live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Наша Галя та інші люди – 5 книг про “справжнє” життя

Майже всі автори цих книжок переконують нас, що життєві шляхи людей чітко визначаються ще на самому початку, тобто діти, бачачи батьків, вирішують, якими будуть - щасливими, оптимістами, переможцями або невдахами - і, вирішивши так, надалі реалізовують своє рішення

Натомість в інших книжках живуть і діють "інші" люди, в яких чи то "генетика", чи то відсутність "доброго прикладу" формує зовсім іншу, бунтарську вдачу.

Люко Дашвар. #ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

null

Насправді "головатих" персонажів у цьому романі вистачає – і молодий злодій на початку історії, і хазяйка салону краси, де працює 25-річна героїня, і навіть її власний чоловік-студент, який просаджує всі гроші у підпільному казино. Натомість побутову "безголовість" - бездомне кошеня підібрати, мамі копійкою допомогти, виручити колегу з роботи – виявляється, ще пошукати. "- Господи, хай такі дурні мені хоч раз на тиждень зустрічаються… - каже одна з бабів у романі".

"Милосердя оминає душі тих, кому все навкруги - морок», - підтверджує авторка. Її нова книжка – це нібито популярна нині соціальна проза, коли люди прагнуть читати "про себе", а добру Галю сприймаючи "на контрасті" чи то з довколишнім життя, а чи з власними душевними порухами, якщо, звісно, не атрофувалися. З іншого боку, головної думки роману, яка лунає з кожної сторінки, а саме – на милосерді, насправді, тримається все – не оминути і не забути по прочитанню цієї міської історії про споконвіку «народну» душу українського світу. Корупція, зрада і навіть вбивства трапляються у цій історії, чий фінал залишається відкритим, як, зрештою, згадана щира душа головної героїні

Клод Штайнер. Сценарії життя людей. – Х.: Фабула, 2019

null

У цій книжці йдеться про тиск, з яким ми всі стикаємося в наших життєвих подорожах, і механізми його подолання, що передаються від покоління до покоління. За теорією, сценарії або життєві шляхи людей чітко визначаються ще на самому початку їхнього життя, тобто діти, бачачи батьків, вирішують, якими будуть — щасливими, оптимістами або ж нещасними, скупими чи марнотратниками, переможцями або невдахами - і, вирішивши так, вони проведуть решту свого життя в намаганнях реалізувати своє рішення. І сценарій цей розгортатиметься до кінця, якщо тільки не буде прийняте свідоме рішення змінити своє життя.

Психотерапія, розглянута в цій книжці, може допомогти людям відчути себе вільними та наділеними можливістю створити продуктивний, самостійний та оптимістичний план життя, що спирається на реалії сьогодення. Оскільки ж ми живемо у світі стереотипних стосунків і банальних сценаріїв, то автор дає конкретні поради, як подолати шкідливий вплив сценарію, вийти за межі стереотипних гендерних ролей.

Елена Фавіллі, Франческа Кавалло. Казки на ніч для дівчат-бунтарок. – К.: Книголав, 2019

null

Ця незвичайна книжка включає сто розповідей про життя cтa надзвичайних жінок, проілюстровані сотнею яскравих портретів. Деякі з цих жінок жили давно, деякі - наші cучасниці. Дeякi пoxoдять iз багатих родин, дeякi в дитинстві злидapювaли. Дeякi вiдoмi нa весь cвiт, a пpo дeякиx намагалися зумиcнo забути. Aлe кoжнa з ниx пo-cвoєму змiнилa cвiт. Їxнi тaлaнти вражають, їxнi вчинки нaдиxaють, їxнi досягнення тa відкриття важлива чacтинa історії людства.

Загалом ця збірка оповідок пoкликaнa нaдиxaти дiвчaт. У книжці мicтятьcя історії пpo 100 видатних жінок: вiд Єлизaвeти I дo Cepeни Вiльямc. Iлюcтpaцiї для видання cтвopили 60 художниць з piзниx куточків планети. Цікаво, що цей проект зiбpaв нaйбiльшe фінансування серед книжкових проектів зa всю історію кpaудфaндингу. 

Львів. Шоколад. Кам’яниці. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020

null

Всіх героїв цієї збірки, які живуть і кохають у різні епохи, насправді об’єднує одне – незвичайні львівські будівлі. Кав’ярні та палаци, покинуті фабрики мармеладу і прокляті маєтки, ратуші, вокзали, музеї – усе це створює своєрідну енциклопедію Міста Лева, витворену сузір’ям популярних українських письменниць, які у своїх оповіданнях привідкривають таємниці історії творення галицької столиці - Тетяна Белімова ("Якось у серпні"), Анна Хома ("День усіх святих"), Наталя Лапіна ("Катова донька"), Наталка Ліщинська ("Межа без тіней"), Алла Рогашко ("Ротації"), Любов Долик ("Схованка для мрії"), Світлана Горбань ("Таємниця палацу"), Тала Владмирова ("Казка про мармуляду"), Олена Чернінька ("Чоколядова драма давно минулих зим"), Ніка Нікалео ("Вілла на Хресті"). І таємниці, які ховають старовинні будівлі, часом впливають на час теперішній, як-от у першому ж оповідання, де розповідається вельми актуальна історія про наслідки епідемії, яка завершується несподіваним чином.
"- Ну… - розводить руками Тарас. - Нема зла, щоб на добре не вийшло. У всьому можна знайти позитив. Ти виросла загартованою. Маєш круту роботу, щомісяця літаєш за океан. Багато хто і не був у тій Америці й навіть не мріє туди потрапити. От я не був і не знаю, чи колись мені світить там побувати, а ми ж з тобою однолітки. Так що ти - молодчина! Характер, щоправда, трохи паскудний, але й це можна виправити…Ескулап витирає мої сльози паперовою серветкою, гладить по голові, напуває водою зі склянки, наче маленьку дівчинку, і дбайливо підтикає ковдру. Нарешті важкий сон зморює мене, а може, це Тарас Григорович перебрався на Морфея та веде потаємною стежиною до свого царства. Хтозна…"

Олена Любченко. Переписати життя: як і що змінювати, щоби стати щасливою людиною. – К.: Книголав, 2020

null

Авторка цієї книжки розповідає, де шукати причини, коли здається що все чудово, але відчуття щастя все одно немає. Вона пояснює важливість внутрішнього задоволення, балансу й адекватного розуміння щастя для гармонійного й усвідомленого життя. Також наводить приклади зі своєї психологічної практики, розбирає на реальних кейсах причини занепокоєння та поганого настрою, дає поради, що робити в подібних ситуаціях. Адже часто багато хто відчуває порожнечу всередині, коли на перший погляд життя здавалось ідеальним. Якщо хоч на хвилину ви замислювалися над цим, то ця книга — ваш рятівник у світі важких рішень та емоційних гойдалок, і саме час переписати своє життя з чистого аркуша.

новини партнерів

7 червня, 2020 неділя

6 червня, 2020 субота

7 червня, 2020 неділя

6 червня, 2020 субота

5 червня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати