Блінкен зустрівся з Кулебою, Разумковим та головами фракцій Ради

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що взаємодія України і США посилює безпеку всього євроатлантичного простору

"Зміцнення взаємодії України і США як демократичних союзників у Центральній Європі і Чорному морі — це внесок у безпеку та успіх наших держав і всього євроатлантичного простору", — написав він у Twitter.
 



Зі свого боку Блінкен заявив, що метою його візиту є підтвердження партнерства і співпраці між США та Україною, пише Інтерфакс-Україна.

"Я щасливий знову повернутися в Україну. Я тут з дуже простої причини — представляю президента Байдена. Ми хочемо підтвердити сильне партнерство між нашими країнами, а також нашу підтримку суверенітету України, територіальної цілісності і незалежності, засвідчити нашу відданість роботи з вами, поки ви зміцнюєте свою демократію, будуєте інституції та боретеся з корупцією", — сказав Блінкен на зустрічі з Кулебою в Києві.

Глави фракцій Верховної ради також провели зустріч з державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Під час неї парламентарі просили призначити спецпредставника по Україні Крістіну Квін як посла на постійній основі.

Про це повідомляє прес-служба партії "Слуга народу".

На зустрічі також були присутні заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, в. о. помічника заступника держсекретаря посол Філіп Рікер та глава парламенту Дмитро Разумков.

"Прозвучало прохання призначити спецпредставника по Україні - Крістіну Квін як посла на постійній основі", - сказано у повідомленні.

Під час зустрічі держсекретар розповів про те, що на саміті G7 питання підтримки України було основним, як і на зустрічі країн-членів НАТО.

"З огляду на це Давид Арахамія звернувся з проханням вивчити можливість укладання двостороннього договору про стратегічне військове співробітництво між США та Україною", - інформують у СН.

Блінкен зазначив, що США є стратегічним союзником України у сфері безпеки та побудови демократичних інституцій. Він запевнив у максимальній підтримці нашої держави зі сторони американського лідера Джо Байдена, Держдепартаменту та Сенату.

Крім того, українська сторона попросила підтримки в отриманні ПДЧ в НАТО та запевнила, що Україна й надалі продовжуватиме реформи.