Відкритий виборчий бліцкріг
Зараз серед громадських активістів багато радості з приводу того, що парламентарі на нараді в Президента домовилися за проведення виборів за відкритими списками.
Коротко, чому це Піррова перемога, а не досягнення:
1. Обіцянка - цяцянка. Спілкуючись з політиками зустрічав думку що громадське обговорення списку перед виборами - це і є відкриті списки. А насправді, відкритий список, це коли виборець обирає не лише партію, а й кандидатів у ній. Тому давайте не казати гоп, поки не побачимо які ж це будуть відкриті списки.
2. 45 днів на кампанію, тобто вибори в другій половині жовтня. ЖОДЕН новий політик не зможе розігнати свою впізнаваність за такий короткий час. Тому у них лишається три варіанти: піти у олігархічні списки існуючих партій, можливо протиснутися у Блок (при цьому навіть у разі потрапляння війну доведеться вести на два фронти - з опонентами та з колегами :); героїчно поприймати участь у виборах з заздалегідь провальним результатом; або не піти на вибори. Думаю, значна частина обере перше і стане заручниками союзів старого з новим.
3. Не має значення яку систему фальсифікувати. Тому поки не покарані фальсифікатори 2012-14 рр. будь-які вибори під загрозою. 45 днів, новий закон, відсутність готових членів комісій, наявність людей які вміють фальсифікувати...Результат буде ду-уже цікавий.
4. АТО. Напевно вже всі чули бажання Петра Олексійовича звільнити ключові міста до 24 серпня, до дня Незалежності і подарувати Україні таким чином справжню Незалежність. Дай Боже. Але навіть за успішної реалізації цього плану є величезний ризик, що вибори у Луганській та Донецькій області організувати буде ой як складно. Для дестабілізації ситуації, залякування виборців достатньо декількох диверсійних груп, кілька терактів, а ситуація у цих областях цьому дуже сприятлива. Тому є шанс, що обирати парламент буде лише частина жителів Луганської та Донецької області, не кажучи вже про Крим. Зрештою, Президента обирали так само і результат, скажемо відверто, основних політичних гравців цілком задовольнив.
5. Доступ до ЗМІ, фінансування виборчої кампанії та партій, конкуренція програм...За 45 днів про це всі можна забути. Навіть якщо додати ще 30 днів курортного сезону в серпні. Тобто, все як завжди.
Ми в черговий раз повірили у просте рішення - переобрання парламенту за відкритими списками змінить ситуацію кардинально. Але кардинально ситуацію може змінити не один захід, а система заходів:
- очищення влади від представників антилюдського режиму Януковича та спонсорів сепаратистів (тоді є шанс, що соціальний ліфт витягне нові обличчя у тих регіонах, де зараз лунають вибухи);
- реальна, а не показова реформа правоохоронних органів та боротьба з корупцією ( тоді є шанс захистити реальний результат виборів і сподіватися, що олігархи не скуповуватимуть округи оптом та вроздріб);
- підготовка членів виборчих комісій та забезпечення їх незалежності, системна робота над захистом підрахунку голосів від людського фактору;
- і багато, багато іншого, що потребує клопіткої роботи і часу.
А щоб закінчити з позитивом, додам - лише від нас з вами залежить кого оберуть на виборах. У нас є шанс не пустити єфремових-льовочкіних-чечетових-симомненків, просто розібравшись хто ховається у списках. Навіть за умов діючої, наскрізь сфальшованої виборчої системи, яка має дуже великий шанс залишитися.
- Актуальне
- Важливе