Євробачення-2020: що відомо про представників України Go-A

Отримавши максимальний бал від суддів та глядачів, електрофольк-гурт Go-A став безапеляційним переможцем Національного відбору Євробачення та цьогорічним представником України на пісенному конкурсі, який поїде до Нідерландів

Вперше в історії Євробачення Україну на міжнародному пісенному конкурсі представлятиме повністю україномовна пісня. Такого рішення одностайно дійшли і судді, і глядачі: Go-A отримали максимальні бали – 8 – і від одних, і від інших.

Підсумки фіналу Нацвідбору стали доволі неочікуваними: лідером першого півфіналу була Krutь, а другого, як і, власне, фаворитом всього Нацвідбору, вважали дует Tvorchi. Натомість Krutь опинилась на 3-й сходинці, а Tvorchi – на 4-й. З максимальною сумою балів переможцем вечора стали Go-A, які і виступатимуть у Роттердамі 12 травня у першому півфіналі і у разі проходу далі (у чому нема сумнівів) – 16 травня у гранд-фіналі Євробачення-2020.

Розповідаємо, хто такі Go-A, які представлятимуть Україну на міжнародному пісенному конкурсі.

Go-A – це вокалістка Катерина Павленко, сопілкар Ігор Діденчук, гітарист Іван Григоряк та мультиінструменталіст Тарас Шевченко, який і зібрав гурт разом. Раніше всі, окрім Ігоря, грали важкий рок. Наразі вокалістка Gо-A суміщає творчість з роботою керівника хору ветеранів. Тарас Шевченко раніше був у складі реп-гурту, Іван Григоряк встиг пограти в 11 бендах, а Ігор Діденчук володіє грою на понад 30 музичних інструментах.

Go-A існують з 2012 року і за цей час 14 разів змінювали свій склад. Молоді виконавці грають музику, час якої настав. Це фольктроніка - український автентичний вокал, який отримав чимало зацікавлених відгуків від оглядачів з інших країн, українська народна музика, музичні інструменти різних країн світу, зокрема африканські барабани та електроніка.

Надто м'які для рок-фестивалів, надто сучасні для фестивалів народної музики та надто дивакуваті для танцювальних фестивалів та клубів. Такі відгуки на свою творчість чули постійно Go-A. Їхня музика з'явилась трохи раніше масового попиту українців на електрофольк, а брак фінансів заважав музикантам займатися своїм просуванням, випускати альбоми та виходити за межі маленьких клубів.

Назва гурту Go-A розкладається на "Go" – "йти" та "А" - давньогрецьку "Альфу", першопочаток всього.

Першим треком, завдяки якому в Україні дізналися про Gо-A, стала "Коляда". Після цього гурт випускав нові релізи, які так само відрізнялись поєднанням української автентичності та сучасного саунду. 

У листопаді 2016 року вони презентували свій дебютний альбом "#Ідиназвук", що вийшов на лейблі Moon Records. Тоді ж Gо-A стали переможцями The Best Track in Ukraine, а їхня "Веснянка", потрапивши в ротацію Kiss FM, шість тижнів очолювала хіт-парад 10 Dance. Зрештою, музиканти стали "Відкриттям року" премії Kiss FM. Навесні 2019-го цей трек потрапив у топ-10 іTunes Dance chart у Словакії.

На рахунку Gо-A – виступи на фестивалях "Джаз Коктебель", "Країна мрій", "Гогольфест", "Трипільське коло", "ART-Пікнік Слави Фролової", Polyana Music Festival, Kyiv Open Air тощо та за кордоном - в Ізраїлі, Польщі, Білорусі. До речі, самі музиканти – з різних куточків України: Катерина Павленко - з Ніжина, Тарас Шевченко – з Києва, Ігор Діденчук – з Луцька, Іван Григоряк – з Буковини. 

Українська пісня на Євробаченні-2020

Вперше в історії участі України на міжнародному конкурсі пісня конкурсантів буде, дійсно, українською. Go-A змагатимуться за перемогу в Нідерландах з повністю україномовною композицією "Соловей". Її авторами стали Тарас Шевченко та Катерина Павленко. 

Зарубіжні блогери, які стежать за перебігом національних відборів в інших країнах та традиційно на початку року роблять свої огляди, відзначають унікальну манеру виконання Катерини, народність, порівнюючи її вокал з "голосами бабць". Разом з тим, електроніка робить композицію сучасною, а сопілка додає пісні "Соловей" унікального звучання, вирізняючи її серед інших 40 пісень країн-учасниць.