Коли у нас буде коаліція, діючий парламент з комітетами та Кабінет міністрів України.

Оптимістичний сценарій - до середини грудня. Песимістичний краще не розглядати, зважаючи на річну заборону на розпуск парламенту обраного на дострокових виборах.

Приблизний графік роботи парламенту після виборів та першої сесії.
1. До 10.11 ЦВК має оголосити результати виборів. Правда, голова ЦВК вже оголосив, що вони у цей термін можуть не вкластися.
2. Перше засідання парламенту має відбутися у проміжку 30 днів з часу оголошення виборів. Тобто до 10 грудня якщо результати будуть оголошені вчасно, або пізніше, якщо оголошення буде відкладено. Правда Володимир Гройсман оголосив, що засідання відбуватиметься 1 грудня. Дуже ймовірно, бо Порошенко любить звучні дати, а 1 грудня це і початок другого етапу Революції гідності після побиття студентів і річниця Декларації про державний суверенітет. 
Парламент попереднього скликання може зібратися у будь-який день до моменту зібрання першої сесії нового скликання. Його каденція закінчується зі складанням присяги депутатами нового скликання. 
3. Для проведення першого засідання створюється підготовча група яка формується за квотним принципом по 1 депутату від 15 обраних ( якщо після квоти 15 є ще 8 і більше + 1 депутат). Перше засідання групи має відбутися не пізніше 10-го дня після оголошення результатів виборів (20 листопада, якщо вкладуться в терімни). Група обирає власні керівні органи та готує перше засідання.
4. Порядок денний першого засідання розглядається в такій послідовності: 
1) формування Тимчасової президії першої сесії; 
2) оголошення Прем'єр-міністром України чи особою, яка 
виконує обов'язки Прем'єр-міністра України, про складення 
повноважень Кабінету Міністрів України перед новообраною Верховною
Радою; 
3) обрання Лічильної комісії; 
4) вирішення питання про висвітлення роботи першої сесії 
Верховної Ради; 
5) заслуховування позачергового послання Президента України 
про внутрішнє і зовнішнє становище України; 
6) доповідь Голови Верховної Ради України попереднього 
скликання про стан законодавчої роботи; 
7) заслуховування доповіді Підготовчої депутатської групи, 
запитання доповідачу і відповіді на них; 
8) про перелік комітетів та предмети їх відання; 
9) про формування та реєстрацію депутатських фракцій; 
10) про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді; 
11) обрання Голови Верховної Ради України; 
12) обрання Першого заступника та заступника Голови Верховної 
Ради України; 
13) обрання голів комітетів, перших заступників, заступників 
голів, секретарів та членів комітетів; 
14) про Погоджувальну раду депутатських фракцій у Верховній 
Раді (далі - Погоджувальна рада). 
Після розгляду цих питань парламент починає працювати у стандартному режимі. У послідовність питань можуть бути внесенні зміни.
Рада минулого скликання проводила перше засідання з 12 по 25 грудня, 14 грудня затвердивши Прем’єра, лише 25 грудня затвердила комітети, а до стандартної роботи приступила лише з січня 2014 року.

Щодо тремінів формування нового Кабінету міністрів.

Після утворення коаліції вона має подати Президенту кандидата на посаду Прем’єр-міністра України. Часових обмежень для цього подання немає. З одного боку є положення щодо розпуску парламенту, якщо уряд не сформовано впродовж 60 днів. Але стаття 90 Конституції України забороняє Президенту розпускати парламент обраний достроково не раніше ніж після року його діяльності.  Нагадаємо, що діючий уряд складає повноваження перед новим складом ВРУ на першому засіданні і з того часу і до вступу в силу нового уряду діє у статусі в.о.

Після подання кандидатури Прем’єр-міністра, Президент має подати його на розгляд парламенту протягом 15 днів. То ж, якщо припустити що перше засідання відбудеться 1 грудня і в цей же день буде створена коаліція і вона запропонує Прем’єр-міністра, Президент має час до 16 грудня на подання цієї кандидатури до парламенту.  Цей період кандидат на посаду має провести у консультаціях та зустрічах з фракціями парламенту.

Після затвердження Прем’єр-міністра, він подає на розгляд парламенту кандидатури на міністрів (по одному на посаду), а Президент подає Міністра закордонних справ та міністра оборони. Часових обмежень щодо подань немає, а положення про 60 днів для формування нового уряду не працює, бо нова рада обрана на дострокових виборах. То ж швидкість формування уряду залежить від доброї волі коаліції, Президента та, після затвердження, нового Прем’єр-міністра.

Зважаючи на відсутність проекту бюджету на 2015 рік та ситуацію в країні можна передбачити що затягування процесу не буде і до середини грудня ми матимемо новий уряд.