live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2021 рік: що він передбачає


фото: kmu.gov.ua
Уряд ухвалив проєкт державного бюджету на 2021 рік під час позачергового засідання 14 вересня зранку

Як повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, наразі документ направлений до Верховної Ради, а його текст найближчим часом стане доступним на офіційному веб-ресурсі парламенту. 

За інформацією Міністерства фінансів, ключовими пріоритетами проєкту держбюджету на 2021 рік є підвищена мінімальна заробітна плата, якісна освіта, доступна медицина, вакцинація від COVID-19, допомога пенсіонерам старше 75 років, надійна оборона та безпека, будівництво доріг, закупівля нових пасажирських вагонів, розвиток культури і спорту, масштабна цифровізація економіки, фінансово спроможні регіони.

Основні макропоказники

Презентуючи документ, міністр фінансів Марченко зауважив, що проєкт бюджету на 2021 рік є збалансованим, реалістичним та дає можливості для розвитку.

Щодо основних макропоказників, то, за словами голови відомства, від останнього перегляду макропрогнозу вони лишилися незмінними.

"Вони не змінилися: це ріст ВВП на 4,6%, інфляція - 7,3, середньомісячна заробітна плата - 13,6 тисяч гривень", - сказав Марченко.

Баланс державного бюджету

За інформацією Міністерства фінансів, дохідна частина бюджету передбачає 1,07 трлн грн, видатки - 1,3 трлн грн. Дефіцит бюджету закладений на рівні 270,4 млрд грн, або 6% від ВВП, що на 1,5% нижче, ніж у цьому році.

Марченко зауважив, у порівнянні з 2020 роком передбачається ріст доходів на 9,4%. При цьому перерозподіл ВВП через доходи державного бюджету складатиме 23,5% проти 24,3% у цьому році.

"Ми не збільшуємо навантаження на бізнес в умовах кризи і не передбачаємо суттєве зростання податкових надходжень", - пояснив міністр.

Домогтися цього в уряді планують через "підвищення ефективності ПДВ" - детінізації роботи митних органів та боротьбою зі схемними кредитами.

Марченко також додав, що середньорічний курс долара, на якому розраховувався бюджет, складає 29,1 грн/$, і запевнив, що цей курс був узгоджений з Національним банком України.

Видатки бюджету: основні цифри

Згідно з інформацією Міністерства фінансів, видатки на безпеку та оборону у 2021 році передбачені на рівні 267 млрд грн, зокрема, 131 млрд грн на зарплати військовим та охоронцям.

Видатки на освіту плануються на рівні 174 млрд грн; на медицину - 156 млрд грн, зокрема, збільшення зарплат медикам на 30% та 19,4 млрд грн на боротьбу з коронавірусом. 

Видатки на соціальний захист населення плануються на рівні 324 млрд грн. Зокрема, на фінансування Пенсійного фонду України планується виділити 204 млрд грн.

На програми підтримки малого і середнього бізнесу передбачено 12 млрд грн, з яких на реалізацію програми портфельних гарантій планується виділити 10 млрд грн, а на компенсацію відсотків за кредитами для мікро- та малого підприємництва - 2 млрд грн.

На фінансову підтримку регіонів у проєкті бюджету закладено 9,4 млрд грн. Видатки на культуру у проєкті держбюджету складають 7,5 млрд грн, на спорт - 7,4 млрд грн.  

На цифровізацію галузей економіки планується витратити 2,9 млрд грн. На будівництво доріг - 155 млрд грн, а також 3,3 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів для залізниці.

Розгляд у Верховній Раді

За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова проєкт державного бюджету на 2021 рік Верховна Рада планує розглянути вже 18 вересня, у цю п'ятницю.

Поки не відомо, чи вдасться уряду переконати депутатів прийняти проєкт без змін у першому читанні. Як заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, Міністерство фінансів не проводило консультацій з профільним комітетом Верховної Ради щодо проєкту державного бюджету-2021.

Все по темі

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати