Той, хто навангував президентство Зеленському (Уривок із книги “Зеленський без гриму”)

Сергій Руденко
20 січня, 2021 середа
08:52

Політолог Віктор Бобиренко ще за чотири роки до президентських виборів 2019 року спрогнозував прихід до влади Володимира Зеленського. Про те, як це йому вдалося - в уривку із книги Сергія Руденка “Зеленський без гриму”

У столичному видавництві “Саміт-Книга” побачила світ книжка журналіста, головного редактора сайту “Еспресо.TV” Сергія Руденка “Зеленський без гриму”. Це - 35 епізодів, які разом із QR-кодами дають читачеві уявлення про те, хто такий Володимир Зеленський.

null

Пропонуємо уривок із книжки.

 Більше про книжку, а також про те, як її можна замовити, дивіться на сайті Rudenkobook.info. 

15 грудня 2015 року інтернет-видання “Українська правда” опублікувало текст “Чому наступним президентом стане Зеленський”. Його автор - сумчанин, керівник експертної групи Бюро аналізу політики Віктор Бобиренко, який за чотири роки до тріумфу “кварталівців” у політиці спрогнозував і появу політичної партії “Слуга народу”, і можливе президентство Володимира Зеленського.

Саме зі “Слуги народу” закрутився новий виток спіралі патерналізму в Україні, був переконаний Бобиренко. 

Утім, вражає те, що як точно п’ять років тому автор розписав подальший розвиток подій: “Відіграє Володимир Зеленський три сезони “Слуги народу”. Створить партію. Скаже, що тепер буде як у кіно. Покажуть з десяток нових облич, бо старі вже у Шустера примелькалися. Буде нова картинка.

Тексти вже заучені в серіалі, придумувати нічого не треба. Сценаристів серіалу – у креативний департамент штабу. Грошей у Коломойського на “нашу відповідь Чемберлену” – є.

А тут іще і справа честі поквитатися. І маємо нового президента”.

Хто знає, чи думав Зеленський про президентство до виходу “Слуги народу” на екран. Але не виключено, що така думка у нього могла з’явитись після тексту Віктора Бобиренка, про який всі згадали вже по завершенні президентських виборів і приголомшливої перемоги художнього керівника “Студія “Квартал 95”. 

Хоча, як розповів мені політтехнолог Сергій Гайдай, після приголомшливого успіху “Слуги народу” в 2016-му році до нього приходили юристи, які тоді працювали із Володимиром Зеленським і просили його про консультації щодо створення нового політичного проекту. 

“Я давно товаришую із Миколою Катеринчуком. Його юридична фірма довгий час юридично обслуговувала “Студію Квартал 95”. В той час Микола товаришував із Зеленським і пропонував мені познайомитися з ним. Мовляв, “Квартал” міг би брати участь в якихось виборчих компаніях - бо вони робили репризи і пародії на політиків. Тоді знайомство не відбулося. Пізніше від Катеринчука відійшло кілька юристів і створили свою компанію, яка почала працювала з “Кварталом”. І от у один із днів вони прийшли до мене і сказали: “У нас є клієнт. Він хоче йти у політику, але дуже далекий від цього. Але він не хоче, аби про це всі дізналися. Чи не хотів би ти його консультувати”. Я намагався дізнатися, хто це. Вони не сказали. На цьому ми розійшлися. Згодом я цих юристів побачив у оточенні Зеленського - Вадима Галайчука, який представляв інтереси Володимира у ЦВК і згодом став народним депутатом України, та Сергій Нижній, керуючий партнер Hillmont Partners”, - поділився Гайдай.

Схоже, серед тих, хто тоді приходив до засновника GAIDAYCOM був ще один юрист - Іван Баканов, який після перемоги Зеленського на президентських виборах очолить СБУ. Принаймні, сам Іван згадував навесні 2019 року у інтерв’ю ВВС Україна, як вони зверталися до Гайдая ще на тому етапі, коли “Слуга народу” ще нікому не була цікава.

Словом, починаючи із 2015-го команда Зеленського намагалася зрозуміти, чи варто йти у політику. Хоча, як каже той же Віктор Бобиренко, “Квартал” завжди був інструментом для нищення опонентів Ігоря Коломойського. “Коли я подивився дві серії “Слуги народу” і почув від свого знайомого: “От нам би такого президента!”, зрозумів, що це - “Квартал” перетворився у інструмент захоплення влади. Я - спеціаліст у вивченні ментальності. У мене і кандидатська дисертація була з цієї теми - “Динамічний стан етносів сучасності”. Я зробив сміливий прогноз і на моє нещастя він виправдався. Хтось мені каже, що саме я їх спровокував на цей крок - похід у політику. Я так не думаю. Бо коли вони побачили шалений успіх серіалу, вони самі зрозуміли, що Вову можна використовувати не лише для “мочилова”, - розповідає Бобиренко.

Віктор переконаний, що запит на порядного політика в Україні був і лишається достатньо високим, чим, власне, і скористався Володимир Зеленський, зігравши роль Василя Голобородька. 

“Ця, здавалося б, проста технологія спрацювала. І сталося це і тому,що ніхто, в тому числі і Петро Порошенко не розглядав Зеленського як конкурента. Пам’ятаєте, як він у той час то Андрія Садового “щемив” із львівським сміттям, то воював із Юлією Тимошенко. До самого нового, 2019 року він був налаштований на боротьбу із лідеркою “Батьківщини”. Але оскільки Ігор Коломойський грав у режимі хуцпа, то і Зеленський почав грати під час президентської кампанії зухвало. Згадайте, як під час дебатів на стадіоні він плескав Порошенка по плечу і тиснув його фразами на зразок “Думай-ТЕ!”. Утім, цей стиль згодом зіграв злий жарт із самим Зеленським. Бо пройшло не так багато часу, як його публічно почали називати “Бубочкою”, “Вовочкою”, “Зелею”, - поділився зі мною Бобиренко.

Вангування сумчанина щодо Зеленського - не перше і не останнє. 2011 року він пророкував черговий Майдан, 2008-го, коли в Україні був популярним політиком в державі, Віктор прогнозував втрату Путіним української держави. Зараз Бобиренко пророкує: якщо Зеленський не перейде червоні лінії у стосунках із Москвою, він досидить до кінця своєї президентської каденції. 

Ну, а наступним президентом України, як вважає Віктор, буде… Віталій Кличко. Так-так, чемпіон світу з боксу. І пояснює чому: “Для того, аби хтось був президентом, потрібен консенсус олігархів. А, на жаль, для України - Віталій Кличко не є таким агресивним у політиці, як він був у боксі. Він вміє домовлятися. Але якщо домовляться Ахметов, Пінчук, Фірташ із Відня, Аваков, то вони будуть ставити на Кличка. Правда, не треба виключати і мера Дніпра Бориса Філатова. Бо потрібно мати не лише консенсус із олігархами. Треба ще і добивати Зеленського. Це прекрасно і гармонійніше робить Філатов. Мені б хотілося, щоб відбулася політична реінкарнація Порошенка. Але це навряд чи відбудеться”.

Чи справдиться прогноз Віктора Бобиренка щодо Кличка, ми побачимо вже за кілька років. Принаймні, Україну після Зеленського навряд чи можна чимось здивувати. Але сам Бобиренко назавжди лишиться у нашій пам’яті як людина, котра ще у далекому 2015-му навангувала президентство Зеленському та тріумф “Слузі народу”. І він - один із небагатьох, хто має сказати нам всім: “А я вас попереджав!”.

Термін президентських повноважень Володимира Зеленського вибігає навесні 2024 року. 

Чи втримається до того часу він у кріслі глави держави - не знає ніхто. В тому числі - і сам Володимир Олександрович. 2020-ий продемонстрував, що Зеленському подобається бути президентом. У травні, на річницю своєї інавгурації він обмовиться про можливий другий термін. Хоча під час президентської кампанії він переконував: балотується вперше і востаннє. Але, як кажуть, апетит приходить під час обіду.

Хоча народний депутат України Гео Лерос вважає, що Зеленський має піти у відставку вже зараз, бо він не виконав свої передвиборчі обіцянки. “Так буде чесно щодо виборців”, - говорить він.

Роман Безсмертний не виключає другого президентського терміну Зеленського. 

“Це може бути. І кроки можуть бути такі. Згадайте Лукашенка.  І Путіна, і багатьох інших. Он на Орбана подивіться. На жаль, посттоталітарні суспільства нестабільні у своїх цінностях. А тут ще маємо суспільство, де колосальна інтелектуальна криза. Якщо дистанціюватися, то можна сказати, що Україна переживає кризу розуму. Примітивізм заповнив нас. Заповнив закон, інститути влади, суспільні середовища – починаючи від мас-культури і закінчуючи державними речами”, - констатує Роман.

Щоправда, при цьому Роман Безсмертний розглядає ще два ймовірних варіанту розвитку подій. “Перший – якщо з’явиться якийсь мужній полковник, який скаже: “До якого часу ви будете знущатися над українським офіцером і українським солдатом?» І другий – це людина з сивою головою, яка вже пройшла все, що можна пройти і зіграє роль Гавела. Причім і методика його дій буде точно такою, як у Вацлава Гавела. Тобто, авторитет цієї людини буде настільки великим, а його небажання буде рівним цьому авторитету, що він просто разом з елітою побудує державну машину. Не будується державна машина в жодному суспільстві президентами. Вона будується тими, хто формує сенси”, - поділився зі мною Безсмертний. 

Політтехнолог Сергій Гайдай впевнений: у Володимира Зеленського буде свій трагізм втрати любові до нього виборців. “Хоча навіть сьогодні є сценарій. Такий як у Єльцина. Добровільна відставка. Але добровільна відставка може бути після того, як він зробить хоч щось, що буде оцінено. Ну, як мінімум, змінить Конституцію і ми можемо отримати парламентську республіку. І він скаже: “Все, я останній президент, я все зробив, змінив Конституцію, іду знову в нормальне життя”. І з цим кроком він би залишився в історії. А так – це буде ще один лузер, на якого були великі сподівання, але якому не вдалося змінити цю країну”, - каже Гайдай.

Як би там було, Україну чекає прощання із президентом Зеленським. Питання нині лише у тому - коли це відбудеться.

Читайте також:
Василь Ломаченко
22 жовтня, 2021 п'ятниця
Ломаченко став головним претендентом на бій за титул WBC
Дмитро Ярош
21 жовтня, 2021 четвер
"Шкода цього путінського телепня": Ярош заявив, що Кива погодився видати його спецслужбам РФ за $5 млн
Зеленський вагнергейт
Автор Марина Данилюк-Ярмолаєва
22 жовтня, 2021 п'ятниця
Уже не тефлоновий. Як Зеленський із героя перетворюється в політичний “нуль”
Київ
+9
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.21
  Купівля 26.21
  Продаж 26.45
 • EUR
  Купівля 30.35
  Продаж 30.77
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
23 жовтня
13:00
На українських АЕС виробляють безкоштовний кисень для хворих на COVID
12:40
"Білоруського Сноудена" оголосили у розшук
12:13
Рівненська та Миколаївська області переходять у червону зону
11:51
Норберт Вальтер-Бор'янс
Німецькі соціал-демократи пояснили, для чого ФРН потрібен "Північний потік-2"
11:33
На Сумщині знешкодили 50 бандитів угрупування "авторитетів" з Грузії та Росії
11:14
Ізраїль та Емірати спільно висадяться на Місяці
10:56
Усім, хто хоче постачати газ через Україну, запропоновано знижку, - Зеркаль
10:30
100 грн за годину. У "червоному" Дніпрі з'явилися персональні COVID-шопери
09:50
"Лишилося лише штрафувати за те, що ти в масці". Як білоруси реагують на скасований Лукашенком масковий режим
09:30
У Вінниці чоловік з Австрії знімав дитяче порно
09:05
Пандемія COVID в Україні: за добу - знову 23 тис. випадків. Померло - 483, щеплено - 290 тис.
08:40
Прокурори показали фото Лева Парнаса з Трампом і його родиною
08:28
Справа "вагнерівців": голова ТСК Ради Безугла анонсувала оприлюднення результатів роботи комісії "у максимальному обсязі"
Безугла відмовилася відповідати на запитання журналістки про допит учасників наради у Зеленського щодо "вагнерівців"
08:22
22 жовтня на фронті: з російського боку - 13 обстрілів, з українського - поранений та травмований
08:00
На столичній Оболоні Skoda "наздогнала" фуру DAF
07:17
Лев Парнас
Американський суд визнав винним близького до Трампа й Джуліані одесита Лева Парнаса
2021, п'ятниця
22 жовтня
22:54
Зеленський
Зеленський звинуватив Росію у "газовій агресії" проти ЄС із метою змусити відмовитися від європейських цінностей
22:33
Молдова
У Молдові через нестачу газу запровадили надзвичайний стан
21:54
Олексій Данілов
"Кількість помираючих від COVID-19 може перевалити за тисячу осіб": Данілов заявив, що Україні необхідно щепити 350-400 тис. людей на добу
21:16
"Серце розривається": актор Алек Болдвін прокоментував загибель українки, яку він застрелив на зйомках
20:42
"Окупація Криму є незаконною": Польща засудила російський перепис населення на півострові
20:04
Олексій Данілов
Данілов: Україна готова запропонувати додатковий транзит до ЄС 55 млрд кубометрів газу
19:37
Лобіювали інтереси забудовників, намагалися підкупити прокурора: СБУ викрила двох працівників ДБР, які "кришували" бізнес
18:59
"У наступній хвилі розширення": Кулеба про перспективу вступу до ЄС України, Молдови та Грузії
18:58
Арсен Аваков
Аваков про своє здоров'я після зараження коронавірусом: "Не дочекаєтесь!"
18:34
Ярослав Железняк
Депутати "Голосу" заявили про звільнення Железняка з посади голови фракції, він спростовує
18:21
Компанія "БІТ" відстояла  свої права на оренду земельної ділянки
18:09
коронавірус
У Києві в разі запровадження "червоної" зони призупинять планові госпіталізації, - КМДА
17:47
ООС
Окупанти 9 разів порушили "тишу" на Донбасі: поранено українського військового, ще один травмований
17:41
Укрзалізниця
У першу добу нових правил перевезення Укрзалізниця не пустила у потяги 175 пасажирів без COVID-документів
17:31
Єнс Столтенберг
"Немає жодної причини, чому Росія має боятися": Столтенберг про перспективу вступу України до НАТО
17:29
працевлаштування
Мінекономіки ініціювало перевірки законності працевлаштування іноземців
17:28
Наталка Діденко
До України йде похолодання, дощі та рвучкий вітер, - синоптик Наталка Діденко
17:04
Швидкісний трамвай
КМДА про підвищення цін на проїзд у громадському транспорті: це не буде 20 грн
16:47
лоукостер Vueling
Іспанській лоукостер Vueling в грудні відкриє рейси з Києва у Париж
16:40
Арсен Аваков
Аваков захворів на коронавірус
16:28
міна
Окупанти активізували мінування тилових районів на Донбасі, - розвідка
16:27
Віталій Портников
“ПолітКлуб Віталія Портникова” 22 жовтня. Ковід в Україні забирає більше 500 життів щодня: як зарадити ситуації? Чи домовилися США і ЄС з Росією щодо України?
16:17
Нові правила перевезень: на залізничному вокзалі Києва вишикувалися черги за щепленнями і тестами. ФОТОРЕПОРТАЖ
16:16
PR
Домашній Інтернет на швидкості 1000 Мбіт/с від Мережі Ланет
Більше новин