live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Боротьба з корупцією стає притулком авантюристів


фото: rfe
Те, що істеричний патріотизм - або показна миролюбність - нерідко стають останнім притулком корупціонерів і зрадників - ми добре знаємо і з досвіду світової історії, і зі свого власного

За бабусиною вишиванкою чергового борця за народне щастя і учасника всіляких блокад може ховатися звичайнісінький злодій, а за розмовами якнайшвидше домовитися з Путіним і домогтися миру - елементарне бажання заробляти гроші в Росії або просто банальний хабар.

Однак ще однією ознакою українських реалій стало перетворення боротьби з корупцією в притулок пройдисвітів і просто звичайних корупціонерів. Михайло Жванецький ще за радянських часів зрозумів, що той, який охороняє, від цього і має.  В наших, українських умовах той, з чим бореться, на цьому і заробляє. Ще трохи, і слово антикорупціонер в українських реаліях стане синонімом корупціонера.

І це своє досягнення ми не просто поширили на весь інший світ. Ми дісталися до самих його вершин. Уже сам президент Сполучених Штатів забрався в той самий притулок, в якому так чудово відчувають себе українські борці за все хороше і проти всього поганого.

"В Україні до нього (мається на увазі співрозмовник Трампа Володимир Зеленський) була колосальна корупція, більше, ніж в будь-якій іншій країні світу. Фактично вона вважалася однією з найбільш корумпованих країн у світі. Мені не хотілося давати гроші країні, яка настільки корумпована" - пояснив американський президент блокування військової допомоги Україні, яке сталося якраз за президента Зеленського.

А при колишній, найкорумпованішій владі, допомога справно виділялася. Але це не має ніякого значення. І навіть не треба ловити Трампа на цих очевидних невідповідностях. І це ніякий не тиск на Зеленського. Жодної хвилини. Головне - він бореться з корупцією. Таке не обговорюють, такому аплодують.

Красиво виглядає, правда? Ось приблизно так само красиво вся ця імітація бурхливої ​​діяльності виглядає і буде виглядати у нас - коли боротьбою з корупцією будуть виправдовуватися банальні бажання розпиляти чуже добро, домогтися політичного результату, вибудувати авторитарну систему.

Адже, врешті-решт, першим патентованим борцем з корупцією і олігархією серед чинних президентів був зовсім не Трамп і навіть не Зеленський.

Першим був Путін.

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

21 жовтня, 2019 понеділок

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати