Криваві сліди терору – 5 книг гостросюжетного чтива

Хай би як називався жанр, в якому написані ці книжки – трилер, детектив чи пригодницький роман – їх сюжети, окрім всього іншого, включають в себе кримінальну лінію. І слід від неї часом стелеться "кривавий" і "психологічний", тобто саме такий, за яким знаходять гостросюжетні історії про терор

Ден Сіммонс. Терор. – К.: Видавництво Жупанського, 2019

Людина у цьому романі відомого американського фантаста протистоїть сліпій, могутній та жорстокій природі.

За приблизними аналогіями твір нагадує "Мобі Дік" Германа Мелвілла або оповідання Джека Лондона про північ. У процесі роботи над "Терором" Ден Сіммонс довго та ретельно опрацьовував архіви, у результаті чого під час читання роману виникає відчуття присутності серед героїв реальної експедиції двох кораблів Королівського флоту Великобританії – "Еребуса" і "Терору", які 1845 року покинули рідний порт у пошуках Північно-Західного проходу через Північний Льодовитий океан. Кораблі так і не повернулися, і автор разом з детальним описом експедиції подає своє бачення причин її фіаско. Тож на тлі розкішних пейзажів півночі відбувається боротьба героїв з чимось невідомим, чого не можуть спинити ані рушниці, ані найлютіші бурі північної зими.

 

Міленко Єргович. Жертвам сниться велика воєнна перемога. – К.: Комора, 2019

До книги "Жертвам сниться велика воєнна перемога" увійшли написані впродовж 1993—1995 років есе, нариси та воєнні замальовки про війну у Боснії і Герцеговині або про події, які безпосередньо чи опосередковано стосувались цієї війни.

Змальовані автором картини, на перший погляд, видаються ірреальними, страхітливими, болючими, демонструючи усе, як є, без прикрас чи виправдань. Проте книга водночас сповнена надією. Надією на те, що рано чи пізно війна закінчиться, вигнанці повернуться додому, а жертви зможуть віднайти спокій.

 

Андрій Войніцький. Новини. – Х.: Фабула, 2019

Гламурна складова цього трилеру, який починається з судового засідання у справі загибелі від передозування наркотиками дочки впливового депутати Ради – лише верхівка айсбергу в гостросюжетній, динамічній історії. Насправді це пригоди харківського журналіста, що тривають на самісінькому кримінальному дні слобідської столиці: криваві розборки, синтетичні наркотики, відморожені приятелі, (в одного з яких "і двометровий чорношкірий хлоп із Зімбабве, і вісімнадцятирічна першокурсниця із Конотопу тяглися, щоб придбати в погану, ні на що не годну траву"), круті дороги коксу і глухі манівці сумнівних оборудок.

Жорстка естетика часу місцевих "тітушок", сюжетна напруга і зворотній бік "молодіжної" субкультури, якими сповнений цей дебютний роман харківського автора – насправді один з найкращих зразків сьогоднішньої «чорнушної» літератури. В якій, тим не менш, герой шукає не лише пригод собі на голову, але й самого себе, справжнього. І все це в стилістиці бестселера "На голці" Ірвіна Велша і "Бійцівського клуба" Паланика. "Саша йде! Ми з ним задкуємо коридором. "Пітбулі" повільно йдуть слідом. Чому не атакують? Що це в нього? Ствол? Саша тримає пістолет! Цілить у них! — Шо, бариго, хочеш нас пукалкою злякати? — Пацани, не сціть, це пневмат! — Травмат,— виправляє закривавлений Саша.— Спитай різницю у другана".

 

Брати Капранови. Справа Сивого. – К.: Нора-Друк, 2019

За сюжетом цього роману, у Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним — старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи, і загалом маємо, здавалося б, класичний детектив. Але уявіть собі, що молодий слідчий — працівник ГПУ, а головний заколотник — видатний історик та археолог Дмитро Яворницький. І зразу все стає догори дриґом.

Хто з них насправді є злочинцем? Саме тому автори визначають жанр свого твору як "антидетектив" і не просто, а "історичний, романтичний антидетектив". Романтичний — бо головними силовими лініями сюжету є кохання та старовинні міфи. А історичний — бо за цікавою та заплутаною інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, Катеринослава-Дніпра, а також величну постать Дмитра Івановича Яворницького. Ну і, звісно, книжка базується на реальних подіях, тож шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби — усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.

 

Ксенія Циганчук. Кривавими слідами. – Х.: Фоліо, 2019

На початку цієї гостросюжетної історії молода дівчина несподівано знаходить свого нареченого вбитим. За розслідування береться допитливий слідчий Єгор Скляр та не менш уперта патрульна Власта Коваль. Для Єгора розкрити злочин — справа честі, адже ще жодне вбивство він не лишив нерозв’язаним. Більше того, на новому місці роботи йому потрібно підтвердити свій статус крутого слідчого. Та справа далеко не така проста, як може видатися на перший погляд. Практично всі, хто так чи інакше пов’язаний з убитим італійцем, мають алібі. То хто ж злочинець? Хтось із найближчих друзів та родичів чи все-таки невідомий, який приїхав із самої Італії, аби завершити справи минулого? Цікаво, що книга заснована на реальних подіях.