live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Уляна Букатюк 25 листопада, 2019 понеділок

Українки з PROVIDNYK розробили інтерактивну мапу для людей з інвалідністю та виграли нагороду від ЄС

Українка Анна Крис разом із командою розробили мапу, яка покликана допомогти людям з інвалідністю насолоджуватися більш активним способом життя

Це допомогло команді виграти нагороду від проекту “Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства”, що фінансується Європейським Союзом

Як з’явилася ідея

Анна Крис працювала в міжнародній ІТ-компанії в Одесі. У 2015 році їхній відділ вирішили перевести до Ірландії, тож дівчина переїхала до Дубліна. 

Згодом Анна долучилася до проєкту Smart Villages від Європейського Союзу. У межах останнього потрапила до невеликого ірландського містечка Кіллорлін (англ. Killorglin) з 2,16 тис. жителів, щоб допомогти розвивати його технологічні можливості.

Анна в Кіллорліні

В Ірландії Анна прожила 3,5 роки, а травні цього року повернулася до України:

“І коли їхала з аеропорту з валізами, усвідомила, наскільки Україна незручна для людей на візках, валізами чи батьків з дитячими візочками”, - розповідає вона.

Сучасний рівень рішень про доступність в Україні фактично виключає людей з обмеженими можливостями з суспільного життя та політичних процесів.

“90% пандусів встановлено неправильно, український транспорт майже повністю не пристосований для людей з інвалідністю, частина бізнесу робить об’єкти інклюзії аби було, і не замислюються, що це може бути травмонебезпечно”, - обурюється Крис.

Анна вказує на слаборозвинуту інклюзивну інфраструктуру навіть в центрі Києва

Анна вирішила змінити ситуацію: “Хотілося зробити таку карту, де можна не просто позначати доступні об’єкти інклюзії, а здійснити консолідацію суспільства, тобто, щоб люди самі брали у цьому участь”, - розповідає вона.

“І ось екс-колега скинув посилання на проєкт Європейського Союзу, в якому Україна також бере участь як країна Східного партнерства”, - згадує дівчина.

Навіть у центрі столиці України дуже багато небезпечних об'єктів інфраструктури

Як Європейський Союз допоміг втілити задум

Анна зі своєю ідеєю потрапила на хакатон від проєкту Європейського Союзу “Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства”, у якому брали участь учасники з шести країн – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України

Перша частина складалася із відбору проектних ідей із шести країн наприкінці травня у Києві. Згодом 20 проєктів потрапили до Тбілісі на триденний хакатон наприкінці червня.

Серед учасників були дизайнери, програмісти та люди з ідеями, а вже на місці необхідно було сформувати команди. До Анни приєдналася дизайнерка з України та програміст із Білорусі.

“Результатом цього хакатону було створення прототипу сайту із картою. Також дуже важливим для мене було поспілкуватися із менторами. Завдяки синергії та спілкуванню, я приїхала в Тбілісі з одним продуктом, а презентувала вже зовсім інший - у рази кращий - варіант”, - згадує Крис.

Голосування менторів та учасників вивело до фіналу три найкращі проєкти, серед них -  PROVIDNYK.

“І, зрештою, наприкінці серпня прийшов вітальний лист, що саме наш проєкт переміг та отримає 10 тисяч євро на реалізацію та маркетинг впродовж 6 місяців”, - радіє дівчина.

Анна разом із командою отримала щорічну нагороду серед представників громадянського суспільства у галузі інноваційних ідей для розвитку громади - EU Digitalisation for Civil Society Award

Що на карті

Інтерактивна карта під назвою PROVIDNYK допомагатиме людям з інвалідністю знаходити найкращі та безпечні маршрути, насолоджуватися більш активним способом життя та, зрештою, стимулювати розвиток інклюзивної міської інфраструктури. Перший прототип програми можна переглянути на сайті.

Поки можливість такої мапи передбачається для Києва та Одеси, але команда планує розширити її на всю країну.

Згідно із задумом, користувачі завантажують фото та коментарі про незручні місця у веб-застосунок, потім їх перевіряють модератори та додають на карту. 

“А далі користувачі можуть оцінювати об’єкти на зручність на кшталт як на Google-мапах”, - пояснює вона.

Серед об’єктів, які можна буде додати на карту, будуть пандуси, пеленальні кімнати, дані про зручність транспорту тощо. 

Для кожного типу об’єктів передбачені фільтри та категоризація залежно від сфери відповідальності. 

“Якщо десятеро людей поскаржаться на той чи інший об’єкт, відбувається автоматичне формування запиту у відповідальний орган на електронну пошту. Потім ми відслідковуємо, що далі відбувається із цим запитом та звітуємо про це на сайті”, - пояснює Крис.

Також у планах запустити чек-лісти та консультації для бізнесу, якщо той не  може дозволити собі найняти людину, яка буде слідкувати за відповідальністю вимогам інклюзивності. 

За її словами, PROVIDNYK планує повністю запустити карту в роботу в квітні 2020 року, а до того часу команда може звертатися за консультаціями та підтримкою до проєкту ЄС. 

Інтерактивна карта PROVIDNYK – переможець нагороди серед представників громадянського суспільства у галузі інноваційних ідей для розвитку громади - ‘EU Digitalisation for Civil Society Award’. 

 

Цю статтю було підготовлено в рамках проекту "Східне Сусідство ЄС". Думки, висловлені в статті, належать виключно автору.

Введіть слово, щоб почати