Інвестбанк JP Morgan може включити українські держоблігації в свій індекс бондів країн, що розвиваються

Інвестиційний банк J.P. Morgan помістив Україну та Єгипет у список Index Watch Positive для можливого включення в свої індекси Government Bond Index - Emerging Markets (GBI - EM)

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, J.P. Morgan помістило Україну і Єгипет в список Index Watch Positive для можливого включення в індекси GBI - EM після стійкого покращення ліквідності і доступу іноземних інвесторів до внутрішніх ринків державних облігацій.

"Оновлення Watch буде надано в найближчі шість місяців, щоб додатково вказати їх потенційний статус в індексі", - йдеться у повідомленні.

Згідно з ним, частка України в найбільш значущу рейтингу серії GBI-EM Global Diversified (GBI-EM GD) може скласти близько 0,12%. Наразі розглядається лише можливість включення в індекси лише одного випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з погашенням у лютому 2025 року, випущених на номінальну суму 41,08 млрд грн ($1,46 млрд в еквіваленті) з ринковою вартістю
46,475 млрд грн і дохідністю 12,35%. Зазначається, що лише він відповідає критеріям мінімальної непогашеної суми (від $1 млрд) і строку погашення (від 2,5 років). Україна також буде розглядатися для включення у "вузькі" індекси GBI-EM, у які входять облігації без нормативних або податкових перешкод.

Уточнюється, що частка України в JESG GBI-EM може скласти також 0,12%, GBI-EM Div - 0,22% і GBI-AGG Div. - 0,02%.

J.P. Morgan вказує, що включення високоприбуткових облігацій Єгипту і України збільшить ставку індексу GBI-EM GD з 4,99% до 5,07%.

У матеріалах вказується, що Україна докладає постійні зусилля для підвищення ліквідності на внутрішньому ринку держоблігацій і прихильна побудови еталонної (benchmark) кривої прибутковості за рахунок концентрації випусків на користь еталонних облігацій. Крім того уряд також прийняв постанову про розширення кола первинних дилерів, який раніше був обмежений тільки банками. Частка нерезидентів у результаті цих та інших зусиль на ринку ОВДП зросла з 1% ($ 0,2 млрд) до 11,4% ($ 3,6 млрд).

J.P. Morgan зазначає, що випуск ОВДП на термін від 3 до 5 років може допомогти Україні збільшити свою частку в індексах, так як більш довгі папери непопулярні у внутрішніх учасників, а без них складно створити ліквідний ринок.

Стосовно ліквідності вторинного ринку йдеться, що вона помітно покращилася за останні кілька років. За даними Нацбанку України, середньомісячний обсяг торгів гривневими ОВДП виріс в 3 рази - з $ 0,2 млрд в 2018 році до $ 0,7 млрд в 2020 році. Цьому допомогло й загальне збільшення обсягу боргу з 618 млрд грн ($ 22 млрд) в грудні 2018 року до 892 млрд грн ($ 32 млрд) сьогодні.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb