Щиро про роботу Уряду Яценюка

Ключове досягнення Арсенія Яценюка на посаді прем’єр-міністра - недопущення у нашій державі енергетичної кризи після втечі з України путінського васала.

Арсеній Яценюк - це перший український прем’єр-міністр, який прийняв відповідальне особисте рішення подати у відставку, хоча творці так званої “політичної кризи” раніше провалили завдання висловити йому недовіру у парламенті.

Останнім часом лунало чимало критики на адресу Уряду, окремих міністрів чи самого прем’єра. Природно, що очікування людей, які витримали сутички з “Беркутом” та морози під час Революції Гідності, а також тих, які підтримували революцію з теплих квартир, спостерігаючи за stream-трансляцією, були завищеними.

Разом з тим варто подивитися на ситуацію об’єктивно та без зайвих емоцій.

Ключовим досягненням Арсенія Яценюка на посаді прем’єр-міністра є той факт, що після того, як з України втік путінський васал, у нашій державі не відбулося енергетичної кризи.

Домівки українців залишалися теплими та освітленими в найхолодніші місяці не дивлячись на те, що  Україна повністю відмовилася від російського газу і втратила значні запаси вугілля через тимчасову окупацію Донбасу.

Чи вважатимуть громадяни наявність тепла й світла в своїх оселях після революції подвигом? На жаль, ні. Більшість сприймає це як належне та як таке, чого було легко досягти. Насправді, це зовсім не так.

У часи війни з державою, яка понад два десятиліття тримала Україну у «газовому полоні», здобуття реальної енергетичної незалежності - це чимале досягнення, яке стало результатом значних зусиль урядової команди та реформованого «Нафтогазу».

Аналізуємо далі. Уряд Азарова залишив казну порожньою. На противагу - Уряд Яценюка залишає на єдиному казначейському рахунку десятки мільярдів гривень.

Балотуючись до Верховної Ради із закликом обрати прем’єр-міністра, “Народний фронт” не лукавив, заявляючи, що ми готові обміняти політичний рейтинг на впровадження реформ. Адже саме міністри від “Народного фронту” здійснили ключові зміни в українській державі.

По-перше, це ліквідація державних реєстраторів, спрощення “паперових процедур” та викорінення адміністративної й побутової корупції в органах юстиції. Займався цим представник “Народного фронту”, міністр юстиції Павло Петренко.

По-друге, це створення  нової Національної поліції України, яка нарешті захищає українських громадян, а не займається «міліцейським терором». Ця реформа була реалізована міністром МВС Арсеном Аваковим і здійснена під наглядом голови Уряду.

Виникає питання: чи може, наприклад, прокуратура похвалитися подібною реформою? І взагалі: якими є визначні досягнення Генерального прокурора (вже третього за рахунком після революції), призначеного головою держави?

Прикро, що партнери по коаліції не завжди підставляли плече підтримки Уряду, а ще частіше робили підніжки. Як висловився Олександр Квасневський: «Існує три категорії недругів: опоненти, запеклі опоненти і партнери по коаліції».

Сьогодні українська політика стає ще більш популістською. Бачимо, що така ж загроза нависає над США та Європою. Загроза приємних, але нездійснених обіцянок, озвучених харизматичними ораторами; загроза політиків та, говорімо прямо, окремих журналістів, які є досвідченими професіоналами своєї справи і знають, що крики #зрада значно краще капіталізуються, аніж розповіді про #перемогу.

Така ситуація не була загрозою для Уряду Яценюка, такий підхід є загрозою для української держави та її майбутнього.

Попереду перед нами ще багато відповідальних завдань. У першу чергу, це нове виборче законодавство та повноцінна судова реформа.

Як секретар Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва, я хочу виокремити роботу Уряду Яценюка в економічному блоці.

По-перше, дворічне падіння економіки змінилося її відновленням. Безумовно, не в тих масштабах, яких би хотілося, але з максимально можливими показниками у поточній ситуації, коли на кордоні стоять російські танки, а міжнародні інвестори внаслідок цього з осторогою ставляться до українських компаній.

По-друге, станом на сьогодні українське промислове виробництво зросло на 7%, а виручка сотні ключових державних компаній в минулому році збільшилася на 45%, що становить 187 мільярдів гривень.

По-третє, завдяки зусиллям прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Україна отримала цілковиту підтримку міжнародної спільноти та домоглася реструктуризації державного боргу на 6 млрд. гривень.

По-четверте, доходи місцевих бюджетів уже зросли на 42% внаслідок  успішного процесу бюджетної децентралізації.

Вп’яте, Уряд Яценюка у складний для країни час забезпечив безперебійну виплату пенсій та інших соціальних платежів, а також запровадив систему субсидій для того, щоб компенсувати збільшення тарифів на комунальні послуги, яке було вимушеним кроком до цілковитої енергетичної незалежності України.

Уряд Яценюка створив та залишив наступникам міцну основу для впровадження нових реформ і завершення вже розпочатих.

На мою думку, насамперед необхідно продовжити реалізацію повноцінної децентралізації влади та бюджету для того, аби кожна громада стала господарем своїх статків та майна. Для того, аби не чиновники з далеких печерських пагорбів, а місцеві громади були відповідальні за добробут у кожному окремому куточку батьківщини.

Пропоную заслуженим критикам України перестати поливати брудом Яценюка - ваша “криза” вирішена. Пропонуйте тепер, що вважаєте за необхідне робити, і, що для вас найстрашніше, - робіть. Критикувати уже пізно.

Це були напружені два роки. Переконаний, Арсеній Яценюк та його Уряд впоралися із викликами, які постали перед державою, створили передумови для економічного розвитку та добробуту, а також зробили усе можливе, аби врятувати країну, яка стала жертвою агресії другої за розміром армії в світі.

Наше завдання - продовжити курс найуспішнішого та найефективнішого прем’єр-міністра України. Чи, можливо, вважаєте, що ним є не Яценюк?..