото: reuters
Представник президента України в уряді Андрій Герус вважає, що виборці нового президента України Володимира Зеленського проголосували за "велику ідею, велику мрію, а не за зниження тарифів, тому що тарифи - всього лише частина нашого життя"

Герус, який балотується в парламент за списком пропрезидентської партії "Слуга народу", стверджує, що Володимир Зеленський і не обіцяв українцям зниження тарифів.

Цікаво, однак, дізнатися, чого очікують від Володимира Зеленського самі виборці нового глави держави. Питання зниження тарифів і припинення війни - це головні питання, які турбують виборців Зеленського. Так, ці питання не можна вирішити. Так, тарифи будуть зростати, а війна - тривати. Але що збирається нова адміністрація робити із завищеними очікуваннями своїх прихильників?

Звичайно, чиновникам і депутатам легко говорити співвітчизникам, що тарифи - всього лише частина життя. Але як будуть реагувати люди, коли отримають платіжки з новими і новими цифрами, що будуть відповідати реальній вартості послуг - тим більше в ситуації, коли їх роками запевняли, що все це не послуги, а схеми? Як реагуватимуть люди, коли стануть дізнаватися про нові втрати на фронті, нові смерті і руйнування?

Українці проголосували аж ніяк не за мрію - нехай навіть новому президенту і його оточенню хочеться запевнити себе в зворотному. Українці проголосували за очікування, які не можна виправдати. Я б навіть сказав - очікування, які не зміг би виправдати жоден політик, тут до Володимира Зеленського ніяких претензій немає. Але з політика нічого не візьмеш. Хто, наприклад, став би всерйоз дорікати Юлію Тимошенко, якби вона стала президентом і не знизила б тарифи? Таких незадоволених не знайшлося б ані серед прихильників, ані серед противників Тимошенко. Все було б ясно з самого початку.

Зовсім інша справа - "народний президент", який навіть зараз вважає за краще виступати від імені народу, а не від імені інституції. Звичайні люди сприймають Зеленського не як частину політичного класу, а як вихідця з-поміж себе, як союзника. Ніхто і ніколи не зможе пояснити їм, чому цей союзник не може просто виправити цифри в платіжках, домовитися з Путіним, словом - полегшити життя простим людям. Вони не зрозуміють і не пробачать. Тут розчарування і роздратування вже за кілька місяців почне зашкалювати.

І дуже важливо, щоб це загальне розчарування і роздратування призвело, у найгіршому випадку, просто до падіння рейтингу Володимира Зеленського і дострокових виборів глави держави, а не до краху самих державних інституцій.

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати