Перше, що мав би зробити Єрмак, - переконати Зеленського забрати заяву на Федину і Звіробій

Микола Княжицький
Я був знайомий з Андрієм Єрмаком ще до його політичної кар'єри. Андрій був продюсером, я очолював комітет Ради, який готував закони про кіно

Андрій Єрмак був хорошим продюсером. Його фільм "Межа" зроблений разом зі словаками став найуспішнішим у Словаччині і зібрав там рекордну касу. Керівником диплому у Єрмака був Сергій Коз'яков, колишній керівник ВККС і відомий викладач КІМО, а однокурсником Микола Точицький, наш посол у Брюсселі. І з Коз'яковим і з Точицьким у мене теж приятельські стосунки. Я не писав про це, але тепер, після статті на УП про Андрія, думаю можна написати. Я б не перебільшував ролі керівника президентського апарату. Але Єрмак був давнім другом Зеленського і їх пов'язує не лише "служба". Єрмак був перфекціоністом у кіно, хоча почав ним займатися не так давно. Вірю, що спробує таким бути і на новому місці роботи.

Ми зустрілися з Єрмаком після президентських виборів на святкуванні ювілею Одеської кіностудії.

- Тепер буду до Вас в опозиції,- сказав я йому.

- Навіщо Вам це потрібно? - запитав він.

Не думаю, що тоді мало значення, що б я відповів. Власне, мені це не потрібно. Але я не можу погодитися з політикою Зеленського ні у внутрішній, ні у зовнішній сферах. Але "не можу погодитися"- не означає "бажаю зла". Навпаки. Я переживаю за свою країну. Навіть коли на її чолі стоять люди з цінностями, які я не поділяю.

Єрмак юрист. І перше, що він мав би порадити Зеленському, забрати заяву проти Софії Федини і Звіробій. Не тому, що Федина і Звіробій були коректними у ролику, через який почали справу. Я так не вважаю. І я б так ніколи не говорив про президента моєї країни. Хоча справедливості ради варто сказати, що мені досі складно вимовляти слова "президент" і "Зеленський" підряд. Причина в іншому. Зеленський і ДБР звинувачують Федину і Звіробій у злочині, який вони не чинили. Депутатці і військовій інкримінують "погрозу вбивством".

Але відповідно до статті 129 КК України така погроза вважається злочином "якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози". Очевидно, що ні Звіробій, ні Федина не збиралися вбивати Зеленського. Федина - опозиційний політик. І симптоматично, що перша справа проти депутата після зняття недоторканності порушена не за корупційними звинуваченнями, а за вислів. Виглядає так, що саме для цього і скасовували недоторканність: щоб безпідставно розправлятися з опозиційними політиками. Очевидно, що демократичні країни триматимуть цю справу на контролі і не дозволять винести вирок, який виглядатиме як наступ на опозицію і обмеження свободи слова. Вироку не буде. Буде ганьба для Зеленського і держави, доки цю справу не закриють.

Тому перше, що мав би зробити Єрмак, - переконати Зеленського забрати заяву на Федину і Звіробій. Ганьби було б значно менше.  

Все по темі

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати