Наука і секс – 5 книг про те, чого вам не казали

Автори цих книжок у різний спосіб висловлюються про те, що завжди хвилювало людство, і за того часу, коли секс був "революційним" засобом розвитку культури, і в ту епоху, коли в одній з неіснуючих нині країн його "не було"

Наукові дослідження і дружня розмова, енциклопедичний формат і літературні розважання – ось лише деякі із способів поєднати сучасну науку із "живим" життям кожної людини.

 

null

Мері Роуч. Злюб. Як парувалися наука і секс. – Х.: Фабула, 2019

Перша книга цієї авторки була відгалуженням колонки, яку вона написала для одного сайту. Ось так випадково Мері Роуч потрапила на літературну доріжку, ставши популярною американською письменницею-сатириком, відомою журналісткою і колумністкою, яка має ступінь бакалавра з психології.

Метод у неї простий – оскільки її найулюбленіша тема — популярна наука, і вона сама бере участь у дослідженнях, то потім з "професійним" авторським гумором розповідає про їх хід у  своїх колонках і книжках. Цього разу предмет розмови – секс, адже саме він викликає страх і жагу, цікавість і ніяковість, його бажають майже всі, але мало хто в цьому зізнається. Його забороняли, за нього карали, а в деяких країнах навіть заявляли, що його взагалі не існує. Та він був, є і буде — скрізь і завжди. Таким чином, дуже пізнавальна і дотепна книжка Мері Роуч про дослідження сексу зробить кожного читача трішечки сексологом і подарує чимало позитивних емоцій.  

 

 null
 
Павло Денищук. Жіночі груди: пристрасть та біль. – К.: Саміт-Книга, 2019

Це одна з небагатьох унікальних і небанальних книжок про делікатний предмет розмови, яка насправді має для українського та міжнародного ринку величезне значення. У "жанровому" сенсі це не лише праця відомого пластичного хірурга, який присвятив свою книжку жінкам, але й докладна історія питання.

Медицина та езотерика, мода і культура, психологія та родинне життя – саме у цьому контексті розглянута тема жіночих грудей, які за всі часи збуджували пристрасть, натомість для жінок були найвразливішим органом, і то не лише в сексуальному сенсі. Отже, як зберегти молодість, красу, пружність та здоров’я грудей, як доглядати за грудьми в домашніх умовах, чи існують вітаміни для краси та молодості грудей – ці та інші поради (а також відповіді на питання, як характер жінки пов'язаний з формою грудей, або як лише дотиками до сосків чоловік може довести жінку до найвищої точки насолоди) можна знайти у цій першій в Україні енциклопедії про жіночі груди. Її автор, який втратив власну мати через рак грудей, також закликає всіх жінок дбати про себе, а кошти, отримані від продажу його книжки, перераховуються благодійному фонду боротьби з раком молочної залози "Квітна" для закупівлі медичного обладнання до Національного інституту раку.

 

null

Емілі Наґоскі. Як бажає жінка. Правда про сексуальне здоров’я. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

У цій книжці у дружній і легкій манері авторка – докторка наук і експерт із двадцятирічним стажем у царині статевого виховання - викладає наукові факти про збудження та бажання. З одного боку, здавалося б, усе просто: кожна жінка бажає бути жаданою і жадати. З іншого боку, чому тоді у багатьох в інтимному житті бракує феєрверків пристрасті? Чому так важко зрозуміти власні бажання, своє тіло й отримати максимальне задоволення? Що не так? Авторка знає відповіді на ці та інші запитання. Про всі "секретики" і "точки" жіночого тіла, про сексуальне бажання, механізм його дії та ідеальні умови для його пробудження. На сторінках цієї книжки - практики розкриття власного сексуального потенціалу, інформація про ті самі "ідеальні умови", а також про зв’язок мозку й лібідо. Історії реальних жінок, їхні запитання й відповіді на них поряд із результатами досліджень кваліфікованих фахівців...
 

null

Даґ Ейстейн Ендшьо. Секс та релігія: від балу цноти до благословенної гомосексуальності – Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2018

У книжці відомого норвезького науковця і правозахисника чимало відомостей не лише про «еротичність» сучасної культури стосунків, але й величезний масив інформації щодо непростих стосунків між сексом і різноманітними релігіями протягом всієї історії людства й у різних світових культурах. Зокрема розглядається проблема допустимості чи заборони статевих стосунків за межами шлюбу; ставлення різних релігій до дозволу священикам займатися сексом, до гомосексуальних статевих стосунків і сексу між представниками різних рас, до сексуального самозадоволення тощо.

Загалом це захоплююче дослідження звичаїв, ритуалів і правил, з яких стає видно, що від давніх часів основний релігійний акцент робиться на чоловіків, і сексуальність жінки визначається з огляду на її стосунки з ними. Тоді як чоловіки зазвичай можуть мати декількох жінок, як у шлюбі, так і поза ним, натомість головним релігійним правилом щодо жінок є те, що жінка сексуально обмежена тільки одним чоловіком, не завжди на все життя, але, звичайно, не більше одного за раз. Тож не дивно, що релігійні заборони, які регулюють поведінку гетеросексуальних жінок, сьогодні обговорюються рідше, ніж заборона гомосексуальності, хоча мають значно довшу історію.

 

null

Януш Лeoн Вишнeвcький, Збiґнєв Iздeбcький. Iнтимнo. Poзмoви нe тiльки пpo кoxaння. – К.: Рідна Мова, 2018

Розмoвa у цій книжці двox відомих осіб - пиcьмeнникa i ceкcoлoгa - пpo нaйcoкpoвeннiшe. Тобто пpo тe, щo утpимує coюз двox люблячиx cepдeць у буденному житті в гapмoнiї тa кoxaннi, aбo ж піддає випробуванням, нapaжaючи нa видимi i нeвидимi "пiдвoднi" бap'єpи нeпopoзумiнь, a вiдтaк i зaгpoжує вiдчужeнням. Утім, не лише коханню присвячена розмова, і знайдеться у ній міркуванням на різні дотичні теми.

Таким чином, автopи дiaлoгу нe oминaють нaйдpaжливiшиx тeм, щo xвилюють людeй у iнтимнiй cфepi, нe нaв'язуючи cвoїx peцeптiв, a лишe пiдвoдячи дo тoгo, як дocягти cпiльнoгo кoнceнcуcу у cтocункax, збepeгти iнтepec двox зaкoxaниx oднe дo oднoгo нa дoвгi poки.

 

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати