Україні слід закрити діру на митниці, а не вводити нові мита - Володимир Дубровський

Для того, що поповнити Державний бюджет, українським урядовцям потрібно було не вводити додаткові мита в розмірі 5-10%, а закрити діру на митниці, через яку внаслідок корупції до України потрапляють імпортні товари без сплати податку на додану вартість.

Про це в ефірі СК розповів економічний експерт, старший економіст центру «CASE-Україна» Володимир Дубровський.

«Наші чиновники в Мінфіні звикли мислити лінійно. Беремо обсяг імпорту, множимо його на 5-10%, отримуємо цифру. Насправді, ті, хто стикався з цією проблемою, знають, що на митниці існує діра з виплатами ПДВ, яка набагато більше, ніж ці 5-10%. Що це означає? У нас є податок на додану вартість. В принципі, це нормальний податок, якщо його правильно адмініструвати. Він передбачає, що ті, хто ввозять товари на митну територію України, повинні заплатити з цієї митної вартості цей ПДВ. Це зрівнює їх з можливостями тих товарів, які вироблені на території України. Оскільки ПДВ - це 20% від ціни, у нас на митниці існує діра, через яку заходить дуже багато товарів без сплати цього ПДВ. Відповідно, вони стають на внутрішньому ринку непристойно конкурентоспроможними порівняно з вітчизняними. Я не за підтримку вітчизняного виробника, але за рівні умови для всіх. У даному випадку виходить, що вітчизняний виробник опиняється в нерівних умовах по відношенню до такого імпорту. Тому я вважаю, що введення додаткового мита не є правильним. Необхідно зайнятися насамперед дірою на митниці», - сказав Дубровський.

За його словами, в галузі збору податків Україні слід перш за все переймати європейські принципи роботи, згідно до яких всі мають бути рівними перед законом.

«Єдиний правильний крок, який зробив наш уряд, полягає в тому, що підняли рентні платежі на видобуток корисних копалин, як заміщення інших податків. Також правильно вводити податок на комерційну нерухомість, але при цьому не виключати промислові підприємства. Нам, перш за все, необхідно переймати європейські принципи і тільки потім - європейські норми. Європейський принцип - це закон один для всіх, податки сплачуються за законом, а не за домовленістю з інспектором. Пріоритетність, звичайно ж, у принципів», - додав експерт.

Соціальна країна