Усик - Візерспун: все про дебютний бій українця у надважкій вазі

Проти ночі на 13 жовтня у Чикаго український боксер Олександр Усик у поєдинку проти американця Чазза Візерспуна дебютує у надважкій вазі

Абсолютний чемпіон

У кар'єрі Олександра Усика найуспішнішим став 2018 рік. У липні український боксер переміг у Москві у фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії росіянина Мурата Гассієва та став абсолютним чемпіоном світу у першій важкій вазі (до 90,7 кг). Він першим в історії серед наших боксерів заволодів одразу чотирма титулами - WBO (Всесвітньої боксерської організації), WBA (Всесвітньої боксерської асоціації), WBC (Всесвітньої боксерської ради) та IBF (Міжнародної боксерської федерації).

Щоб остаточно закрити усі питання в крузервейті Усик погодився провести у цій категорії ще один бій - проти британця Тоні Беллью, який називав себе найсильнішим, бо до 2017 року був чемпіоном WBC, однак позбувся пояса через перехід у надважку вагу заради двох поєдинків проти співвітчизника Девіда Хея.

Українець остаточно довів, що йому немає рівних у його старій категорії, нокаутувавши Беллью на очах тисяч його фанів у Манчестері. Далі залишатися у першій важкій вазі Усику не було жодного сенсу і він оголосив, що йде у хевівейт.

Новий виклик

Через це рішення WBO, WBA, WBC та IBF одна за другою влітку позбавили українця своїх поясів, разом з якими він втратив звання абсолютного чемпіона світу.

Проте особливо жалкувати підстав не було. Позаду залишилася категорія, де українець все довів і не мав шансів прогресувати. Попереду - надзвичайно цікавий нині надважкий дивізіон. Із британцем Ентоні Джошуа, у якого титули WBO, WBA та IBF сенсаційно відібрав американський андердог Енді Руїс. Непереможним нокаутером Деонтеєм Вайлдером зі США. Та скандальним британцем Тайсоном Ф’юрі, який теж поки не має жодної поразки та встояв проти того самого Вайлдера.

Проте, одразу виходити проти когось із цих боксерів, було б верхом необачності. Хоча Усик й має статус офіційного претендента на "суперважкий" титул WBO, як абсолютний чемпіон у крузервейті. Та й у самих потенційних суперників були інші плани. Джошуа та Руїс у грудні проведуть матч-реванш. Вайлдер у листопаді вдруге зустрінеться з кубинцем Луїсом Ортісом. А потім на нього чекає Ф’юрі, який цього року "розім’явся" на нікому невідомих боксерах на зразок німця Тома Шварца та шведа Отто Валліна.

Тривалі пошуки

Тому для Усика підготували проміжний бій. 25 травня у США українець мав вийти у ринг проти камерунця Карлоса Такама. Відомого тим, що у 2017 році мужньо тримався проти Ентоні Джошуа. Боксера міцного, але нижчого за класом за лідерів ваги, який виглядав ідеальним варіантом для того, щоб себе перевірити, але надто не ризикувати.

Проте, на початку травня Усик травмувався на тренуванні і бій довелося перенести на невизначений термін. Після одужання українця, очікувалося, що він все таки поб’ється з Такамом, однак у камерунця змінилися плани. Він підписав контракт із промоутерською компанією Top Rank та відмовився від зустрічі з нашим боксером.

Після цього промоутери Усика із Matchroom Boxing та K2 Promotions спрацювали не найкращим чином. У суперники українцю несподівано обрали нідерландця Тайрона Спонга. Легенди кікбоксингу та змішаних єдиноборств, але за боксерськими мірками посереднього бійця. Було б ще півбіди, та за кілька днів до поєдинку 8 жовтня стало відомо, що Спонг провалив допінг-тест і йому терміново довелося шукати заміну.

Допінгова ротація

Тут вже взагалі було не до маневрів, тому довелося укладати контракт з першим боксером, що опинився під рукою. Ним став американець Чазз Візерспун. У свої 38 років він встиг провести 41 бій, здобути 38 перемог та зазнати трьох поразок. За плечима у ветерана зі США немає жодного титульного поєдинку, лише кілька боїв проти відомих важковаговиків - Кріса Арреоли, Тоні Томпсона та Сета Мітчелла зі США. Усім їм Візерспун програв нокаутом.

Усику розслаблятися на підставі одного лише неперконливого послужного списку американця не варто. Зміна суперника за кілька днів до бою справа досить ризикована. Адже українець цілеспрямовано готувався до бою з одним боксером, відповідно підбирав спаринг-партнерів та робив акценти на певну роботу. І за кілька днів до бою перелаштуватися на іншого суперника неможливо. Та й у боксі було чимало прикладів, коли такі рокіровки закінчувалися погано для фаворитів.

Великий досвід

gettyimages

Виглядає так, що саме це стане головною проблемою, з якою буде необхідно впоратися Усику та його команді. Власне, сам перехід із крузервейту у надважку вагу обіцяє стати для українця менш безболісним.

Насправді, досвіду поєдинків із суперважковаговиками в Усика більш, ніж достатньо. У 2013 році він бився за "Українських отаманів" за напівпрофесійними правилами у "Всесвітній серії боксу" саме у надважкій вазі і виграв усі свої шість боїв, два з яких - нокаутом. Серед інших українець виграв за очками у британського гіганта (зріст - 198 см) Джозефа Джойса, якого наразі вважають одним із головних проспектів хевівейту.

Та й з останніх суперників Усика у крузері троє, перед тим як зустрітися з українцем, мали досвід виступів у надважкій вазі - німець Марко Хук, латвієць Майріс Брієдіс та Тоні Беллью. Тому дебют у новій категорії для Усика точно не буде нагадувати політ на іншу планету.

Погоджуються з цим і букмекери. У перемозі українського боксера вони не сумніваються та приймають на його виграш ставки із мізерним коефіцієнтом 1.01. На те що у поєдинку станеться сенсація та виграє Візерспун дають 17.0, на нічию пропонують 29.0.