Вільний секс, югославський вбивця і курдські бойовики – 5 книг, які читаються на одному подиху

Завдяки темам, розглянутим у цих книжках, вони нікого не залишать байдужими. Втручання у хід історії завдяки пересування в часі, пронизлива розповідь про еміграцію, пригоди дівчини-русалки, психологія найманого вбивці та вільний секс – усе це може стати справжнім відкриттям, але найперше – цікавим чтивом.

Пол Андерсон. Патруль часу. – К.: Видавництво Жупанського, 2020

null

Цей роман відомого американського письменника-фантаста присвячений роботі темпоральної служби безпеки, яка діє у всіх часових і просторових точках світу. Насправді служба забезпечує охорону історії людства від стороннього втручання і запобігає її несанкціонованим змінам, які можуть призвести до стирання відомої нам реальності та заміни її альтернативною версією. Звісно, це захопливе чтиво, оскільки альтернативна історія завжди інтригувала неочікуваними сюжетними експериментами на зразок того, що трапилося, якби Німеччина виграла Другу світову війну, або ж європейці запізнилися з відкриттям Америки? Утім, автори цього жанру застерігають, що  хід історії тоді б змінився радикальним чином, а світу, яким ми знаємо його тепер, ніколи б не існувало. Саме таким загрозам втручання у хід історії у романі протистоїть Патруль часу – могутня організація, яка діє скрізь і завжди, у всіх часах усіх мислимих епох. Її працівників, окрім неймовірних пригод у всіх епохах, інколи доводиться поставати перед доволі складними й незвичними морально-етичними дилемами, а також робити доволі непростий і болючий вибір, рятуючи нашу реальність від колапсу.

Дубравка Уґрешич. Музей безумовної капітуляції. – Чернівці: Видавництво 21, 2020

Цей роман - один із найвідоміших романів найшанованішої авторки з Балканського півострова, пронизлива розповідь про еміграцію, в якій вигнання стає зручним ракурсом для погляду на власну біографію та країну. Теми еміграції, вигнання, ностальгії, болю і смутку, пам’яті, незворотності минулого проходять крізь долі усіх персонажів твору. Образом і концептом, який об’єднує усі ці теми, є фотографія. Авторка конструює роман-колаж, що починається в берлінському зоопарку й закінчується в берлінському фітнес-центрі. «Про воєнного злочинця генерала Младича, який місяцями з навколишніх пагорбів обстрілював Сараєво, - згадує вона, - кружляє поголоска, що одного разу в прицілі він побачив будинок свого знайомого. Історія розповідає, що генерал зателефонував знайомому і сповістив того, що дає йому п’ять хвилин на збирання "альбомів", бо, каже, вже навів приціл, аби висадити його дім у повітря. Сказавши «альбоми», генерал мав на увазі альбоми із сімейними фотографіями. Злочинець, який місяцями знищував місто, бібліотеки, пам’ятники, церкви, вулиці й мости, знав, що знищує пам’ять. Тому своєму знайомому "великодушно" подарував життя з правом на пам’ятання. Голе життя і кілька сімейних фотографій".

Міне Ґ. Кирикканат. Ніхто. – Х.: Фабула, 2019

null

Авторка цього шпигунського роману пропонує свою, вигадану, але цілком імовірну версію подій, що сталися 2013 року в Парижі. Тоді було скоєне й досі не розкрите вбивство трьох курдських бойовичок. За сюжетом, головні герої роману – найманий убивця та його наставник з турецьких спецслужб, готуються до операції. Складні тренування, виснажливі заняття, психологічна напруга. Один віддає накази, другий виконує, хоч би які жорстокі вони були. Вдвох вони працюють, мов у братерській зв’язці, і ніколи не відчувають каяття. Втім, час від часу то один, то другий якимось жестом чи поглядом виказують муки, які вони носять на душі й усіляко стараються їх притлумити. "Коли настав час вилуплюватися з яйця, він першим розбив шкаралупу й вибрався назовні. Авжеж, він був найкращим із найкращих, і готовий був помірятися силами зі Старшим Братом". Тим часом французька поліція намагається отримати інформацію,що становить державну таємницю й фактично убезпечує злочинців.А перед убивцями теж постають схожі питання, пов’язані з турецькоюдержавною таємницею: кого, навіщо й заради якої мети вони вбивають.

Таня Штевнер. Алея - дівчина води. Поклик глибин. – К.: Школа, 2020

null

Головна героїня цієї історії довгий час жила зі страхом доторкнутися до холодної води й повсякчасне перебування в рукавицях стало для неї нормою. Дівчина не мала рідних батьків, тож жінка Маріанна стала для неї найдорожчою людиною в житті. Одного дня та переживе інфаркт: Маріанні було шістдесят п’ять, і вона давно мала проблеми з серцем. Відтоді життя героїні буде стрімко змінюватися й відкривати нові горизонти. Ось вона потрапила на "Crucis" з друзями: два юнаки Семі й Бен — брати. Проживають безтурботне життя на човні свого дядька й вже побували чи не на усіх континентах. Як же наша героїня буде виживати зі своєю холодовою кропивницею в морі? Адже поряд стільки води! Тож сталося так, що під час подорожі героїню викинуло в море. У синіх глибинах з її тілом почали відбуватися дивні зміни: нарости на руках змінилися на плавальні перетинки, а за вухами виникли зябра. Алея ж справжнісінька русалка! Дівча ще не раз буде плавати у морі, вивчати підводний світ, знайомитися з китами, Фініями-шукачками й гномами. 

Ошо. Сексуальні питання. Від сексу до надсвідомості. – К.: Terra Incognita, 2020

null

Відомо, що завдяки сексу ми з’явилися на світ, завдяки сексу передаємо естафету життя нащадкам, завдяки сексу переживаємо хвилі найвищої насолоди. Чому ж нам ніяково говорити про секс, чому він досі для нас — заборонений плід, — чому ми його соромимось? Автор цієї книжки, не соромлячись, пропонує подивитися на секс під іншим кутом і зрозуміти, в чому причина нашого несприйняття. А разом з тим — усвідомити секс як дар природи, який ми досі не вміємо прийняти, як унікальну сполучну ланку між тілесною насолодою і святістю, як шлях до найвищого розвитку духовності. Тож головна ідея цієї книжки: люди, навчіться любити! Секс має бути вільний, не затьмарений почуттям провини, не спотворений постійним запереченням, не притлумлений. Адже йдеться не лише про задоволення тілесної потреби, але й про психологічний та духовний вимір людських стосунків. І коли ми приймемо свою сексуальність і навчимося розкошувати нею, нам відкриються доти недоступні обшири нашої душі та самоусвідомлення. 

Все по темі

новини партнерів

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати