Випити і закусити – 5 книг про "карантинну" дієту

Насправді ніяких дієт не існує, як переконує автор однієї з книжок цього огляду. Тим паче, коли в цей тривожний час люди змушені закуповувати продукти без огляду на їх корисність чи шкідливість

Утім, не слід забувати, що лише помірне вживання того чи іншого продукту принесе до нашого життя і гармонію, і задоволення, і бажаний спокій.

Джонатан Геннесі, Майк Сміт, Аарон МакКоннелл. Історія пива у коміксах. – К.: Yakaboo Publishing, 2020

Ця книжка – перший графічний роман, присвячений відомому напою, автори якого розкажуть його історію від самого початку до крафтової революції та познайомлять із головними героями.

Замість історичних текстів - лише майстерні ілюстрації художника, що не обмежені одним стилем, а переходять від детальних імітацій зображень певної епохи до історичних карикатур, і також гідні цього оформлення місткі репліки авторів на кожній сторінці.

"Цей проект - немов освідчення в коханні, - зауважує перекладачка книги Лана Світанкова. - Одне з багатьох. До улюбленого напою з яскравою та цікавою культурою. Я дуже хочу, щоб дедалі більше людей дізнавалося про те, який усе ж таки захопливий цей напій, яка давня його історія і як тісно вона переплетена з історією людства". Так само, мабуть, не варто забувати про таке поширене явище в усьому світі й Україні зокрема, як пивний алкоголізм та його наслідки для людини і суспільства.

 

Ігор Лильо. Львівська кухня. – Х.: Фоліо, 2019

В оновленому виданні "Львівської кухні" львівський історик Ігор Лильо елегантно та захоплююче розповів історії з життя знаменитих львів'ян і галичан, а дослідниця галицької кухні Маріанна Душар поєднала їх із тематичними стравами.

Передмову до видання написав Всеволод Поліщук, один із засновників Клубу галицької кухні.

Львівська кухня, як складова частина галицької, — це строката і самобутня суміш української, австрійської, польської, єврейської, вірменської традицій, яку львівські господині творчо змішали і осмислили на свій манер. Львівська кухня традиційно опирається на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. Рецепти передаються у львівських родинах із покоління в покоління, доповнюються та модернізуються, одне слово — живуть!

 

Наталія Самойленко. Їж, пий, худни. Здоров’я без дієт. – К.: Книголав, 2019

Книжка лікарки у сфері дієтології та ендокринології допоможе розібратися у причинах виникнення зайвої ваги, підібрати раціон, сформувати звичку правильно харчування. Легкий та зрозумілий авторський стиль, оригінальні ілюстрації Наталки Гайди мотивуватимуть на позитивні зміни. Діагностика ваги, гормони і вага, міфи про схуднення, корисна інформація про жири, білки та вуглеводи, вплив переїдання на організм – все це та багато інших, необхідних для здоров’я та молодості відомостей, ви знайдете у цій книжці. Наприклад про те, як не варто купувати продукти з написами "дієтичний", "зі зниженою калорійністю", "знежирений", бо ця інформація насправді свідчить про те, що натуральні жири в продуктах замінені вуглеводами. Або чи варто рахувати калорії у спожитій їжі, адже жоден метод підрахунку не можна вважати науково точним, натомість важить індивідуальний підхід, який дозволяє якісно оцінити склад вашого харчування.

 

Наталія Зубарєва. Вальс гормонів. Маса тіла, сон, секс, краса і здоров’я - усе, мов на долоні. – К.: Book Chef, 2019

Авторка цієї книжки - лікарка, яка спеціалізується на гормональному здоров'ї й харчуванні задля досягнення балансу ендокринної системи. У своєму, який читає більше ніж мільйон читачів, - найгостріші теми жіночого здоров'я, неоціненні поради і рекомендації, тисячі історій пацієнток, які видужали. Таким чином, її книжка - це унікальна жіноча енциклопедія здоров'я. Прочитавши яку, можна дізнатися, як зменшити вагу; позбутися безсоння; нормалізувати жіночий цикл; стати красунею з ідеальною шкірою, нігтями і волоссям; відчути крила за спиною і нескінченний приплив енергії і сил. Тож на сторінках цієї книжки - десятки відповідей на найважливіші і серйозні запитання про жіноче здоров'я, про проблеми, пов'язані з гормональним дисбалансом, та їх вирішення.

 

Тара Котрелл, Ден Зігмонд. Дієта Будди. Давнє мистецтво скинути вагу, не втрачаючи здорового глузду. – К.:Yakaboo Publishing, 2020

Авторами цієї модної у Силіконовій долині теорії схуднення стали представниця Стенфордської школи бізнесу і дзен-буддист, і якщо для когось це нічого не означає, то основний принцип дієти, що стосується часу прийому їжі, а не обмежень - звучить заманливо, чи не так?. Отже, мова про зменшення часового відрізка для прийому їжі. При цьому дозволяється додавати в раціон майже все, що ви любите. Виявляється, поради, які Будда, давав 2500 років тому, і зараз на диво актуальні, зрозумілі та прості. Тим паче, зараз – в епоху бургерів, чіпсів та морозива, а також під час нескінченних свят і вихідних. У будь-якому разі, розділи на зразок "Будда з чаркою" чи "Як відпочивав Будда" можуть сподобатися найвибагливішому епікурейцю та сибариту.