Член наглядової ради Нафтогазу поскаржився Вітренку на недопуск до засідань

Один з членів наголядової ради НАК "Нафтогаз України", Роберт Бенш, поскаржився голові правління компанії Юрію Вітренку на недопуск до засідань

Про це повідомила пресслужба НАК "Нафтогаз України".

Згідно з повідомленням, Вітренко отримав офіційне звернення від члена наглядової ради Нафтогазу Роберта Бенша, громадянина США, який був призначений в якості представника держави у 2020 році та перепризначений урядом наприкінці квітня 2021 року.

Зазначається, Бенш заперечує звинувачення його у наявності "конфлікту інтересів", про який йдеться в оприлюдненому листі трьох незалежних членів наглядової ради НАК на адресу прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Бенш також заперечує звинувачення, висловлені в цьому листі та висловлює здивування позицією голови наглядової ради Клер Споттісвуд. На його думку, саме голова наглядової ради та колишій голова правління порушували закон, не допускаючи Бенша до засідань наглядової ради.

Він також стверджує, що не існує жодних документів, які підтверджують такі звинувачення, як і не існує жодних юридичних перешкод, які можуть зупинити виконання ним повноважень члена наглядової ради компанії.

Вітренко в свою чергу запевнив у проведенні ретельного аналізу ситуації та аргументів, після чого компанія зможе сформувати позицію та відповісти на звернення Бенша.

  • Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
  • На місце Коболєва уряд призначив Юрія Вітренка.
  • Разом зі звільнення Коболєва було звільнено Наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
  • Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
  • Після звільнення Коболєва Наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.
  • Коболєв має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
  • Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
  • ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.
  • Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb