live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Андрій Піонтковський: Які реформи ви збираєтесь робити, президенте Саакашвілі, разом з Ахметовим і Коломойським?!

Політолог, що перебуває у Вашингтоні, в ефірі програми телеканалу Еспресо “Студія Захід з Антоном Борковським” про отруйну чашу, яку олігархи підносять Саакашвілі, путінського спадкоємця й дилему Аденауера

Наскільки я розумію, ми зараз бачимо, можливо, сутінки Путіна і його оточення...

Путін і його оточення — це різні речі, тому що оточення бачить сутінки Путіна, а Путін останній про це дізнається. Найбільш вірогідна ситуація в подібних історичних аналогіях — це державний переворот, при якому до влади приходять ті ж люди, які були і при Путіні. Так було після падіння Сталіна, наприклад, - це класичний приклад. Що позитивно, що ці люди вимушені бути більшими реалістами і відмовлятися від найодіозніших авантюр попереднього лідера. Я думаю, що ці люди, які прийдуть до влади, вони не є великими друзями Заходу чи України, але вони вимушені будуть якось модерувати свою зовнішню політику.

Як ви думаєте, як Кремль буде намагатися зараз грати з Україною?

Подивіться на останню домовленість про створення консультативної ради. Ось була, здавалось би, в Зеленського можливість зіскочити з цієї голки, якимось чином відмежуватися. Але, дивіться, він весь час захищає Єрмака. Він захистив його від звинувачень у торгівлі посадами, він знаходиться у певній фізіологічній чи наркологічній залежності від цієї людини і дозволяє реалізовувати курс. Я, напевно, дещо випереджаю Ваше запитання, але я особисто знайомий з Михаїлом Саакашвілі, більше того, в мене єдиний паспорт, який зараз є — це паспорт Грузії, я громадянин Грузії, мені, і ще деяким російським громадянам, Саакашвілі своїм указом надав громадянство у 2006 році, коли ми виступили проти  грузинських погромів, пам’ятаєте? Коли грузинів на вулиці ловили, змушували складати списки грузинських школярів і так далі. Так ось.  Михайло Саакашвілі, почуйте мене, я б хотів, як громадянин Грузії, закликати відмовитися від тої чаші з отрутою, яку підносять, пропонуючи стати віце-прем'єром України по реформах. Вибачте, по яких реформах? Михайло Миколайович іде віце-прем’єром до прем’єра, який є ставлеником Ахметова і призначає його туди президент, який є ставлеником Коломойського. Які реформиви збираєтесь  робити, Михайле Миколайовичу, з Ахметовим і Коломойським? І, щоб ні у кого не було жодних сумнівів, ось є у Вас такий депутат у “Слузі народу”  - Дубінський. Він вже виступав декілька разів із захопливими відгуками про призначення Саакашвілі. Тобто - це узгоджено з Коломойським. Саакашвілі беруть, щоб він своєю репутацією реформатора і борця противника Путіна прикривав політику капітуляції Путіну. Навіть у своєму останньому інтерв’ю, Саакашвілі сказав, що у нього хороші зв’язки з міжнародними економічними структурами. Що це означає? Це означає, що він буде пробивати транш у Міжнародного валютного фонду. Так не треба його пробивати, у МВФ готові завтра його виписати, якщо буде прийнятий антиколомойський закон. Михайле Миколайовичу, не губіть свою політичну кар’єру і своє ім’я, беручи участь у такому сумнівному заході.

Наскільки я вас правильно розумію, Саакашвілі їм потрібен, як певне геополітичне і пропагандивне алібі. Впродовж кількох місяців він перекриватиме ті чи інші інформаційні потоки, а  в цей час ми будемо поступово швартуватися до тимчасово окупованих територій і їх бандитських адміністрації.

Це значить проведення виборів на окупованих територіях під контролем окупантів. Ось, що таке формула Штанмайєра. Це старий трюк Москви. Це не формула Штанмайєра - це формула Сталіна. Це відома пропозиція Сталіна Аденауеру про об’єднання: давайте, пане канцлере, беріть НДР, проведемо там вибори, об’єднаємося, але там збережуться усі наші структури і Соціалістична партія Німеччини. Аденауер на це відповів: “Дякую, але мені краще частина Німеччини, але повністю, аніж вся Німеччина, але разом з вами”. Цей трюк, розростання ракової пухлини тоді на території усієї Німеччини, тоді не вдався. А ось розростання ОРДЛО на територію всієї України — це чомусь приймається українським керівництвом. Зеленському поки що вірить частина людей з патріотичним світоглядом, самообманюються певними його лозунгами. Іноді він може піти до Савіка Шустера і щось там сказати, навіть слово «окупація» лунає. Так ось, щоб зберегти довіру цих людей і продовжувати їх обманювати, для цього їм і потрібен Саакашвілі. От, дивіться, як ви можете звинувачувати нас з Єрмаком в капітуляції і зраді, якщо ми призначаємо ворога Путіна. Такий  сигнал вже спрацьовує у Вашингтоні. До прикладу, AtlanticCouncil, - організація, яка, напевно, найбільш активна у захисті України. Там Волкер працював, зараз Гербст, Вершбоу. Вони починають ставити питання по політиці Єрмака, а ось їм, будь ласка... До речі, на цей понеділок AtlanticCouncil була призначена online- конференція з Єрмаком. Я навіть на неї записався, в 10 ранку вона повинна була початися, щоб поставити Єрмаку кілька приємних запитань. Усі зібралися і за п’ять хвилин до початку конференції оголосили, що Єрмак чомусь відмовився. Саакашвілі кидають заповнити таку прірву на Заході  і всередині України, продовжуючи обманювати людей, що Зеленський зберігає якісь патріотичні повноваження.

Андрію Андрійовичу, а які запитання ви б хотіли поставити Єрмаку?

Я б запитав, чому він протягом років здійснює програму по приєднанню України до ОРДЛО і чому він брехав послу Волкеру і Тейлору показуючи їм фотографії, що це, мовляв, його брат загинув на Донбасі і що через це він ненавидить Порошенка і не може йому цього пробачити, що він розв’язав громадянську війну, в якій загинув його брат Єрмак.

Дивно, але Захід не збирається, з одного боку, руйнувати кремлівський режим, з іншого — Захід ухиляється від зняття санкцій. І це означає, що багатотрильйонний дефіцит російського федерального бюджету поповнити буде нічим.

 Два роки тому я дуже детально займався питаннями російського трильйону у зв’язку з санкціями. Ми ж з’ясували разом з американцями, що в США знаходиться один трильйон російських активів, які належать офіційним особам Росії, включаючи Путіна, але вони фігурують не під прізвищами Путіна, а під різними ролдугіними. Приблизно така ж сума була зафіксована у Великобританії. Всі ці фонди, фактично, знаходяться за кордоном і контролюються мафією Путіна. У цьому найбільша непослідовність зараз у США. Дякуючи зусиллям багатьох людей, вони зараз готові на геополітичну підтримку Україні, та вони не готові на загальний крок, якого вимагають американські закони із боротьби з відмиванням капіталу, нажитого злочинним шляхом. Конфіскація цього трильйона і обіцянка передати ці гроші в руки справжніх власників, тобто першому постпутінському, посткримінальному уряду Росії. Оця міра, на фоні зубожіння російського народу, вона справила б величезний вплив на розуми всередині Росії.

Але сам Путін останній часом справляє враження радше  жалюгідне, аніж грізне. На вашу думку, вже визначена фігура спадкоємця?

Колективний спадкоємець. Розумієте, прізвище людини — неважливе. Колективний спадкоємець визначився — це так звана мобілізаційна група, я назву прізвища — Патрушев, Сєчін, Бортніков, Ковальчук, Сергій Іванов. Це відверті негідники і відверті злодії, але, після зняття Путіна, вони будуть проводити такі ж зміни, я сподіваюся, у зовнішній політиці Росії, як проводили Берія, потім Хрущов після усунення ними Сталіна. Ніхто не міг прийти на зміну Гітлеру, крім Гімлера, а у випадку державного перевороту -  на заміну Сталіну, крім Берії. Така ж ситуація. Але це не означає цілком сприятливих для зовнішнього світу змін у зовнішній політиці, хоча причини усунення Путіна послужать для усвідомленням цими людьми повного провалу його зовнішньополітичного курсу.  

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати