Держрегулювання цін на бензин та дизельне пальне призведе до погіршення якості продукту, - Пендзин

Економічний експерт Олег Пендзин впевнений, що держрегулювання цін на бензин та дизель призведе до погіршення якості продукту або до того, що пальне зникне з ринку взагалі

Таку думку Пендзин висловив у ефірі програми "Коментар з Христиною Шкудор" на Еспресо.TV.

"В дійсності основні надходження бензину в Україну відбувалися з Білорусі. Також вагома частка дизельного палива надходила з Російської Федерації. Тим більше зараз відбувається збільшення використання дизельного пального в зв'язку з весняно-польовими роботами. Тобто, на ринку склались умови, за яких ціна на паливо почала підійматися догори, зокрема, на бензин та дизель. Ми повинні розуміти, що будь-який ринок балансує ціною співвідношення попиту та пропозиції. Якщо попит більш-менш сталий, а пропозиція зменшилась, то ціна буде тільки зростати для балансу ринку", - пояснив Пендзин.

Пендзин зауважив, що уряд застосував методи, які були призупинені ще в 2017 році. Він згадав події 2006 року, коли уряд Юлії Тимошенко також регулював максимальне ціноутворення на паливо. Це, за його словами, призвело до величезних черг на АЗС. Пендзин пояснив, що головною проблемою такого регулювання з боку держави є те, що бензин автоматично починає зникати з продажу.

"Все дуже просто. Бензин має свою ціну. Об'єктивно, що бензин на сьогодні в закупці став дорожчий. Саме тому, якщо встановити максимальну ціну і не давати його продавати в роздріб за ціною, яка зумовлена ринком, то починає з'являтися бажання здешевити бензин, тобто розбавити. Саме тому є декілька варіантів розвитку подій. Перший - бензинів на ринку не буде, другий - бензин буде гіршої якості, оскільки знижуватиметься ціна за рахунок того, що його розбавлятимуть, третій - буде знято будь-яке державне регулювання", - додав Пендзин.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb