Ігор Ейдман: Нас переконують, що Путіну невигідне вбивство Нємцова, отруєння Навального і невигідно збивати Боїнг. Це ж маячня!

Антін Борковський
1 вересня, 2020 вiвторок
13:43

Соціолог, діяч російської опозиції в ефірі програми телеканалу Еспресо “Студія Захід з Антоном Борковським” про мотивацію отруєння Олексія Навального і різні “гільдії кілерів”

Отруєння Олексія Навального сколихнуло світі, водночас ми  бачимо таку собі контрпропагандистську атаку зі сторони Кремля і його шавок, котрі починають нас переконувати, що “от кому-кому, а Кремлю це не вигідно”.

Це стратегія контрпіарної роботи, котру веде Кремль після кожного замаху, після кожного зі своїх злочинів, що, мовляв, Кремлю це не вигідно. Виходить так, що Путін це такий бідний, нещасний  “тєрпіла”, котрий сидить у Кремлі і йому все невигідно - йому невигідне вбивство Нємцова, йому не вигідно   збивати Боїнг, невигідно отруювати Навального. Але от якісь дивні люди щоразу підставляють “бідного тєрпілу”. Чергові пропагандисти розповідають, що після кожного злочину “Путін розгніваний і обурений”, через те, що скоюються злочини, що, мовляв,  абсолютно йому не вигідні. І щоразу він терпить, але люди, які здійснюють ці злочини, котрі керують російськими злочинними силовими структурами, кадировці, фсбешники, грушники лише отримують додаткові зірки на погонах і ордени. 

Луговий, котрого підозрювали в отруєні Литвиненка, отримав мандат депутата Держдуми.

Це - один варіант. А от Кадиров, наскільки я знаю, недавно став генералом. До  речі, після вбивства Нємцова він отримав черговий орден. Так от, все це - маячня. Нікому це не вигідно, окрім Владіміра Владіміровича Путіна. От, наприклад, вбивство Литвиненка. Це була акція ФСБ. Чому? Його отруїли радіоактивними матеріалами. Загалом ядерну сферу курує, контролює ФСБ. Вони слідкують за тим, щоб не витекли секрети, а, по суті, дахують цю сферу, тому їм легко отримати в ядерників “полоній”. А, наприклад, “Новічок” і близькі до нього отрути - це бойові отруйні речовини і вони характерні для армії, тобто для ГРУ, воно зараз ніби по іншому називаються, але зміст той самий. Це - два кілерських агентства. Є ще кадировці. І це ще не все. Існує ще й приватна армія бойовиків Прігожина. Є така стаття Троцького про Сталіна - “СуперБорджіа  в Кремлі”. От зараз її назва стала крайнє актуальною. Ви знаєте, Борджіа це був такий середньовічний отруювач. 

Але навіщо було випускати Навального до Німеччини? 

Дивіться, от Лукашенкові все абсолютно по цимбалах, він - світова персона нон грата. Ніхто з ним, не те, щоб переговори вести, поряд за загальним столом не сяде. А Путін дуже хоче мати своє місце серед вершителів долі світу. Аби по праву руку сидів Трамп, по ліву - Меркель. Нехай вони і не дуже хочуть його приймати, проте ж Трамп хоче, і постійно це підкреслює. Але, все одно, шанс є, що його таки знову повернуть за цей стіл, він цього дуже хоче, це лестить його самолюбству. Тож він не може просто розв’язатись з ними і послати їх до бісової матері. Тому наші чекісти тягнули час, сподіваючись, що до того часу, коли доведеться Навального випустити, то кров очиститься, отрута вийде і так далі, але безкінечно тягнути час вони не могли, бо це був просто міжнародний мегаскандал, котрий б остаточно вбив для Путіна можливість вести переговори з пристойними людьми. От тому, скреготячи зубами, він змушений був Навального випустити.       

А яка мотивація цього колективного червонопогонного отруювача? Білоруські події? 

В Кремлі і біля Кремля, є натовп людей, які мають достатній вплив, гроші й   силові ресурси, аби усунути Навального і є натовп людей, які його просто люто ненавидять. Прізвища ці загальновідомі. Той самий Бастрикін, голова слідчого комітету, котрий складає, мабуть по п’яній лавочці, вірші про Навального на рівні десятирічної дитини, і публікує їх на ресурсах по типу “Стихи.ру”. Той самий Золотов, котрий, як ви пам’ятаєте, відповідав Навальному, бризкаючи слиною у стані неадекватності. Або олігарх Усманов, який теж погрожував Навальному. Але, мабуть, Кремль санкції тоді не давав, тобто особисто Путін. Чому? А тому, що окрім цих дармоїдів, котрі не знаю нічого крім мови сили, в Кремлі дує у вуха Путіну ще й інша група людей. Це такі хитрі маніпулятори, котрі продають не силу, а маніпуляції, хитрі ходи. До них, наприклад, входить Сергій Кірієнко, достатньо впливова людина, а Навальний, формально,  проходить по його частині в Адміністрації президента. Я думаю, що люди по-типу Кірієнка дули Путіну у вуха і казали, що, “не потрібно Навального вбивати, не потрібно саджати. Давайте ми його дискредитуємо. Ми краще йому зруйнуємо репутацію і тоді все буде простіше. Не буде  “героя Навального”, а буде “агент Кремля” Навальний і всі будуть на нього плювати”. І Путіну ця думка, звісно, більше сподобалась, ніж просто фізичне усунення. Але ці хлопці обіцяють це не перший рік, а за цей час впливи та репутація Навального, в тому числі і міжнародна, тільки зростає. І, мабуть, білоруські події стали якоюсь переломною точкою. Коли у Кремлі побачили, що відбувається у  Білорусі, мабуть вирішили прибрати людину, котра наразі єдина, хто в Росії виводив десятки тисяч людей на несанкціоновані акції. 

Тут ще знаєте який є момент? На превеликий мій жаль, видно що їхній розрахунок спрацював. Ми бачимо, що в Москві, в Росії жодних масових акцій у зв’язку з отруєнням Навального, не відбувається. Просто елементарно нема кому це організувати, нема кому закликати, ніхто не має сміливості цей процес очолити, так як це робив Навальний.

Так, роль Навального була важлива тим, що він був інтегративною фігурою, і в принципі, попри його “антибутербродні” заяви, котрі ми дуже болісно сприймали в Україні,  в принципі він був людиною не з системи. І зараз  процеси, які можуть розпочатись у зв’язку з віком Путіна, можуть перерости в доволі неконтрольовані рухи, бо жодної політично значимої  фігури, після відходу Путіна, в силу тих чи інших обставин, з посади президента, нема. 

Так. Все це було випалено абсолютно свідомо. Путін нікуди йти не збирається. Мені здається, що він збирається владарювати до того часу, поки в нього стане сил тримати ручку чи мобільний телефон, чи чим він там керує, розрулює. Він, як відомо, не дуже товаришує з комп’ютерами і користується традиційними методами керівництва. Так що, він нікуди йти не збирається і те, що поле випалено, то все це було свідомо. Що характерно, як мені видається, одна з причин, чому Путін, навіть не зважаючи на велику роль Навального в опозиції,  не рухав його, або рухав, але не фатально, то через те, що Навальний викривав путінських посіпак. От їхнє викриття було для самого Путіна, як мені здається, досить приємним, це навіть було помітно. Після фільму “Він вам не Дімо”, котрий фактично зруйнував репутацію Медведєва в Росії, Медведєв, значить, захворів, а Путін тоді прийшов на якусь нараду і сказав, - “не вберегли ми Дмітрія Анатолійовича”, і зробив це з доволі зловтішним виглядом. Медведєв потім виправдовувався, що, “я то і не хворів”. Тож, думаю, що це Путіну навіть подобалось, бо ж задача Путіна затоптати поляну, аби там нікого крім нього не видно було, а після нас хоч потоп. Що далі буде у Росії Путіну неважливо, головне, аби він увійшов в історію, як великий державець.  

