Уряд затягує процедуру імплементації міжнародних угод?

Чим сильніша українська армія, тим більше гарантій того, що російські терористи будуть змушені виконувати Мінські домовленості.

Чим сильніша українська армія, тим більше гарантій того, що російські терористи будуть змушені виконувати Мінські домовленості.  Відповідно слід використовувати всі можливі засоби зміцнення української армії. Важливо, що це розуміє світова спільнота, яка визнає агресію Росії та готова фінансово сприяти нарощенню потенціалу армії. У фондах НАТО передбачена фінансова допомога Україні. Першочерговий крок для фактичного отримання такої допомоги – ратифікація Верховною Радою України численних Угод.


«Support cooperative agreement» («Угода про співробітництво у сфері підтримки між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з підтримки») - рамкова міжурядова угода про співпрацю, на основі якої прийматимуться більш вузькі імплементаційні угоди. Вже погоджено остаточний текст між Україною і НАТО. До кінця тижня має надійти висновок Мін’юсту. На наступному тижні Угода повинна розглядатися на засіданні Кабінету Міністрів України. Проте інші імплементаційні угоди з медичної реабілітації, по реформуванню системи логістики Збройних сил України, про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм, вже тривалий період не можуть бути податі Кабінету Міністрів України для ухвалення рішення про їх направлення на ратифікацію Верховній Раді України. Важливо, що після підписання угод ми матимемо більше можливостей допомагати нашим хлопцям, які потребують медичної та реабілітаційної допомоги - фінансування здійснюватиметься з Трастового фонду НАТО. У Міністерстві оборони повідомляють, що через наявність претензій до тексту Угоди у фінансового та юридичного департаментів, вони відмовляються направляти саму Угоду до інших міністерств. Відповідно немає напрацювань, висновків та позиції Міністерства по суті Угоди.

Ще у лютому до Міноборони було направлено на аналіз Угоду з питань логістики Збройних сил України, але текст й цього договору не надсилається іншим інституціям. Фактично Міністерство оборони блокує процес ратифікації, тим самим озвучені Прем’єром ще на початку року обіцянки на даний час не виконано. Мова йде про виділення з фондів НАТО великої суми коштів для України – наприклад, у цивільному бюджеті НАТО доступно 200 тисяч євро на проведення модернізації логістичної складової українських Збройних сил, яка наразі надзвичайно необхідна. Не менш важлива інша Угода: щодо знешкодження радіоактивних відходів, що, як передбачається, проводитиметься на трьох військових об’єктах в Україні (радіоактивні відходи в Україні вилучатимуться і вивозитимуться в безпечні місця). І знову ж: повного пакету висновків Кабмін не має.

Виникає питання: «чи все ж це прояв пострадянської бюрократичної системи, яка лишилася в ешелонах влади?». В будь-якому випадку, розумію, що питання потребує нагального вирішення. Мною подано два депутатських запити з питанням на якому етапі розгляду вказані угоди перебувають в Міністерствах, направлено 9 депутатських звернень з проханням термінового розгляду угод, вироблення по них позицій, напрацювання єдиного україно-англійського тексту. Сподіваюся, Прем'єр-міністр використає всі можливі управлінські засоби задля термінового подання на ратифікацію Верховній Раді України вказаних угод, адже мова йде про здоров'я наших хлопців, якість їх реабілітації, можливості Збройних Сил, потенціал армії.

Ірина Сисоєнко,
народний депутат України,
заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров"я.