"ЄС": Кого веде на вибори партія Порошенка

За даними різних соціологічних опитувань, партія "Європейська солідарність" впевнено проходить до складу нової Верховної Ради

Солідарність, БПП, ЄС…

Політична партія під назвою "Солідарність" була зареєстрована 5 травня 2000 року. Першим головою партії "Солідарність" був Михайло Антонюк, з 15 листопада 2001 року ним став Петро Порошенко.

У грудні 2001 року партія приєдналася до виборчого блоку "Наша Україна", а Порошенко став керівником виборчого штабу блоку. Партія брала участь у парламентських виборах 2002 року. У складі виборчого блоку "Наша Україна", до Ради потрапили шестеро кандидатів від партії. З них п'ятеро - за списком "Нашої України", а Порошенко за одномандатним округом № 112 у Вінницькій області.

15 листопада 2013 року набрала сили постанова Окружного адміністративного суду Києва від 21 жовтня 2013 року про анулювання реєстраційного свідоцтва партії "Солідарність". 30 грудня 2013 року партію було викреслено з державного реєстру, оскільки упродовж десяти років вона не висувала кандидатів на парламентських або президентських виборах.

Оскільки "Солідарність" було ліквідовано Мін'юстом у 2013 році, для створення БПП "Солідарність" використали іншу формально зареєстровану партію. Нею стала парітя "Національний Альянс свободи та Українського Патріотизму" (НАСТУП). Ця партія була створена Людмилою Янковською у січні 2000 року як "Всеукраїнська партія Миру і Єдності" та зареєстрована Міністерством юстиції під № 1418. У 2013 році співголовами партії стали Максим Іваненко, Руслан Секела та Юрій Хорліков.

З 27 серпня 2014 до 24 травня 2019 року партія мала назву "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" посіла друге місце за списками (21,82 %), що дозволило їй у Верховній Раді отримати 63 мандати. З урахуванням підсумків голосування у мажоритарних округах, партія сформувала найбільшу фракцію у Верховній Раді (135 осіб).

28 серпня 2015 року "Блок Петра Порошенка "Солідарність“ і "Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка" об'єдналися в єдину партію для участі у місцевих виборах.

24 травня 2019 року після поразки Порошенка на президентських виборах партія пішла на ребрендиінг і змінила найменування на "Європейська Солідарність" (скорочено – ЄС). Партнером партії стало громадське об'єднання "Солідарна справа громад".

Читайте також: З ким і з чим йде на вибори "Слуга народу"? Хто є хто у списку партії Зеленського

Порошенко, Парубій, Геращенко

Порошенко на з’їзді особисто представив першу десятку партії. П’ятий президент України очолив список "Європейської солідарності".

На другому місці у партійному списку йде голова Верховної Ради Андрій Парубій. У нинішньому складі Верховної Ради він є представником фракції "Народний фронт". Парубій є послідовним прихильником політики декомунізації, впровадження мовного законодавства та виступає проти компромісів у відносинах з країною-агресором Росією.

Третє місце у партійному списку посідає перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. На цій посаді вона працює з 14 квітня 2016 року. Перша жінка на посаді першого віце-спікера. Уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019).

На четвертому місці - командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ Михайло Забродський. На початку війни з Росією він був командиром легендарної 95-ї бригади десантників. Влітку 2014 року 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд в тил супротивника. За два тижні, виконуючи бойові задачі, бригада Забродського пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська. На думку американського експерта Філіпа Карбера це був найдовший рейд збройного формування у новітній історії.

Забродський 10 липня цього року прийняв пропозицію ветеранів АТО очолити парад на День Незалежності України.

Громадський діяч Софія Федина. Українська співачка і телеведуча, громадський діяч (голова Світової федерації українських лемківських об'єднань, радник голови Львівської обласної ради). Під час подій Революції гідності Федина разом з вокалістом гурту "Хочу ЩЕ!" Юрієм Шивалою були ведучими львівського Євромайдану.

Народний депутат Мустафа Джемілєв є шанованим лідером кримськотатарського національного руху. За свої політичні погляди Джемілєв був сім разів був судимий. Всього він провів п'ятнадцять років у місцях позбавлення волі: був ув'язненим у 1966—1967, 1969—1972, 1974—1975, 1975—1976, 1983—1986 роках та у 1979—1982 роках був у засланні в Якутії. Всесвітньо відомий правозахисник, один з засновників та член Ініціативної групи із захисту прав людини в СРСР.

З 1998 року - народний депутат України III, IV, V, VI, VII та VIII скликань. З 20 серпня 2014 року до 18 травня 2019 року - Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу.

Командир медичного батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич. За період активної фази АТО, починаючи з 2014 року, особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової. Створила та нині керує медичним батальйоном "Госпітальєри", що з часу створення врятував понад 2500 поранених українських воїнів та цивільних осіб з передової. Опісля перенесених операцій та реабілітації пересувається в інвалідному візку.

Колишній голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка. Голова Львівської ОДА з 26 грудня 2014 до 11 червня 2019 року. Наступного дня після президентських виборів (22 квітня) подав заяву про відставку, які задовольнили у червні. Львівська область стала єдиною в Україні, де перемогу на виборах одержав п’ятий президент Петро Порошенко.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз відчув на собі репресивний характер окупації Криму Росією. 29 січня 2015 року його було затримано представниками російської окупаційної влади. Чийгозу інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу РФ ("організація масових заворушень"), що передбачає позбавлення волі строком на 10 років.

11 вересня 2017 року так званий Верховний суд анексованого Криму засудив Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня того ж року Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим був звільнений від відбування покарання та депортований до Туреччини. З Туреччини Чийгоз та Умеров прибули до Києва.

Замикає першу десятку віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. З 27 листопада 2014 року по 14 квітня 2016 року Климпуш-Циндадзе була депутатом Верховної Ради VIII скликання.14 квітня 2016 року Верховна Рада призначила новий склад Кабінету міністрів, в якому Климпуш-Цинцадзе обійняла посаду віце-прем'єра.

Читайте також: Хто є хто у списку "Опозиційна платформа - "За життя". З ким і з чим йдуть на вибори Медведчук та Рабинович

Заявка до НАТО і ЄС вже у 2023 році

У "Європейській Солідарності" хочуть сприяти досягненню критеріїв, необхідних для подачі заявки на вступ в Євросоюз і отримання Плану дій членства в НАТО в 2023 році. У партії виступають за посилення санкційного тиску на РФ.

Партія виступає за введення миротворців ООН на всю територію окупованого Росією Донбасу.

"ЄС" називає своїм пріоритетом побудову потужної української армії. Партія відзначає потребу розвитку ракетних технологій, протиповітряного щита України, авіації і флоту.

Також "Європейська солідарність" планує провести структурні реформи соціального та грошового забезпечення і збільшити рівень забезпечення військовослужбовців.

В програмі партії Томос і Закон про функціонування державної мови згадуються як два історичних прориви. Члени "ЄС" планують продовжити захист державної мови та культурних надбань.

В "Європейській Солідарності" обіцяють розширити український середній клас."ЄС" збирається наполягати на ухваленні змін у податкове законодавство. Мова йде про імплементацію Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування. У планах партії - створення єдиного органу фінансової безпеки.

Також партія Порошенка обіцяє завершити процес децентралізації та медичну реформу.

Для розвитку економіки політична сила Порошенка хоче спрямовувати бюджетні кошти на інновації. Сільське господарство має зростати за рахунок поглиблення економічної інтеграції з ЄС.

Читайте також: З ким і з чим йде на вибори "Батьківщина", яка збирається "підставити плече Зеленському"