А можливо вже розпочався процес, коли свита вже просто не звертає уваги на перестарілого Акелу. Можливо, почались великі внутрішні війни. Не  знаю, як виглядають обставини ухвалення подібних токсичних рішень, але, можливо, процес стає неконтрольованим з Кремля. 

Ви знаєте, я не думаю. По всій інформації, яка до мене надходить з відкритих джерел і від моїх знайомих в Москві, котрі досі мають стосунок до місцевої політтусовки, зараз ключові рішення ухвалює особисто Путін. Та ж анексія Криму. Він вихваляється тим, що це було його особисте рішення. Акела, звісно, немолодий, але в наш час, як то кажуть, сімдесят - не вік. Ви подивіться, скільки років Трампу і Байдену. Там взагалі під вісімдесят і нічого, живчики ще. Так що я думаю, що поки, на жаль, він вже досить функціональний і тримає в руках ситуацію. 

Але якщо є централізована система токсикологічного підходу до політичних процесів, то наступним може бути будь-хто.

Згрубша саме існування цього злочинного режиму, котрий очолюють люди з абсолютно злочинною психологією є загрозою для всіх, і для мене, і для вас, і для України, і для Німеччини, і для самих мешканців Росії. Це просто очевидно. В них злочинні цілі і злочинні методи реалізації. Абсолютно бандитська структура. Безумовно все це дуже небезпечно і єдине, що дає надію на зміну ситуації, що вона загалом замкнута таки на одну людину - на Путіна. У цьому великому бандформуванні під назвою російська влада безліч маленьких банд, котрі знаходяться у перманентному конфлікті  між собою. Вони постійно ділять власність, щось “пиляють”, з’ясовують відносини, саджають одне одного, вбивають не лише опонентів з опозиції, але і своїх ж, але представників інших кланів. Але при цьому існує певний “злодій у законі”, “пахан”, котрий підтримує відносну стабільність у цьому хаосі. Вони знаю, що у випадку конфлікту вони можуть прийти до пахана і він ситуацію розрулить. Скаже, умовно, Сечіну: “На тобі Башнафт”,  а Євтушенкові скаже: “Ти не хвилюйся. Ми в тебе більше нічого забирати не будемо і саджати тебе теж не будемо”. Тобто,  якщо ця ланка випадає, то система руйнується і починається війна всіх проти всіх.  
 

Читайте також:
Гео Лерос
24 вересня, 2021 п'ятниця
Лерос запропонував вручити Зеленському премію "Оскар" за кращий сценарій інсинуації "замаху, якого не було"
Андрій Шевченко
15 вересня, 2021 середа
Шевченко отримав несподіваний варіант продовження кар'єри
Ірина Геращенко
24 вересня, 2021 п'ятниця
"Європейська Солідарність" передає до НАБУ, ДБР та ОГПУ заяви про злочин, вчинений під час голосування за псевдодеолігархізацію Зеленського, – Геращенко
Київ
+13
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.57
  Купівля 26.57
  Продаж 26.81
 • EUR
  Купівля 31.06
  Продаж 31.46
 • Актуальне
 • Важливе
2021, п'ятниця
24 вересня
23:18
Під Києвом зіштовхнулись мікроавтобус та рейсовий автобус, троє людей постраждало
22:57
Партія Шарія
СБУ оголосила підозру одній із керівниць "Партії Шарія"
22:52
Перетинали курси мішеней: російські літаки вдерлися до зони бойових стрільб українських зенітників, грубо порушивши правила польотів
22:48
Ексклюзив
Економіст Гайдай про антиолігархічний закон: Це неефективний спосіб боротися із впливом фінансово-промислових груп
22:34
У Грузії спрогнозували п'яту хвилю захворюваності на COVID-19
22:09
США видали дозволи на певні фінансові операції з "Талібаном"
22:05
Екскерівник розвідки Бурба дав свідчення ТСК у справі "вагнерівців", - нардеп Костенко
21:58
Євген Єнін
Єнін: ФБР бере участь у розслідуванні замаху на Шефіра
21:47
Венеційська комісія
Голова Венеційської комісії попросив Зеленського надати закон про олігархів для оцінки, - ОПУ
21:30
Другий регулятор США рекомендував робити третє щеплення проти коронавірусу: яким групам населення
21:09
Чехія в ООН підтримала суверенітет та територіальну цілісність України
20:53
Федір Веніславський
"Взаємовиключних правок проголосовано не було": Веніславський заявив, що закон про олігархів передадуть на підписання
20:43
"Байден і Зеленський вірні євроатлантичній інтеграції України": повірена у справах США Квін заявила, що країни посилять оборонне співробітництво
20:30
Бренди Brioni та Saint Laurent планують відмовитись від хутра у наступному році
20:11
Нестор Шуфрич
Голова комітету Ради з питань свободи слова Шуфрич став співвласником каналу "Перший Незалежний"
19:56
Справи Майдану: екскомандиру харківського "Беркуту" оголосили підозру в організації теракту та трьох вбивств
19:49
ФСБ нічого не знала про підготовку затримання "вагнерівців", - розслідувач Bellingcat Грозєв
19:30
У Польщі звільнили другого поліцейського - учасника затримання українця, який згодом помер
19:00
ОБСЄ
"Росія несе повну відповідальність": США про припинення роботи ОБСЄ на окупованій ділянці кордону України
18:56
Тобіас Тиберг
Україна захищає безпеку націй Європи, - посол Швеції
18:50
Василь Ломаченко, Боб Арум та Олександр Усик (зліва - направо)
Ось це так несподіванка: Усик зненацька поцілував Ломаченка у вухо. Відео
18:41
Два українські ЗВО потрапили до світового рейтингу університетів за можливостями працевлаштування випускників
18:26
Мирослав Скорик
Рада заснувала в Україні державну музичну премію ім. Мирослава Скорика
18:06
ніж
У Франківську грабіжник завдав поліцейському 14 ножових поранень: нападнику оголосили підозру в замаху на вбивство
17:53
Пожежа у костелі Святого Миколая в Києві: експерти обстежують будівлю всередині, - Ткаченко
17:45
Ентоні Джошуа
Джошуа анонсував, коли збирається закінчити боксерську кар'єру
17:36
"Хтось припустився критичної тактичної і стратегічної помилки": розслідувач Bellingcat Грозєв про зрив затримання "вагнерівців"
17:33
Кабул аеропорт
МЗС: близько ста українців бажають евакуюватись з Афганістану
17:18
Олександр Тупицький
Суд прийняв позов Тупицького про скасування конкурсу на суддів КСУ
17:03
Норвегія
Норвегія скасовує більшість COVID-обмежень 25 вересня
17:00
Зінченко
Агент розповів, як іменитий тренер вмовляв італійський топ-клуб придбати Зінченка
16:58
вугілля
З можливістю внести півмільярди гривень застави: суд заарештував причетного до постачання вугілля з ОРДЛО
16:43
ЗСУ
Десантувалися з судна і вертольотів: українські морпіхи провели навчання на Приазов'ї
16:27
Російські хакери
Єврокомісія звинуватила РФ у кібератаках перед виборами канцлера у Німеччині
16:17
Анонс
"ПолітКлуб Віталія Портникова" 24 вересня: внутрішня боротьба у партії влади
16:14
сигарета
За перше півріччя 2021 р. обсяг нелегальної торгівлі сигаретами склав 7,2 млрд шт., втрати бюджету – 13,2 млрд. грн – Kantar
16:10
суддя
Верховний суд поновив на посаді "суддю Майдану" Пойду
16:02
Ентоні Джошуа та Олександр Усик
Усик - Джошуа: фінальна дуель поглядів перед супербоєм. Відео
15:57
В одному з дитсадків Запорізької області сталося масове отруєння
15:55
Мінекономіки очікує збереження інфляції на рівні 10% до кінця року
Більше новин