Глава Мінкульту Ткаченко хоче оскаржити обрання нового гендиректора Довженко-Центру, - ЗМІ

Очільник МКІП Олександр Ткаченко написав листа конкурсній комісії Довженко-Центру: просить скасувати обрання Олени Гончарук гендиректором через скаргу громадянина Канади Олексія Душутіна, який отримав 0 балів на відборі

Про це повідомляє "Детектор.Медіа",

Глава міністерство культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко просить скасувати обрання Олени Гончарук директором Довженко-центру і провести повторне голосування з визначення переможця конкурсу. Відповідні пропозиції викладені в листі міністра Олександра Ткаченка до членів конкурсної комісії, який є в розпорядженні видання "Детектор Медіа".

На адресу Мінкульту надійшла заява від кандидата на посаду гендиректора "Довженко-центру", віцепрезидента Українського союзу промисловців та підприємців Олексія Душутіна щодо скасування результатів голосування за підсумками другого засідання конкурсного добору на посаду генерального директора ДП "Національний центр Олександра Довженка".

Душутін стверджує, що лише він один брав участь у засіданні конкурсної комісії в режимі відеоконференції і це на його думку  дискримінує його як учасника конкурсу і поставило у нерівні умови з іншими кандидатами.

У свою чергу, міністр Олександр Ткаченко у листі до членів конкурсної комісії просить повторно заслухати програму Душутіна на території Довженко-центру, після чого провести повторне голосування з визначення переможця конкурсу.

Читайте також: Довженко-Центр отримав нового керманича: переміг кандидат від колективу установи

"З метою прийняття об’єктивного рішення щодо визначення переможця конкурсу та враховуючи справедливість претензій кандидата Душутіна О.В., викладених у заяві, а також задоволення його прав прошу невідкладно заслухати програму розвитку кандидата за його присутності. У зв’язку з тим, що Дашутін є громадянином Канади та не може в умовах карантинних обмежень отримати право на перебування в приміщенні МКІП, прошу повторно заслухати його програму розвитку на території Довженко-центру, після чого провести повторне голосування з визначення переможця конкурсу", – написав міністр.

Голова конкурсної комісії Ірина Подоляк зазначила, що підстав для перегляду результатів конкурсу немає, адже він відбувся у повній відповідності до законодавства.

"Усі кандидати зробили публічні презентації, усім кандидатам ставили запитання, усі кандидатури обговорювали, щодо усіх кандидатур голосували, усі мали однаковий час для презентацій, час на питання-відповіді від членів комісії не обмежувався. Конкурсна комісія закінчила свою роботу, підписавши протокол", – зауважила Ірина Подоляк.

На думку Подоляк, лист міністра можна інтерпретувати як тиск на конкурсну комісію, в ньому "імперативно вказується на необхідність скасувати результати конкурсу".

"Але, підставою для проведення нового конкурсу може бути відхилення усіх кандидатур. Фігурант може оскаржити результати в суді, але це абсолютно безперспективний кейс. Довженко-центру нічого не загрожує – міністр, за своїм власним переконанням, якщо боїться судових позовів чи "колапсу" інституції, може призначити переможницю т.в.о. у разі, якщо буде забезпечення позову пана Душутіна. Але жодних підстав для такого листа нема, як і жодної загрози паралічу Довженко-центру. Лист міністра містить оціночне судження, де завідомо вимоги скаржника вважаються "справедливими". Також зауважте, що заява скаржника без реєстраційного номера", – вказала Подоляк.