live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Ігор Бондар-Терещенко 1 листопада, 2019 п'ятниця

Війна чи ілюзія? – 5 книг, які відповідають на питання

Мова у цих книжках про те, що психологічна війна - одна з найбільш витончених форм інформаційної війни, оскільки покладається на людський інтелект, його здатність усвідомлювати успішні дії, контролюючи кошти комунікації. Не зважаючи на те, що люди можуть одночасно ошелешувати своєю винахідливістю і розчаровувати своїм невіглаством

null

Стівен Сломен, Філіп Фернбак. Ілюзія знання. – К.: Yakaboo Publishing, 2019

Чому ми ніколи не думаємо на самоті Ця книжка розглядає феномен, який виник завдяки когнітивній науці. Її темний бік — це низка одкровень про те, що людські здібності не є тим, чим здаються, що люди здебільшого надзвичайно обмежені в тому, як вони працюють і чого вони спроможні досягнути. Справді, як трапляється, що люди можуть одночасно ошелешувати своєю винахідливістю і розчаровувати своїм невіглаством? Чому більшість людей не розуміє механізмів дії приладів, якими ми користуємося щодня, навіть таких простих, як зливний бак унітазу? Як нам вдалося опанувати стільки всього у свті попри те, наскільки обмеженим часто є наше розуміння речей?

Автори цієї книжки переконують, що усі ми живемо у спільнотах знання і те, що ми вважаємо "своїми" знаннями, насправді розподілено між нами і довколишнім світом, тож ми сягаємо по ці експертні знання, навіть не помічаючи цього і не усвідомлюючи глибини свого невігластва. Високорозвинені суспільства насправді складаються з осіб, кожна з яких поодинці знає напрочуд мало, проте самé суспільство успішно розвивається завдяки ефективному обміну знаннями.

 

null

Георгий Почепцов. Когнитивные войны в соцмедиа, массовой культуре и массовых коммуникациях. – Х.: Фолио, 2019

Авторі цієї книжки - доктор філологічних наук, професор, письменник-фантаст, учений, автор понад 20 книг для дітей і більше 40 на тему іміджелогії та теорії комунікацій – нагадує про те, що сучасний світ переходить від війни на фізичне знищення до війни когнітивної, сильна сторона якої не в обмані, фейку чи дезінформації, а в підтримці полеміки, перевіреної об'єктивними фактами.

"Война без уничтожения физических тел однотипно представ-ляется в современном мире предпочтительнее, чем кровь и убийства, - починає він розмову з екскурса в історію. - Еще бурская война, где Черчилль оказался в качестве журналиста, показала силу и мощь когнитивного подхода. Когда в британских газетах стали писать о бурах как о борцах за свободу, а английские войска заняли в общественном мнении место душителей свободы, Британия отказалась от войны".

Загалом поширення нових інформаційних технологій посилило конкурентну боротьбу і полегшило когнітивну війну, визначивши безпрецедентний конфлікт навіть у порівнянні з холодною війною. Інформація стає зброєю у військовому мистецтві, здатною в майбутньому змусити виграти або програти конфлікт - військовий, економічний або якийсь інший. Крім того, психологічна війна - одна з найбільш витончених форм інформаційної війни, оскільки покладається на людський інтелект, його здатність усвідомлювати успішні дії, контролюючи кошти комунікації. Про це, а також про епоху фейків, які прийшли на зміну епохам книги і телебачення, і багато іншого розповідається в цій книзі.

 

null

Джей Бер. Привітайте своїх хейтерів. — Х.: Фабула, 2019

Ця книжка допоможе тверезо поглянути на проблему комунікації між клієнтами і командою, яка робить продукт. В епоху смартфонів і соцмереж стало набагато простіше залишити відгук. Наприклад, ваш смартфон попросить розповісти про ресторан, дорогу до якого ви позавчора шукали на гугл-картах. Не бійтеся відповідати на негатив, адже хейтер – це не ваша проблема, натомість ігнорувати їх - ось це проблема.

80% компаній кажуть про те, що у них суперсервіс для клієнтів, але тільки 8% з цих покупців згодні з цією заявою. Тож відомий експерт Джей Бер у своїй книжці наводить приклади привітання хейтерів і пояснює, як позитивне ставлення до них перетворюється на ваші гроші. Ви дізнаєтеся про типи хейтерів та загальні особливості їхніх скарг, правила поводження і тактику впливу на хейтерів. А опанувавши науку привітання хейтерів, ви зможете навіть найзапальніших з них приборкати і перетворити на своїх друзів і найвідданіших клієнтів.

 

null

Крістофер Стейнер. Тотальна автоматизація. Як комп’ютерні алгоритми змінюють світ. – К.: Наш Формат, 2018

Автор цієї книжки нагадує про те, як донедавна, щоб діагностувати хворобу, тлумачити юридичні документи, проаналізувати зовнішню політику держави або написати статтю в газету слід було звернутись до висококваліфікованого фахівця. Натомість сьогодні завдання вищої складності з легкістю вирішуються завдяки алгоритмам. Розвиток програмування та людська логіка призвели до створення "ботів", але тепер їхнє охоплення вийшло далеко за очікувані межі. Комп’ютерні алгоритми глибоко проникли в усі сфери нашого життя.

они створюють дивовижні музичні симфонії, аналізують юридичні документи, пишуть новини та керують автомобілями. Їхнє поширення одночасно лякає та... вселяє надію. Чи може комп’ютер передбачати потенційний музичний хіт? Чи замінять алгоритми поетів і режисерів? Чи зможуть узяти під контроль усю медичну галузь? І яку роль спроможні відігравати в політиці?

 

null

Томас Еріксон. В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти. – Х.: Фоліо, 2018

Автор цього бестселеру — шведський письменник, психолог з соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер. У своїй книжці він поділяє людей на чотири кольорові типи, описуючи логіку поведінки, темперамент, систему цінностей представників кожного з кольорів.

Чому одних людей ми розуміємо з півслова, а інших не розуміємо взагалі? Чому дуже успішні люди інколи здаються нам ідіотами і психопатами? Як подивитися на себе очима інших людей і навчитися розуміти навіть тих, хто на нас абсолютно не схожий? Книга допомагає краще сприймати людей з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись і може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів.

Введіть слово, щоб почати