Хто та як зможе купувати українську землю після відміни мораторію. Інфографіка

Остання березнева ніч 2020 року запам’ятається українцям офіційним прощанням з Конго, Венесуелою, Таджикистаном, Кубою та Північною Кореєю - у них поки залишається пряма заборона для громадян на право розпоряджатися власною землею

259 народних депутатів нарешті проголосували за ухвалення законопроєкту 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

До фінального документу було подано 4018 поправок. Найбільшу кількість правок – 3102 – внесли депутати від ОПЗЖ. Втім загроза дефолту та ризик неотримання допомоги МВФ в часи коронакризи “увімкнув” у Раді легендарний “турборежим”.

Згідно із задумом авторів законопроекту, мораторій мали скасувати вже у жовтні цього року, однак кінцевий варіант закону передбачає перенесення початку реформи на липень 2021 року. Як тепер працюватиме ринок землі в Україні?

З цього часу і до 1 січня 2024 року купувати українську землю зможуть лише українці як фізичні особи, але не більше 100 га в одні руки

Також передбачене переважне право орендаря на купівлю. Тобто, люди, що працюють на них з правом користування не пізніше ніж з 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативну грошову оцінку таких ділянок і без проведення земельних торгів. Право власності покупець отримує вже після першого платежу.

Платити за купівлю ділянки можна буде лише безготівково.

Також ціна продажу ділянок сільськогосподарського призначення не може бути нижчою від їх нормативної грошової оцінки. Ця норма діятиме до 1 січня 2030 року.