live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Від застуди до COVID – 5 книг, які допоможуть розібратися з вірусами

Усі книжки цього огляду цікаві тим, що мова у них насамперед про актуальну проблему сьогодення, а також шляхи її подолання. Що ж до вірусів як таких, то автори пропонують і дізнатися про їх природу, і навчитися з ними боротися, і навіть поглянути, як людство житиме після всіх епідемій

Френк Раян. Вірусосфера. Від застуди до COVID – навіщо людству віруси. – К.: Yakaboo Publishing

null

Ця книжка - захоплива і вкрай актуальна подорож до світу вірусів, з якої можна дізнатися про те, чим вони є насправді, що роблять у природі та яку роль відіграли в еволюції на Землі та в історії людства. Автор розкриває ці та інші питання, глибоко занурюючись у проблематику низки хвороб, що їх спричиняють віруси. Він починає зі звичайної застуди, знайомих усім кору, вітрянки, герпесу, свинки і краснухи та поринає разом із читачами в подробиці таких менш поширених хвороб, як сказ, костоломна лихоманка, Ебола та навіть вірус-індуковані ракові захворювання. Завдяки цій книжці читач дізнається про особливості поведінки вірусів і про причини, через які віруси вражають людство. Автор пояснює, як віруси еволюціонували паралельно з нами і допомогли нам стати тими, ким ми є тепер. "Втішним, хоча й дещо несподіваним є той факт, що чимало інфікованих COVID-19 мають відносно м’яку форму хвороби, і лише в однієї п’ятої розвивається тяжка чинавіть загрозли­ва для життя форма, - роз’яснюють нам. - Утім, це компенсується тим, що COVID-19 страшенно заразний, тож навіть ця невелика меншість, у якої розвивається складніша та загрозли­ва форма, може бути значно більшою, ніж ми спершу вважали".

Стівен Кінг. Протистояння. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля

null
Цей роман одна з найкращих та найвідоміших книжок уславленого автора. За сюжетом, одного дня в колонку автозаправної станції містечка Арнетт врізається старий «шевроле», у салоні якого лежать тіла молодої сім’ї. Чарлі з дружиною та крихіткою-донькою тікали якнайдалі від лабораторії, де внаслідок збігу обставин на свободу вирвався небезпечний вірус. Так смертоносний Капітан Трипс почав свій вояж Америкою й світом, безжально забираючи життя людей. Тільки шестеро на тисячу залишаться живими. Ті, кого не скосила хвороба, втратять своїх рідних і близьких, подолають відстані й перешкоди та гуртуватимуться, щоб побудувати новий світ. У кошмарах, які вони бачитимуть щоночі, приходитиме загадковий Темний чоловік. Апостол смерті, Рендалл Флеґґ провіщатиме прихід Зла і закликатиме приєднатися до нього. А Матінка Ебіґейл збиратиме тих, хто стане на позицію Добра. Так почнеться Протистояння…

Цезарій Збєжховський. Голокост F. – К.: Видавництво Жупанського

null

Сюжет у цьому романі так само важливий, як і контекст, де все відбувається у вигаданому світі майбутнього, створеного маловідомим для українських читачів автором. Твори якого, тим не менш, відзначені у рідній Польщі найпрестижнішими преміями. У даному випадку – це наукова фантастика с елементами соціальної драми і психологічного бойовика. Розповідається наразі про світ майбутнього з нескінченними війнами – як зовнішніми, так і внутрішніми. Із зовнішніх – це загроза, що наближається з космосу, що ж до внутрішніх, то саме з їх перерахування починається цей динамічний роман, який відкривається монологом-звірянням головного героя.  "З дітьми й Луїзою ми їдемо в Замок. Ми покинули Рамму близько восьмої години вечора, через півгодини після того, як батько отримав наводку від Блюмфельда про наближення загрози. Точніше, про дві загрози: про те, що вшосте повертається H.O.D. і про нову атаку Сарани, яку армія може не стримати, Занадто багато вампірів кружляє в околицях, занадто багато…"

Гелен Фіцджеральд. Вірус. – Х.: Фабула

null
 

Авторка цього роману - широко відома в Англії письменниця і сценаристка. В її минулому - роки роботи з ув'язненими, засудженими за сексуальні злочини, і, як вона сама стверджує, цей шокуючий досвід покладено в основу більшості з її дванадцяти романів. Критики вважають книги Фіцджеральд трилерами, що не підкоряються традиційним канонам жанру. Такою є також "Вірус" - на диво глибокий, правдивий роман, що постійно тримає нерви читача в напрузі. Авторка гостро відчуває природу глибинного, первісного страху батьків за долі дітей, а крім того, володіє вражаючим даром візуалізації - практично кожна сцена набуває реального об’єму і надзвичайної переконливості.

Дженніфер Гарді. Воно заразне. Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів. – Х.: Vivat

null
 

Авторка цієї книжки - доктор наук, старший науковий співробітник Центру боротьби з хворобами Британської Колумбії і доцент Школи населення та громадського здоров’я, яка входить до складу Університету Британської Колумбії. Якщо придивитися, пише вона, що ми побачимо? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ми побачимо домівки - житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть? Подібно до нас, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною наших недугів! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати! Тож ця книжка стане наашим провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ми дізнаємося, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. 

Все по темі

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати