Як коронавірус косить “еліту” з Куршевеля. І що це дасть українським лікарням


фото: reuters
Коронавірус в Україні виявився хворобою зовсім не заробітчан. І навіть не тих, хто мав роботу за контрактом в Ухані, а потім отримував каменюки від мешканців Нових Санжар

null
null

Попри масову істерію, нічим не виправдану звітами ВООЗ, поясненнями епідеміологів та вірусологів — що у нас не може бути Ломбардія 2.0 — раджу краще читати, ким виявляють із позитивним тестом на COVID-19.

Нова партія інфікованих на вірус виявилась туристами із ОАЕ, Швеції, Німеччини та троє із Куршевеля. Тобто усі ті, хто зневажливо поставився до перших смертей в Європі і поїхав кататися на лижах на 8 Березня.

Тепер через те, що трьом депутатам конче припекло поїхати відпочити на дуже недешевий курорт — представники влади і окремі нажахані історією громадяни кричать про те, що треба уводити “надзвичайний стан”. Хоча якраз усе це уб’є економіку і підкосить тих, хто не міг собі дозволити покататися на лижах в розпал епідемії в Європі. Дуже квола економічно країна як ми просто не зможе витягнути наслідків “надзвичайного стану”, бо ж невідомо, хто захоче під шумок відчужити собі майно та нажитися на продуктових талончиках.

Уже абсолютно відомо, що попри істерію і спроби загнати людей до квартир — шансів більше вилікуватися, якщо буде якась серйозна вірусна пандемія, матимуть ті, хто має статус і гроші. Бо ж родини нардепів Сергія Шахова та Сергія Вельможного не захотіли лікуватися в інфекційному боксі в компанії тарганів звичайної районної поліклініки за місцем проживання. А подейкують, підняли на вуха всіх — і потрапили в палати найкращоі на сьогодні Олександрівської лікарні. Тобто, злякалися, що в умовах закритих кордонів не зможуть користатися кращими досягненнями закордонних клінік і скористалися кращим, що лишилося недобитим в Україні.

Коронавірус не такий страшний, як абсолютна безвідповідальність влади у питанні попередження вірусу. Поки наші країни-сусіди ставили систем-контролі в аеропортах і приділяли прискіпливу увагу до подорожуючих — у нас влаштували показуху з вкрапленнями насильства 20 лютого у Нових Санжарах. А у той же час тисячі громадян із інфікованих країн Європи поверталися додому під чесне слово, продовжуючи ходити на роботу і в супермаркети. І тут питання — хіба так тяжко було людей, які повертаються з-за кордону літаками, забирати спецтранспортом на обсервацію під нагляд та охорону? Чи для тих, хто повертався зі Швейцарії, діють особливі правила?

Далі про самі лікарні. Тривалий час медицину у нашій країні підмінили або бабки-знахарки із настоянками мухомору на полину, або ж шоу “Битва екстрасенсів” — у той же час лікаря-бюджетника використовували хіба для політичного інтересу: сходи на мітинг, організуй правильне голосування у палатах, попозуйте у білих халатиках з народним обранцем.

Коли виникла реальна загроза епідемії — виявилось, що роками в лікарнях легковажно ставилися до загроз епідемій. Більше того, коли постало питання, як приймати хворих — з’ясувалося, що у лікарнях недостаньо елементарних масок і костюмів захисту. Ось прошу подивитися дописи реальних лікарів, які прийшли у коментарі до очільника митної служби Макса Нефьодова з питаннями, де ж купити респіратори, які спішно реалізовували в Іспанії: 

null

null

 

 

Бо ж поки масок нема, захист лікаря української лікарні виглядає як на фото із Борислава, а це не так далеко від столиці. Страшно уявити, що коється в лікарнях глибинок:

Якщо думати глибше — епідемія коронавірусу виявила і розколупала гнійники, на які чимало хто роками заплющував очі. Про те, що медицина в глибокому занепаді, але прийде час і там зустрінуться усі — і пенсіонерка із села, і народний депутат, який мав вечірку в Куршевелі на 8 Березня. Рятуватимуть їх усіх на трьох апаратах штучної вентиляції легень ті самі лікарі, які вечорами після змін шиють собі маски із марлі — бо їх не так просто купити в аптеці

Це історія про те, як подвійні правила щодо працюючих за контрактом в Китаї із Нових Санжар і щодо небідних туристів із Швейцарії урешті вилазять усій країні боком. Бо якщо через вимушений карантин накриється дрібний та середній бізнес, нас усіх разом чекають скрутні часи — і тоді окремі ділки, які декларують в часи епідемії купують нові “мерседеси” зможуть втюхати нову ідею. Давайте торгувати із РФ або влаштуємо економічний хаб із ОРДЛО. 

Всі хвороби урешті ідуть від поведінки людей. Депутат Шахов не пішов на самоізоляцію і відправив на карантин зо три десятки людей, в тому числі і свою родину. Канцлерка ФРН Ангела Меркель пішла на самоізоляцію, бо у лікаря, який їй робив щеплення — виявили коронавірус. Не побігла в парламент, ресторан чи на прямий ефір. От він - приклад відповідальності політика, у ці надскладні для людства часи. На відміну від тих, хто по поверненню з закордонів, тим паче таких, де пандемія у розпалі - ходить на роботу, а потім обриває телефони головлікаря Олександрійської лікарні. Бо у районній лікарні із селюками лежати і ділити один апарат штучної вентиляції легень не хочеться.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати