PER ASPERA AD ASTRA/КРІЗЬ ТЕРНИ ДО ЗІРОК

Не встигли в Україні обрати п’ятого президента, як тема виборів знов стала актуальною і питання – кого обирати? – як обирати? – … знов стали актуальними. Перед виборами ВРУ 2012 році я в ряді публікацій ретельно розглянув поставлені питання. На жаль, до цього дня з тих публікацій збереглася лише заголовна. Але з часом не тільки втрачається надбане, а ще й з’являються нові надбання. Все це створило той грунт, на якому виросла ця брошура:

ЧЕРЕЗ ВИБОРИ
ДО СВОБОДИ, ЗАМОЖНОСТІ ТА ВПЕВНЕНОСТІ
У ЗАВТРАШНЬОМУ ДНІ

 

 

Харків 2014

 

 

 

 

ЗМІСТ

ДІАЛОГ ………………………………………..………………..… 2
ЄВРОПЕЙСЬКЕ ОБЛИЧЧЯ ВИБОРІВ ………….……........... 4
МІСЦЕ І РОЛЬ ВИБОРЧОЇ

СИСТЕМИ В СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ ………………....… 5
   а) АНАЛІЗУЮЧИ ПІДСУМКИ ОПИТУВАНЬ ………………….. 5
.. б) ЗАВДАННЯ, ВИРІШЕННЯ
       ЯКИХ ПОВ’ЯЗАНО З ВИБОРАМИ ………………….……... 6
…в) ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ВИБОРЧИХ СИСТЕМ …......... 7
    г) ВПЛИВ ВИБОРЧОЇ СИСТЕМИ НА
        ХАРАКТЕРИСТИКИ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ …....... 9
…д) СЬОГОДНІШНЯ ВИБОРЧА СИСТЕМА
        – ЦЕ ЗАВТРАШНІЙ РІВЕНЬ ЖИТТЯ
        КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА ............................................ 9
ПРО ВИБОРЧУ ПРОГРАМУ …………………………………... 10
ПАРТІЇ І ВИБОРИ ………………………………………………... 11
ЯКОГО ВИБОРЧОГО ЗАКОНУ ПОТРЕБУЄ УКРАЇНА …….. 12
P. S. ………………………………………………….………….….. 13

1

 

ДІАЛОГ

Колись у мене відбувся діалог приблизно такого змісту:

Константин Моченко

«Крик души!
……..В Украине огромное количество грамотных и экономически талантливых людей!!!

Так почему мы не можем попросту собрать их и сделать мозговой штурм, и заработать в страну столько денег, сколько нам надо...

Читаю новости с полным негативом, у каких-то слоев населения что-то отобрать, льготы отменить, акцизы поднять, налоги поднять, не заплатил за воду-квартиру забрать, что-то не так...

Повторюсь наверное, в стране много талантливых людей которые могут созидать, а не разрушать. Отнимать и делить - это не признак большого ума нации!!!

На продаже картофеля и металла миллиардов для выплаты внешних долгов не заработаешь... нужны более серьезные экономические деяния, а возможно даже и внешне экономические интервенции, чтобы изменить ситуацию в экономике!

А у нас как в анекдоте - имею возможности, но не имею желания, а те кто имеют желание, не получают возможности!!! А с таким настроем, как говорится, - слона не продашь!

Так не приятно чувствовать себя беспомощным в стране с такими возможностями!!!

Я думаю в стране есть люди, без политических амбиций, которым за Державу обидно, может пора им объединиться и помочь стране выйти из состояния просящих, к статусу дающих!!!

Надеюсь найдутся и такие... которым не всё равно!

Удачи нам всем!».

2

 

Олександр Миколайович

«Шановний, Костянтин ... (на жаль, не знаю, як вас по батькові), "почему мы не можем попросту собрать их и сделать мозговой штурм, и заработать в страну столько денег, сколько нам надо?" – питаєте ви. Тому, що в інших країнах теж є "огромное количество грамотных и экономически талантливых людей" та й не тільки наявністю таких людей визначається багатство народу.

А щоб не було у "нас как в анекдоте - имею возможности, но не имею желания, а те кто имеют желание, не получают возможности", необхідно провести демократизацію суспільного життя, бо тоді країною керуватимуть, слонів продаватимуть, картоплю вирощуватимуть, ... ті, хто до відповідної праці найбільш придатний.

Прийти до цього українцям, поєднавши сили, із-за відомого, – де – два українці, там – три гетьмана, – майже не можливо. Але це не означає, що рух – неможливий. Мета визначена, тож необхідним залишається визначення черговості кроків.

На мою думку, першими кроками повинні бути запровадження: гібридної виборчої системи; відклику депутатів; обрання і відклику суддів народом. Перші два поставлять під дієвий контроль громадян всіх депутатів, що стане об'єктивною гарантією набуття чинності законодавства, необхідного для позитивного розвитку України. А на сторожі вибору громадян і чинного законодавства стоятимуть народом обранні судді, до яких в подальшому не важко буде додати і народом обраних керівників міліції, освіти і охорони здоров’я.

Як бачимо, аби зробити ці перші кроки не потрібне будь-яке об'єднання. Достатньо обирати депутатів виборчі програми яких мають зобов'язання протягом першого року їх депутатської каденції прийняти всі необхідні закони для виконання зазначених запроваджень. У разі невиконання зазначеного зобов'язання депутатів, через рік від початку їх каденції починаємо кампанію за проведення дострокових виборів. Все це разом здатне «помочь стране выйти из состояния просящих, к статусу дающих!!!».

Таким чином, мета - ясна, завдання - визначені, до роботи громадяни!

P. S.
         Очевидно, що не всі питання, яких торкнувся цей діалог, вже роз’яснені, але деякі з них ми розглянемо в наступних розділах.

3

 

ЄВРОПЕЙСЬКЕ ОБЛИЧЧЯ ВИБОРІВ

Аби вибори в Україні набули європейського обличчя, її громадянам слід припинити ставити "азійське" питання: "За кого голосувати"?

Е. С. Бхакті Вігьяна Госвамі Махарадж: "Мудрі люди вважають кращим те, що приносить їм благо, а дурні – те, що їм подобається". Мудрі голосують за те, що принесе їм благо, а дурні – за тих, хто їм подобається. Годі йти за тими, які ведуть нас на війну за чи проти когось! Доки ми на виборах будемо воювати проти чи за когось, а не будемо боротися проти чи за щось таке, що визначає рівень нашого життя, доти той рівень залишатиметься непристойно низьким. А те, що визначає рівень життя громадян, європейські кандидати записують у своїх виборчих програмах. А наші кандидати намагаються за виборчу програму видати збірочку обіцянок, які вони невідомо як, коли, а тому й чи будуть виконувати?

      Таким чином, було б більш адекватно європейському обличчю виборів, аби учасники різних громадських організацій ("Майдан", "Чесно", "Ми-європейці", "Спільна справа", …) представляли б виборцям перш за все не кандидатів, а аналіз їх виборчих програм або того, що кандидати за виборчі програми намагаються видати.

Можна заперечити, що більшість наших громадян не цікавляться виборчими програмами. Так, у своїй більшості наші громадяни не цікавляться виборчими програмами, бо не створена традиція цікавитись ними. Колись і в Європі не було такої традиції, а сьогодні є. Тож, якщо маємо намір надати нашим виборам європейського обличчя, то слід позбавитись традиції змагання на виборах лише особистостей і започаткувати традицію змагання на виборах в першу чергу виборчих програм.

Але самої традиції змагальності виборчих програм недостатньо, аби почати йти до свободи, заможності і впевненості в завтрашньому дні. Потрібна ще й об’єктивно необхідна країні для цього виборча система.

Продовження буде