Іран переслідував та катував родичів загиблих у рейсі МАУ, збитому Корпусом вартових ісламської революції, - правозахисники

Спецслужби Ірану викликали на допити та погрожували родичам загиблих, катувала їх, а також забороняли розмовляти з іноземними ЗМІ

Про це повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch, передає "Радіо Свобода".

Іран здійснив кампанію з переслідування та зловживань щодо сімей людей, загиблих під час збиття рейсу 752 МАУ 8 січні 2020 року, в небі над Тегераном.

"Від жовтня 2020 року по січень 2021 року Human Rights Watch поспілкувалася з 31 членом сімей жертв і людьми, які безпосередньо знають про поведінку органів влади з сім’ями загиблих. Вони повідомили, що органи безпеки Ірану самовільно затримували, викликали, жорстко допитували, катували та жорстоко поводилися з членами сімей жертв", – кажуть правозахисники.

За даними організації, органи влади Ірану не змогли повернути майно жертв їхнім родичам і втручались у поховання та меморіальні збори.

"Корпус вартових Ісламської революції вбив 176 людей без найменшої відповідальності, і зараз жорстокі служби безпеки Ірану знущаються над членами сімей жертв, щоб придушити будь-яку надію на справедливість", – зазначив Майкл Пейдж, заступник директора з питань Близького Сходу в Human Rights Watch.

Читайте також: Іран відмовляється визнавати рішення канадського суду про відшкодування родинам загиблих з рейсу МАУ, збитого Тегераном

У Human Rights Watch стверджують: щонайменше 16 людей заявили, що органи безпеки Ірану наказували їм не брати участь в інтерв’ю з іноземними ЗМІ. У деяких випадках силовики допитували або затримували членів сім’ї на кілька годин.

"Принаймні в одному випадку влада катувала особу, яка перебуває під вартою. В іншому випадку співробітники в цивільному попросили зустрітися з членом сім’ї загиблих, який висловився проти поведінки влади, в громадському місці і погрожували цій особі переслідуванням. Принаймні у трьох випадках влада погрожувала родичам жертв "наслідками", якщо вони не видалять публікації в соціальних мережах, які критикують відсутність відповідальності влади", – додали у Human Rights Watch.

За даними Human Rights Watch, деякі з опитаних людей сказали, що влада повернула жертвам важливі документи, але не повернула жодних цінностей, таких як ювелірні вироби та електронні пристрої.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb