Група українських компаній Industrial Innovation Group може допомогти державі повернути $2,5 млрд

5 вересня ТОВ "Поллі-Сервіс" показала журналістам процес виробництва акцизної марки просто на підприємстві

До груп компаній Industrial Innovation Group я прибуваю 5 вересня близько опівдня. Будівлі підприємства помітити не складно, адже пофарбовані вони у яскравий жовто-зелений колір. 

Зайшовши у центральне приміщення, мене та ще десятка запрошених представників медіа просять одягнути спеціальні халати. На грудях у кожного - напис "Відвідувач". 

- Тут всі ходять в спецодязі, - пояснює охоронець. - Безпека - понад усе. Тому й кишені в халатах також відсутні.

Вдягнувши відповідний одяг, йду з рештою журналістів у ліву будівлю. Це - підприємство ТОВ "Поллі-Сервіс". На порозі всіх відвідувачів вітає його директор.

-  Завод, який ви бачите, ми збудували у 2004 році, - починає розповідати Ігор Попович. - До цього тут знаходився інший завод. Він був у жахливому стані. Дірявий дах, знищені стіни, а ангари використовували як ями для сміття. Перебудували ми його за дев’ять місяців. А першу сертифікацію отримали вже в 2005 році від Visa. Тоді завод оцінили як найбільший у Східній Європі. Однак, як виявилось пізніше, він є лідером по випуску банківських платіжних карток у всьому світі. Ще дві сертифікації ми отримали від MasterCard і UnionPay. 

Після вступного слова нас запрошують в середину будівлі. Перед цим усіх просять здати смартфони, а халати повністю застебнути. У невеликій прохідній є кілька різних сканерів, підлогові ваги та двостороннє скло. 

- Хто хоче стати щасливчиком, якого пропишуть у підприємстві, - весело запитує усіх директор. - Він зможе отримати тимчасовий індивідуальний пропуск.

Одна із журналісток зголошується. Вся процедура проходить у кілька етапів. Спершу дівчина підписує договір конфіденційності, де вказує паспортні дані, дату перебування на заводі, а також підпис, яким підтверджує дотримання всіх правил на підприємстві. Потім вимірюють її вагу. На одному зі зчитувачів беруть відбиток пальця. Наприкінці на FaceReader відцифровують її риси обличчя за допомогою 3D-зйомки. 

Усі процедури тривали кілька хвилин.Потім директор на власному прикладі показує як працює вся система. Пройшовши перші двері, з наступного приміщення його випускає охоронець, який весь час знаходиться за двостороннім склом. Самотужки з нього вийти неможливо. Такі ж дії проводять і всі інші представники медіа. 

Дорогою до необхідного приміщення на одній зі стін розмістили невеликий фрагмент скла, в яке стріляли. Реакцію журналістів на незрозумілий об’єкт помічає директор підприємства.

- У нас все скло - куленепробивне. Повсюду розташовані камери. Та й без пропуску пересуватись підприємством - ніхто не зможе. 

За хвилину ми заходимо в потрібну нам кімнату. Усюди розташовані габаритні та незрозумілі пристрої, через роботу яких, у приміщенні дуже шумно. Нас вітає директор Департаменту захисного друку паперових документів IIG Ігор Когут.

- У цьому місці сконцентроване обладнання для виготовлення всіх видів акцизних та контрольних марок для захисту від підробок та контрабанди, - починає пояснювати нам пан Ігор. - Ми надаємо замовнику послуги з контролю якості продукції. На приладі, що розташований позаду мене, за рік можна виготовити до дев’яти мільярдів марок. 

Пізніше з’ясовую, що цим пристроєм є гібридно ролева машина. Вона друкує різними способами і робить це одночасно з обох сторін

- Минулоріч ми провели капітальну реконструкцію, - продовжує розповідь Директор департаменту. -  Для цього ми облаштували підприємство найсучаснішим обладнанням з контролю якості персоналізації. Усього в світі є декілька одиниць такої техніки. Одночасно тут може перебувати інформація про двісті мільйонів марок на день. Всі марки, які переходять з одного етапу виробництва на інший - повністю враховані. Навіть через два роки ми можемо розказати на якому рулоні вони були, в яку коробку потрапили і куди ми їх передали.

Після демонстрації роботи ролевої машини всіх журналістів запрошують подивитися на відео про “Комплексну автоматизовану систему державного контролю за обігом тютюнових та алкогольних виробів”. Його демонструють на спеціально встановленому екрані в іншому кінці приміщення. 

- На підприємстві ми виготовляємо високотехнологічну марку акцизного податку. Вона не тільки забезпечує необхідний рівень захисту, але й перевіряє продукт на справжність, - пояснює після перегляду відео генеральний директор ПрАТ "ОТІ” Андрій Первушин. - Для автоматизації обліку акцизного податку розробили виняткову систему Track&Trace. Вона гарантуватиме сплату податків, які передбачені державою. 

З відео дізнаюся, що збори від акцизного податку на тютюн та алкоголь в Україні можуть перекрити $2,5 млрд доходів від транзиту газу з Росії. 

Після такої демонстрації нам показують дві однакові акцизні марки. Через посмішки співробітників розумію, що вони повинні відрізнятися. 

- Усе гаразд. Якщо у вас немає спеціально пристрою, то ви не побачите фальшивки, та й ніхто інший також, - підбадьорює журналістів генеральний директор ПрАТ “ОТІ” Андрій Первушин. - Наші акцизні марки мають найвищий рівень захисту. У них наявний 2D штрих-коду, що містить смарт-код, голограма з прихованим захисним елементом. А клонувати їх - неможливо. 

Начальник відділу проектування і моделювання інформаційних систем ПрАТ “ОТІ” Олександр Терлецький пропонує всім підійти до зменшеної копії пристрою з конвеєром. Її запускають. Після цього один із співробітників підприємства кладе звичайні коробки, до яких прикріплюють акцизні марки.  

- Це аплікатор, який стоїть в комплексі виробника підакцизної продукції - таютюну чи алкогольних напоїв, як частина конвеєра, - показує пан Олександр. - Так, коли пачка сигарет виходить з конвеєра виробника на аплікатор, то на нього клеїться акцизна марка. В цей самий момент зчитується її код і передається в Центральну базу даних, щоб інспектор мав змогу перевірити цей товар.

Вирішую дізнатися, як перевірити справжність акцизної марки.

- Дуже просто, - каже начальник відділу. - Для цього потрібен спеціальний ручний сканер. 

Далі чоловік бере невеликий металевий предмет, схожий на ручку. Він наводить його на голограму цифрової марки зі спеціально прихованим захисним елементом. Маленький датчик на ній загоряється зеленим.

- Якщо б захисту не було, то пристрій загорівся б червоним, - говорить Олександр Терлецький. - Кожен інспектор на смартфоні має спеціальну програму. Після сканування коду, вся необхідна інформація про товар, така як код продукту, виробника, імпортера, дата виготовлення підакцизного продукту чи генерування смарт-коду з’являтиметься у ній.

Навпроти ролевої машини в приміщенні працював ще один пристрій. Виявилося, що на ньому голограми накладають листи з акцизними марками. Ще одна машина розташувалась посередині кімнати.

- Вона розрізає готові листи на п’ять однакових рулонів, - говорить співробітник, який слідкує за пристроєм. -  В народі його називають “бабінорізка”. Останній, що стоїть в іншому куті кімнати, запаковує ці рулони. 

В 2009 році в Україні запровадили цифрову голографічну акцизну марку. Завдяки їй доходи до бюджету від підакцизних товарів за перший рік збільшилися на 60%. З 2013 року держава перейшла на марку зразка 1999 року. Через простоту підробок український держбюджет втрачає мільярди доларів. 

Сьогодні науковці та розробники Industrail Innovation Group готові допомогти Україні повернути до $ 2,5 млрд на рік податкових надходжень  з підакцизних товарів щляхом впровадження цифрової акцизної марки з голограмою та спектральною міткою, а також за допомогою комплексної інформаційної суперсучасної системи управління акцизною маркою Track&Trace.

Важливо, що акцизна марка нового покоління застосовується з використанням універсального існуючого обладнання  і не вимагає переоснащення обладнання для її нанесення. Більше того - вартість марок на тютюнові вироби не перевищить 1/8 частини викуреної сигарети, а вартість марок на алкогольні напої не перевищить вартості однієї краплі алкогольного напою. 

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати