Кабмін виділив понад 1 млрд грн на забезпечення пацієнтів інсулінами, - Нацслужба здоров'я

Кабінет міністрів виділив понад 1 млрд грн на забезпечення пацієнтів інсулінами з 1 липня 2021 року

Про це повідомляє Урядовий портал.

"З 1 липня Національна служба здоров'я України адмініструватиме Державну програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. З другого півріччя бюджет на забезпечення інсулінами зросте до понад 1 мільярда гривень на 6 місяців. Цього достатньо, щоб забезпечити всіх пацієнтів гарантованим інсуліном, згідно з визначеними критеріями", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що НСЗУ стане єдиним платником за програмою. Пацієнти зможуть отримувати інсулін безоплатно або з доплатою - за електронним рецептом.

У пресслужбі зауважили, що наразі постанова щодо реімбурсації інсулінів під амдініструванням НСЗУ перебуває на громадському обговоренні, тож представники зацікавлених сторін можуть подавати свої пропозиції. Зауваження та пропозиції прийматимуться до 1 травня.

Проєкт постанови передбачає поєднання в одному нормативно-правовому документі весь механізм реімбурсації. Документ також вносить зміни у реімбурсацію інсулінів, які з 1 липня переходять під адміністрування НСЗУ. 

Також зазначається, що новий реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби сформують та оприлюднять до 19 травня 2021 року.

У пресслужбі зазначили, що також цього року в рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою ліки зможуть отримати особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією. Старт цієї програми заплановано на 1 жовтня 2021 року.

За інформацією НСЗУ, загалом з початку року за держпрограмою реімбурсації "Доступні ліки" лікарі виписали 4,5 млн рецептів. З них по 83% пацієнти вже отримали необхідні ліки за електронним рецептом.

З початку 2021 року до програми вперше приєдналися понад 261 тис. пацієнтів. Загалом електронні рецепти на "Доступні ліки" отримують 2 млн 800 тис. пацієнтів. "Доступні ліки" відпускають 1 163 аптечні заклади - загалом, 9,5 тис. місць відпуску по Україні.

У межах програми держава відшкодовує вартість ліків від сердцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. У лютому цього року до програми також додали лікарські засоби для пацієнтів, які перенесли інфаркт та інсульт.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb