Чому влада захищає імперську спадщину і тягне руський мір в Україну

Ми зареєстрували закон про гуманітарну деколонізацію. Влада подала і рекламує альтернативний. Він слабший і компромісніший. Чому?

До 2014 року, до окупації Криму стояв там Чорноморський флот. Так, були люди, які розуміли небезпеку знаходження флоту на території України. Вони билися у парламенті, але більшість вирішила інакше.

Російські офіцери, серед яких були й українці, які прийняли присягу на вірність Росії, вільно гуляли разом з українцями вулицями наших міст.

Поки не отримали наказ взяти зброю і почати вбивати українців. Взяли.

Зараз складно уявити собі, щоб російські офіцери гуляли українськими містами, які вони не змогли окупувати.

А російські попи гуляють. Декого затримують, як митрополита Вінницького. А дехто з цієї церкви їде на фронт, щоб стріляти в українців. Так, у цій церкві є деякі чесні та навіть патріотичні священники. Тим більше держава має зробити все, щоб позбавити їх від тиску діяти на користь Москви.

Держава має довести зараз, що справді хоче мати канонічну православну церкву в Україні. Тому діяльність російської церкви, як і діяльність російського флоту на території України має бути припинена

Діяльність російської церкви в Україні має бути припинена. Латиші це зробили на державному рівні. Ми — ні.

Коли ми отримували Томос, то умовою його надання було звернення президента і Верховної Ради, тобто бажання держави. Держава має довести зараз, що справді хоче мати канонічну православну церкву в Україні. Тому діяльність російської церкви, як і діяльність російського флоту на території України має бути припинена.

Так само мають бути забрані з площ наших міст пам‘ятники імперському минулому. Знову влада — проти. І центральна і регіональна.

Міський голова Полтави Мамай прямо заявив, що якщо буде закон про знесення російських пам‘ятників, він піде з посади. Різниці у політичних поглядах на Україну Петра Першого, Катерини Другої й Володимира Путіна немає. Але мери Полтави та Одеси захищають пам‘ятники вбивцям українців.

Мають бути забрані з площ наших міст пам‘ятники імперському минулому. Знову влада — проти. І центральна і регіональна

Чому влада захищає імперську спадщину, тягне через свої фрідоми руський мір в Україну?

Я не підозрюю їх у любові до Путіна. Принаймні, центральну владу, бо про мерів — невідомо.

Але багато серед них людей ментально пострадянських, тих, хто все ж таки вірить у майбутні домовленості з Путіним. А є такі, які мріють про перемогу над Путіним і готові будувати з “хорошими русскімі” нову демократичну російськомовну імперію. Усе це для нас жахливо, тому наполягаємо на прийнятті нашого проєкту.

Джерело

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.