КОРУПЦІЙНИЙ ПОРЯТУНОК ЧЕТИ ШЕПЕЛЕВИХ

Слідчий суддя Печерського суду столиці Ірина Литвинова своєю безпрецедентно ганебною ухвалою, яка не підлягає оскраженню, може поставити хрест на чотирьох роках слідства у справі про зухвале розкрадання коштів «Родовід-банку», до якого причетна сімейна чета Галини та Олександра Шепелєвих.

Які відомо, останній - депутат ВР 5-го і 6-го скликань (фракція БЮТ, потім - ПР) у липні цього року за допомогою корумпованих лікарів і тюремників утік з-під варти тюремного блоку столичної лікарні швидкої допомоги, куди потрапив з Київського СІЗО №13, сфальсифікувавши діагноз тяжкої хвороби. Ухвала Ірини Литвинової може стати першим кроком у цілій схемі, яка має на меті через корумпування суддів і керівництва Генпрокуратури повністю вивести з-під кримінальної відповідальності Шепелєвих, які переховувались від правосуддя за кордоном і після затримання влітку 2012 року були екстрадовані з Угрощини.

 

Але якщо Галина Шепелєва звинувачена винятково в одному епізоді суто економічного злочину - за ч.5 ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою», то окрім причетності до цієї оборудки її чоловік Олександр Шепелєв звинувачений ще у як мінімум двох епізодах замовних вбивств (банкіра Кириченка у Донецьку 2003 році, замаху на банкіра Дядечка у Києві у 2011 році). Загалом виходець з Донецька Олександр Шепелєв також причетний ще й до замовлення гучного вбивства влітку 2006 року полковника ГУБОЗ Єрохіна, і взагалі, як твердять обізнані у його злочинах оперативники, подібних епізодів на ньому загалом не менше п»яти, адже ще з часу лихих 90-их років він має погану звичку вирішувати проблеми із незручними людьми саме у подібний «мокрушний» спосіб. І через непокараність, яка, звісно, веде до рецидиву, встиг забруднити руки у крові по самі лікті. Але повернімося до рішення судді Литвинової.

Та своєю ухвалою задовольнила, хай навіть і частково, скаргу адвоката Галини Шепелєвої Владислава Карасьова. І це незважаючи на низку очевидних доказів у справі, таких як, скажімо, криміналістчині експертизи підпису Галини Шепелєвої на документах про фіктивну оренду та отримання готівки з коштів рефінансування виділених Нацбанком на порятунок Родовід-банку у 2009 році.

Мова йшла про понад 18 мільйонів гривень за оренду та 24 мільйони нібито на ремонт розкішної офісної будівлі у центрі столиці на провулку Рильському, № 4. Державні гроші за фіктивні оренду і ремонт знімала готівкою саме Галина Шепелєва. Як відомо, цей будинок згодом облюбував під свій офіс колись впливовий за часів Януковича депутат від ПР Юрій «Єнакієвський» Іванющенко, до якого у 2010 році перебіжчик з БЮТу до ПР Шепелєв звернувся за захистом і розраховувався за це саме наданням шикарного офісу.

Не виключено, що Галина Шепелєва, яка через низку юридичних кроків свого чоловіка досі зберігає право власності на цю нині арештовану елітну нерухомість, після зняття арешту, розрахується нею із тими можновладцями, які допоможуть їй уникнути кримінальної відповідальності. Підозріло те, що напрочуд глибоку обізнаність із усіма деталями цієї кримінальної історієї виявляє доволі впливовий у будинку на Різницькій заступник Генпрокурора України Анатолій Даниленко, начальник Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури.

Він вже здобув сумнівну репутацію ефективного вирішувача дуже специфічних задач. Не виключено, що потрібний підхід із сумою необхідних аргументів до цього здібного прокурорського чиновника знайшов ні хто інший як Олександр Рибак, син екс-спікера часів Януковича Володимира Рибака.

Олександр - чоловік рідної сестри Галини Шепелєвої Ірини Фріденталь. Взагалі сімейство Фріденталів, зокрема, його голова Михайло Фріденталь, тесть екс-депутата і колись впливовий донецький бізнесмен, розробило цілий план порятунку своєї доньки Галини та її чоловіка Олександра. Ось він.

Адже своєю непокаранною злочинною діяльністю і постійними втечами від правосуддя він підвів під кримінальну відповідальність і всю свою родину, і навіть адвокатів. У понеділок 29 вересня о 9:00 слідчий суддя Ірина Литвинова у Печерському суді за адресою вулиця Гайцана, 4 у Києві зачитуватиме повний текст ухвали, яка може стати першим прецедентом за час роботи цієї редакції КПК - як у корупційний спосіб розвалювати довгі та заплутані кримінальні провадження навіть такі, де є залізобетонні докази провини таких одіозних персонажів як народний депутат 5-го і 6-го скликань Олександр Шепелєв.