Комітет запропонував Раді не обмежувати ставки банківських комісій

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував до ухвалення у другому читанні проєкту закону "Про платіжні послуги"

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Згідно з повідомленням, Комітет розглянув проєкт закону №4364 "Про платіжні послуги" та рекомендував його до ухвалення у другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій у порівняльній таблиці.

При цьому підкомітет запропонував на рівні закону не встановлювати жодних обмежень ставок інтерчейнджу та еквайрингу, разом із тим надавши підприємствам торгівлі механізм конкурентного врегулювання їх розміру. Пропонується, щоб Національний банк України отримав право запитувати у міжнародних платіжних системах статистичну інформацію про розмір ставок інтерчейнджу і еквайрингу та публікувати її.

Водночас, зазначається, що пропозиція про поетапне зниження ставок інтерчейнджу не набрала необхідної кількості голосів.

Загалом народна депутатки Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що до законопроєкту надійшло 334 пропозиції від народних депутатів. Додатково було напрацьовано 134 пропозиції, які потребують підтримки комітету. Загалом пропонувалося врахувати 332 пропозиції, в тому числі 20 частково і 37 редакційно. Відхилено було 146 пропозицій народних депутатів.

За словами Василевської-Смаглюк, окремий блок правок був спрямований на врахування зауважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

При доопрацюванні, додала вона, також були враховані поправки, які передбачають посилення вимог до аутентифікації користувачів.

Крім того, пропонується розширити перелік обмежених платіжних послуг - отримання дозволу на проведення яких є спрощеним, і прибрати норму про відповідальність надавачів послуг у випадках проведення платіжних операцій, при яких списання коштів відбувається з рахунку не того платника без вини надавача послуг.

  • Нагадаємо, 23 березня Національний банк України (НБУ) виступив проти обмеження міжбанківської комісії.
  • Згодом у ПриватБанку заявили, що можуть відключити Apple Pay і Google Pay у разі законодавчого обмеження ставки інтерчейндж та еквайрингу.
  • Служба безпеки України назвала завищені ставки еквайрингу загрозою національної безпеки

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb