30-кілометрова зона навколо Києва втратила 1818 га лісів

Загальна площа втрачених ділянок лісів всієї Київщини за останні 10 років, які вилучались під забудову, становить 1818 га.

Загальна площа втрачених ділянок лісів всієї Київщини за останні 10 років, які вилучались під забудову, становить 1818 га.

 

Такими є результати дослідження, проведеного моєю командою помічників.

 

Я вже казав про наші відкриття щодо дерибану земель Вищедубечанського лісгоспу http://bryhynets.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=1&page=1&nums=6153. Тепер ми вирішили розібратись, що  відбулося за останні роки у лісах всієї Київщині. Як наслідок, нам вдалось виявити інформацію про існування 604 рішень органів місцевого самоврядування, якими протягом останніх 10 років ліси області вилучались під забудову. Загальна площа втрачених ділянок становить 1818 га.

 

Першим цікавим відкриттям виявилось те, що 77% ділянок (1576.65) надані за рахунок лісів, розміщених в інвестиційно привабливій 30-кіломеровій зоні навколо столиці. Наше дослідження лише розпочалось, але вже вдалось виявити цікаві тенденції, які, сподіваюсь, в майбутньому стануть об’єктами гучних судових справ.

 

Другим відкриттям на сьогодні є те, що надання ділянок лісів хоча і здійснювалось в різні роки, у різних районах та різних лісгоспах, та однаково має спільні тенденції. Подальше дослідження цих тенденцій призведе до викриття масштабних корупційних схем та злочинів недалекого минулого.

 

Зокрема, в ході дослідження вдалось прослідкувати, що у період 2004-2005 років відбувалось виділення великих за площею ділянок для товариств та кооперативів забудовників (що співпадає зі сплеском будівництва котеджного житла в зоні Конча-Заспи на продаж). Наступна хвиля надання ділянок припадає на період 2007-2009 (збільшення впливу регіоналів в області та міграції їх до столичного регіону із сходу) і є переважно довгими списками окремо наданих ділянок окремим громадянам. Загальною тенденцією є зменшення середньої площі ділянок, наданих під забудову. Важливо відмітити також і те, що після 2009 не відомо рішень про надання земель під забудову за рахунок лісів

 

Найбільш прикрим є, що всі землевідведення лісів, про які йдеться – здійснені із погодженням з самими лісгоспами, а зважаючи на  системний характер таких дій – контролювались та очолювались тодішнім керівництвом лісової галузі.

 

Звернувся до Керівництва Держлісагентва з проханням повідомити чи досі перебувають на тих саме посадах особи, які погоджували виявлені його командою землевідведення.

 

На мою думку, всі керівники лісгоспів, що погоджували виділення лісів під котеджі регіоналів – перші кандидати на люстрацію в галузі.

 

Також звернувся до Прокуратури Київської області і сподівається, що поновлення справедливості можна буде досягти без залучення Генеральної прокуратури, а область зможе показати себе з кращого боку.